A. Armonaitė Turizmo dienos proga kvies žmones daugiau keliauti traukiniais

Rytoj, rugsėjo 27 dieną, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė dalyvaus Tarptautinės turizmo dienos minėjimo renginyje Vilniaus geležinkelio stotyje – kvies žmones dar aktyviau rinktis keliones Lietuvoje ir tai daryti tvariai.

„Mums labai svarbu, kad pastaraisiais metais su iššūkiais susiduriantis turizmas ne tik atsigautų, bet ir sustiprėtų. Per pirmąjį šių metų pusmetį sulaukėme beveik tiek užsienio turistų kiek per visus 2021 m. ar 2020 metus. Kalbant apie vietinį turizmą – matome, kad turizmo srautai ne tik atsigavo, bet ir aplenkė priešpandeminį laikotarpį. Džiaugiamės, kad žmonės aktyviai keliauja, norime paraginti planuoti keliones Lietuvoje ir rinktis mažiau taršias transporto priemones“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Turizmo dienos minėjimo renginyje Vilniaus geležinkelio stotyje agentūra „Keliauk Lietuvoje“ specialiai atidarys informacinį stendą, kuriame pristatys kelionių Lietuvoje galimybes ir idėjas. Keliautojai kviečiami į šventinę akciją „Laimingoji vieta“. Traukinių maršrutuose Vilnius–Kaunas, Vilnius–Šiauliai ir Vilnius–Šiauliai–Telšiai–Klaipėda laimingosios vietos bilietą įsigijusių keleivių lauks turizmo informacijos centrų kartu su miestų verslo partneriais paruoštos dovanos.

Taip pat rugsėjo 27 dieną A. Armonaitė penkiems Lietuvos studentams, studijuojantiems pagal turizmo programas, įteiks diplomus, suteikiančius išskirtinę galimybę gilinti žinias Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) akademijoje, atlikti praktiką šioje organizacijoje ir dalyvauti mentorystės programoje. Šia iniciatyva siekiama, kad Lietuvos studentai turėtų galimybę mokytis iš pasaulinio lygio specialistų.

Pirmąjį šių metų pusmetį, Lietuvos apgyvendinimo įstaigose apsistojo daugiau kaip 1,1 mln. vietinių turistų. Palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, vietinių turistų skaičius buvo daugiau nei perpus mažesnis – 504 tūkst. Turistų iš užsienio atitinkamai apsistojo 456 tūkst., o tai yra 4 kartus daugiau nei per tą patį 2021 m. laikotarpį (112 tūkst.).

Informacija žiniasklaidai: ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė rugsėjo 27 d. 9.40 val. sveikins traukinių keleivius Vilniaus geležinkelio stoties 1-ajame perone. 

Pranešimą paskelbė: Rūta Serapinaitė, LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Komentarai