Kur ilsėsimės 2020-aisiais?

Nors ateinanti vasara atrodo dar labai toli, tikrai įgudę poilsiautojai jau planuoja kitų metų atostogas. Pasak kelionių organizatorių atstovų, naujas sezonas prasideda vis anksčiau, o sumaniausieji šias kelionių tendencijas seka ir prie jų prisitaiko. Ir ne veltui, mat būtent pirmieji nuskina geriausias kainas, patogiausius skrydžius ir patraukliausius viešbučių pasiūlymus.

Kasmet atostogas planuoja vis anksčiau

Tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ atlikta apklausa rodo, kad atostogų paketai dažniausiai įsigyjami prieš 3–4 mėnesius, tačiau sparčiau daugėja ir tų, kurie atostogas rezervuojasi kur kas anksčiau: iki jų likus pusmečiui ar netgi metams.

„Keliautojai jau seniai suprato, kad pasirūpinti kelionėmis iš anksto – apsimoka. Kasmet ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje išankstiniai kelionių pardavimai vykdomi iki įsigyjamų atostogų likus vis ilgesniam laiko tarpui. Mes šiemet startavome kaip niekada anksti ir kol kas toks sprendimas – labai pasiteisinęs“, – sako „Tez Tour“ Pardavimų skyriaus vadovas Mindaugas Rauktys.

Jo teigimu, atostogas net metams į priekį planuoja stabilų darbą ar mokyklinio amžiaus vaikų turintys žmonės, kurie iš anksto žino savo darbotvarkę, taikosi prie moksleivių atostogų grafiko. Arba tie, kurie tiesiog yra sumanūs: pirmieji visuomet įsigyja geriausias keliones už mažiausią kainą.

„Pradėdami išankstinius pardavimus viešbučiai taiko dideles nuolaidas, kurių sezono metu paprastai nebebūna. O keliautojams, be abejo, tokie turizmo verslo užkulisiai duoda ekonominės naudos: geriausius pasiūlymus galima įsigyti už prieinamą kainą ir užsitikrinti kokybišką poilsį“, – pasakoja M. Rauktys.

Dažniausiai ilsimasi Turkijoje

Jau ne vienerius metus iš Lietuvos atostogauti vykstančių keliautojų pasirinkimas Nr. 1 yra egzotiškoji, o kai kuriems jau gerai pažįstama Turkija. Lėktuvai sezono metu iš Lietuvos į Turkijos kurortus kyla 3 ar net 5 kartus per dieną: nemažai žmonių ten ilsėtis keliauja bent kelis kartus per metus ir Viduržemio jūrą mato dažniau nei mūsų šalies krantus skalaujančią Baltiją.

Siga-siga atostogos Graikijoje

300 dienų per metus saulės lepinama Graikija arba kaip patys graikai ją vadina – Helenų respublika (gr. Ελληνική Δημοκρατία) – taip pat yra viena populiariausių atostogų krypčių.

Bendras Viduržemio jūros ilgis Graikijoje – net 13,7 tūkst. km! Gausu nepaprasto grožio laukinių, žydros vandens skalaujamų ir biraus smėlio nusėtų paplūdimių, saleles supančių įlankų, lagūnų, prieplaukų. Kasmet gražiausių Europos ir pasaulio paplūdimių rinkimuose Graikijai priklausančios pakrantės skina laurus: graikiški paplūdimiai oficialiai yra pripažinti vienais gražiausių pasaulyje.

Savo aplinka čia grožisi ir vietiniai. Jie myli gyvenimą ir viską daro siga-siga (liet. pamažu, iš lėto), todėl nei viešbučiuose, nei restoranuose nepatartina jų skubinti – geriausia prisitaikyti ir atsiduoti poilsiui graikišku ritmu.

Rožėmis kvepianti Bulgarija

Šalia Graikijos atostogautojus vis dažniau suvilioja Bulgarija. Sakoma, kad paplūdimių bulgarams pavydi ir geriausi Ispanijos, Turkijos ar Graikijos kurortai: pakrantės čia itin plačios, todėl erdvės čia užteks kiekvienam poilsiautojui (skaičiuojama, kad, pavyzdžiui, Albenos kurorte paplūdimio plotis siekia net 150–200 m!). Bulgarija nėra turizmo sektoriaus naujokė: vietiniai čia jau yra ištobulinę infrastruktūrą ir pritaikę ją įmantriausių poreikių svečiams – Auksinių kopų kurortas oficialiai yra pripažintas vienu geriausių Europoje, o kur dar turistams kvapą gniaužiantys rožių slėniai, senovės miestai, vienuolynai, išpuoštos cerkvės, mineraliniai šaltiniai…

Nežabojami aistringojo Sakartvelo skliautai

Iš rytų Bulgariją per Juodosios jūros vandenis stebi Sakartvelo krantai. Kiekvienas atvykęs į šią šalį vis dar sutinkamas kaip nematytas svečias – kraštas dar nėra išvargintas masinio turizmo srautų, o keliautojus iš Lietuvos vis dar stebina kuklios kainos ir vakariečių jau pamirštas vietinių kartvelų atlapaširdiškumas.

Kelionė į Sakartvelą gali nunešti į visišką kasdienybės užmarštį. Akimis regimas kraštovaizdis visiškai išvalo mintis, atveria dabarties grožį, atsiduri tarsi globalumo ir autentiškumo sandūroje: vienoje pusėje – kalnai, juose besiganantys gyvuliai, kitoje – Juodosios jūros skalaujami Adžarijos autonominės respublikos kurortai, kuriuose kviečia moderniausi viešbučiai. Toliau pažvelgus – istoriniai griuvėsiai ir ką tik pastatyti blizgių, šalies sostinės Batumio dangoraižių skliautai.

Itališka elegancija vasarą

Norintiems kultūrinių įspūdžių ir kitokių, neatrastų Europos vietų, patariama rinktis Kalabriją. Tai vienas originaliausių Italijos regionų, garsėjantis aštriaisiais pipirais ir kaip niekur kitur išlikusia autentika. Sako, kad pačiame Apeninų bato nosyje mėgsta ilsėtis ir patys italai: jie čia randa švarius, erdvius paplūdimius, nepaprastai skanų maistą ir kiek žemesnes kainas nei kituose šalies kurortuose.

Italija gali pasigirti ir viena labai populiaria sala – Sicilija, kuri taip pat tinka išsvajotoms atostogoms po žydru dangumi. Sicilijoje būtina aplankyti paties didžiausio Europoje, vis dar veikiančio Etnos ugnikalnio papėdėje įsikūrusią Kataniją, aukštais uolėtais krantais apsuptą Taominą ir vienu gražiausių Senajame žemyne tituluojamu miestų – Sirakūzus. O kur dar iš visų pusių supantys jūrų vandenys, paplūdimiai ir sostinės Palermo pramogos.

Ištisus metus kviečianti Ispanija

Unikalaus grožio Barselona ir Maljorkos sala poilsiauti kviečia ne tik vasarą. Čia visus metus geras oras ir poilsiui tinkamas klimatas. Vis tik, tiek, kurie labiausiai nori šilumos, traukia į piečiausią Andalūzijos dalį: į šalia Gibraltaro sąsiaurio įsikūrusius kurortus.

Atvykus į vieną svarbiausių regiono ir visos šalies miestų – Malagą, galima grožėtis šiuolaikiniu ir istoriniu kraštovaizdžiu: vienoje pusėje – dangoraižiai, kitoje – istoriniai pastatai, tarp kurių ir nepaprasto grožio renesansinė Malagos katedra. Į pietus nuo Malagos, keliaujant link Gibraltaro sąsiaurio, įsikūrę geriausi Andalūzijos kurortai: Toremolinos, Benalmadenas, Marbelija. Bent kartą gyvenime būtina pakeliauti po Andalūziją būtina: tai senoji, tikroji Ispanija, kurioje gimė flamenko ir Pablo Pikaso talentas.

Po Portugalijos saule

Vis dažniau keliautojai atranda ir Portugalijos kurortus – piečiausias šalies regionas Algarvė kviečia poilsiautojus atostogų su rytietišku prieskoniu. Algarvėje yra daugiausiai kurortų šalyje ir net 155 km pakrantės, o niūrūs debesys atslenka itin retai. Vasarą iš kojų verčiančius karščius išsklaido Atlanto vandenyno vėjai, o kalendorinę žiemą klimatas būna maloniai šiltas.

Pranešimą paskelbė: Inga Aukštuolytė, UAB Tez Tour
Kur ilsėsimės 2020-aisiais?

Kur ilsėsimės 2020-aisiais?

Kur ilsėsimės 2020-aisiais?

Kur ilsėsimės 2020-aisiais?

Kur ilsėsimės 2020-aisiais?

Kur ilsėsimės 2020-aisiais?

Kur ilsėsimės 2020-aisiais?

Kur ilsėsimės 2020-aisiais?

Kur ilsėsimės 2020-aisiais?

Kur ilsėsimės 2020-aisiais?

Kur ilsėsimės 2020-aisiais?

Komentarai