7 patarimai ieškantiems pigios kelionės

Dauguma žmonių mėgsta keliauti, tačiau taip pat nemažai dalykų juos nuo to sulaiko. Ir vienas iš jų bene visuomet yra pinigai. Būtent pinigai labai dažnai tampa priežastimi, dėl kurios mes neleidžiame sau patirti daugiau naujų nuotykių ir aplankyti tolimas bei egzotiškas pasaulio šalis. Taigi, šis straipsnis yra skirtas visiems, kurie ieško pigios keliones ir nori mažesniu biudžetu aplankyti net ir pačius tolimiausius pasaulio kampelius.

1. Planuokite savo kelionę

Prieš keliant koją į lėktuvą, labai svarbu atlikti informacijos paiešką ir geriau susipažinti su pasirinkta užsienio šalimi. Išankstinis susipažinimas su šalimi, žmonėmis, kultūra, vietiniais papročiais, maistu ir kt., padės jums išvengti daugybės galimų sunkumų. Jei skirsite bent šiek tiek daugiau dėmesio ir laiko, galėsite nesunkiai sužinoti, kokie miestai yra patys brangiausi ir kuriuos jums būtų verta aplenkti. Lygiai taip pat turėtumėte iš anksto planuoti vietas, kurias norėsite aplankyti, ir laiką, kurį norėsite skirti pasirinktoms turistinėms vietoms. Kuo kruopščiau planuosite savo kelionę, tuo efektyviau sumažinsite neplanuotų išlaidų tikimybę.

2. Atsakingai pasirinkite oro linijas

Skrydžių bilietai gali sudaryti nemenką jūsų kelionės biudžeto dalį, jei jūs savo kelionei nepasirinksite tinkamų oro linijų ir neįsigysite pigių skrydžių bilietų. Pigūs skrydžiai jums gali sutaupyti daugiau lėšų – ypač, jei jūs atsisakysite papildomų „patogumų“. Nepamirškite, kad jums teks sumokėti daugiau, jei norėsite pasirinkti geresnes vietas lėktuve, su savimi skraidinti daug sveriantį bagažą ar skirsti verslo klase. Pigių skrydžių oro linijos jums gali padėti sutaupyti daugiau pinigų, jei esate pasiruošę paaukoti šiek tiek daugiau komforto.

3. Keliaukite ne sezono metu

Keliavimas sezono metu gali reikšmingai padidinti jūsų kelionės išlaidas, todėl labai svarbu savo kelionėms pasirinkti ne sezono metą. Skrydžių bilietai, viešbučiai, maistas ir pramogos kainuoja gerokai daugiau, kuomet yra pats sezono įkarštis ar vyksta įvairios kasmetinės šventės, tokios kaip Kalėdos, Velykos ar kt. Pasirinkus ne sezono metą, galėsite sutaupyti daugybę pinigų – tiek lėktuvų bilietams, tiek ir viešbučiams ar pramogoms. Be to, tai leis jums keliauti išvengiant didžiulių eilių ir turistų minių.

4. Valgykite tai, ką valgo vietiniai

Norintiems keliauti pigiau, visuomet patariama valgyti tai, ką valgo vietiniai. Kavinės ir restoranai gali tapti pernelyg brangiu malonumu, todėl kur kas optimaliau pasirinkti vietas, kuriose valgo vietiniai gyventojai. Tokiose vietose jūs taip pat atrasite kur kas daugiau autentiškumo. Be abejo, niekuomet nerekomenduoja rinktis maitinimo vietas, esančias arčiau turistų traukos centrų, kadangi tokiose vietose maisto kainos yra labai aukštos. Be to, maisto gaminimas savo viešbučio kambaryje taip pat gali sutaupyti jums daugiau lėšų.

5. Sutaupykite lėšų transportui

Transportas yra vienas iš pagrindinių veiksnių, kuris neigiamai paveikia mūsų kelionės biudžetą. Jei geriau susipažinsite su vietine viešojo transporto sistema, galėsite sutaupyti daugybę pinigų. Vietiniai autobusai, traukiniai ir metro yra pigus transportas, kuris taip pat suteikia galimybę susipažinti su vietiniais. Tokios paslaugos kaip „Uber“, taip pat yra prieinamos daugelyje ekonomiškai išsivysčiusių šalių ir yra gerokai pigesnės nei vietinės taksi paslaugos.

6. Pasitelkite dalinimosi ekonomiką

Pasitelkdami dalinimosi ekonomikos principus ir šiuolaikinius sprendimus, jūs galite reikšmingai sumažinti savo kelionės išlaidas, kadangi tokiu būdu nėra sudėtinga surasti pigesnį apgyvendinimą, transportą ir nebrangų maistą. Dalinimosi ekonomikos principu paremti tinklalapiai, tokie kaip „Airbnb“ (apgyvendinimui), „EatWith“ (maistui), „BlaBlaCar“ (transportui) gerokai pakeitė turizmo rinką ir suteikė keliautojams galimybę sutaupyti.

7. Daugiau keliaukite pėsčiomis

Jums tikrai nėra būtina kaskart pasinaudoti viešuoju transportu ar taksi paslaugomis. Jei jūs siekiate sutaupyti daugiau lėšų, kuomet norimi aplankyti objektai yra apytiksliai 8-10 km atstumu, iki jų galite nesunkiai nukakti pėsčiomis. Keliavimas pėsčiomis gali padėti jums lengviau susipažinti su apylinkėmis, vietiniais gyventojais ir suteikti jums daug kultūriškai naudingos bei vertingos patirties.

Komentarai