Artėjantis vasaros sezonas: ką prognozuoja kelionių ekspertai?

Vos įsibėgėjus pavasariui, turizmo verslo atstovai pilnu pajėgumu ruošiasi vasaros sezonui. Keliautojų yra pačių įvairiausių nuo mėgstančių paskutinės minutės pasiūlymus, iki užsisakančių keliones vos ne metams į priekį, išsiaiškinus visas smulkiausias detales… Kas šiais metais yra pastebima tarp Lietuvos keliautojų ir kokios yra šių metų tendencijos su kuriomis susiduria kelionių organizatoriai, domėjosi Lietuvos turizmo asociacija.

Populiariausios kryptys kasmet lieka tos pačios

Plati skrydžių pasiūla iš Lietuvos tikrai džiugina žingeidžius keliautojus, tačiau pasak turizmo ekspertų, populiariausios kryptys lieka nepakitusios: Kryptys nesikeičia jau kokius dešimt metų. Turkija visada buvo, yra ir dar bus daugelį metų į priekį pirmoje vietoje, toliau rikiuojasi Graikija ir Bulgarija”,- minėjo Rimvydas Širvinskas.

Baltic Clipper Turizmo ir rinkodaros direktorė Vilija Skaudžiuvienė išskyrė daugiau pamėgtų lietuvių lankomų regionų: Populiariausių krypčių top‘us diktuoja galimybės tas kryptis kuo patogiau ir greičiau pasiekti iš Lietuvos. Vasarą didžiausi srautai iš Lietuvos keliauja į Turkiją, Graikijos salas, Bulgariją. Taip pat populiarios yra Ispanija, Italija, Juodkalnija, Kipras. Kalbant apie tolimesnius kraštus – Maldyvų, Balio, Tailando populiarumas neatslūgsta. Auga susidomėjimas kelionėmis į Mauricijų, Šri Lanką, Kubą. Tai pat lietuviai vis labiau atranda kruizus ir jų privalumus.”

Lietuviai vis dažniau keliauja po vieną

Užsienio naujienų portalai skelbia, jog šiemet itin populiaru rinktis solo keliones. Ar tai pastebima ir tarp Lietuvos keliautojų, komentavo Rimvydas Širvinskas-Makalius: Pamažu žmonės ima keliauti ir po vieną, jiems nebūtina ieškoti bendrakeleivių. Tokia tendencija įsibėgėja ir Lietuvoje. Patys asmeniškai gauname užklausų dėl pavienių keliautojų, kainų paskaičiavimų keliaujant vienam asmeniui, ar dėl patarimų, kaip reikėtų elgtis keliaujant vienam ir kaip sutaupyti.” Kelionių organizatorius Tez Tour Lietuvoje Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė antrino Rimvydui Širvinskui: Iš praeitą vasarą daryto keliautojų įpročių tyrimo matyti, kad po vieną keliaujančių asmenų daugėja, tačiau kol kas šis pokytis nėra statistiškai reikšmingas. Dažniausiai po vieną žmonės keliauja darbo reikalais ar lankydami svetur gyvenančius giminaičius, draugus.”. Baltic Clipper Turizmo ir rinkodaros direktorė Vilija Skaudžiuvienė taip pat pastebėjo, jog lietuviams keliauti po vieną yra nebe naujiena: Taip, ir šią tendenciją stiprina tai, kad jau nebesame „pirmokai“ keliautojai. Esame drąsūs, kelionėse patyrę, išsilavinę žmonės, kuriems nėra baugu leisti į keliones po vieną.”

Lietuviai linkę išmėginti žemiškas pramogas užsienyje vietines kavines keičia kirpyklos

Naujos keliavimo tendencijos neretai atneša ir naujų keliautojų įpročių. Turizmo profesionalai vieningai atsakė, jog šių dienų keliautojas yra itin smalsus ir kelionės planavimą seka itin atidžiai, kartais ir pats siūlydamas tam tikrus pakeitimus kelionių organizatoriams: Iš tikrųjų keliautojai vis dažniau kreipiasi žinodami ko nori, kas anksčiau buvo retas dalykas. Taip pat matoma, kad keliautojai tikrai investuoja daug laiko į savo kelionės planavimą, net ir patikėdami tą keliavimą kelionių organizatoriui ar kelionių agentūrai,”   minėjo Rimvydas Širvinskas. Tačiau yra pastebėti ir lokalūs nauji keliautojų įpročiai: Daugėja norinčiųjų kelionės metu užsiimti žemiškesniais, paprastesniais dalykais, pavyzdžiui, apsipirkti ar paragauti vietos maisto, ar net nueiti į kirpyklą. Griūva stereotipai, kad jei atostogos užsienyje, tai turi ilsėtis paplūdimyje arba nuolat vykti į ekskursiją – keliautojams vis labiau norisi pamatyti, patirti kasdienio svečios šalies gyvenimo, kuris yra kiek kitoks nei namie.”,- minėjo Tez tour atstovė Inga Aukštuolytė.

Prailgintų savaitgalių kelionių lietuviai nelaiko atostogomis

Pasak užsienio portalų, keliautojai mieliau renkasi trumpesnes, bet dažnesnes keliones. Lietuvos keliautojai neatsilieka nuo šių tendencijų ir kelionių ekspertai teigė, jog trumpos savaitgalio kelionės yra itin dažnos tarp Lietuvos keliautojų Lietuvoje jau kelerius metus yra pastebima tai, kad keliaujama dažniau. Tačiau bent vienas atostogas jie tikrai nori turėti bent savaitės trukmės. O kelionės tikrai dažnėja, ypatingai todėl, jog Lietuvoje didėja skrydžių krypčių pasirinkimas, pigių skrydžių bendrovės vykdo plėtrą mūsų šalyje. Tik lietuviai nėra linkę to laikyti savo atostogų skrydžiu – jie bando prisitaikyti prie ilgųjų savaitgalių su laisvadieniais, arba  išeiti atostogų vieną arba dvi dienas ir nuo ketvirtadienio iki sekmadienio kažkur iškeliauti.” minėjo Rimvydas Širvinskas. Baltic Clipper atstovė Vilija Skaudžiuvienė pabrėžė, jog trumpos savaitgalio kelionės yra itin dažnos: Lietuvos keliautojai jau atradę džiaugsmą keliauti ne vieną kartą metuose. Dažnai keliaujantys žmonės skaido savo atostogas į žiemos ir vasaros, o tarp atostogų nevengia ieškoti trumpų, netolimų savaitgalio kelionių.”

Viešbučiai ar dalijimosi platformos: ką mieliau renkasi šių dienų keliautojas?

Kelionių profesionalai vieningai teigė, jog lietuviai kol kas mieliau renkasi viešbučius, o dalijimosi platformos (airbnb ir t.t.) yra populiarios tarp savarankiškai keliaujančių asmenų. Kolkas tikrai labiau renkasi viešbučius, galbūt todėl, kad tai nuo seno yra įprastas nakvynės būdas. Viešbučių užsakymo platformos Lietuvoje yra labiau žinomos, negu apartamentų ar privačių įstaigų pasiūla. Bet populiarėja iš tiesų ir privatus apgyvendinimas.minėjo Rimvydas Širvinskas. Tez Tour atstovė Inga Aukštuolytė pateikė keliautojų statistiką renkantis apgyvendinimą: Jei lygintume keliaujančius savarankiškai ir įsigyjančius kelionės paketą iš kelionės organizatoriaus – praėjusiais metais pastarųjų daugėjo. Pernai kelionių organizatoriaus keliones rinkosi 53 proc., o savarankiškai keliavo 47 proc. Užpernai per kelionių organizatorių atostogavo 51 proc., o savarankiškai keliavo 49 proc. žmonių.” .

Lietuvos turizmo asociacija, vienijanti kelionių agentūras ir organizatorius, džiaugiasi dažnėjančiu lietuvių keliavimu. Kasmet augantis keliautojų skaičius aiškiai iliustruoja pasikeitusius tautiečių keliavimo įpročius – neapsiribojama viena kelione per metus, yra ieškoma įvairesnių krypčių. Tai atspindi ir pasaulines kelionių tendencijas, pagal kurias yra ieškoma naujų, nepopuliarių keliavimo sprendimų.

Pranešimą paskelbė: Kamilija Linkutė , Lietuvos turizmo asociacija

Komentarai