Pasaulinės turizmo dienos proga Vilniaus Katedros aikštėje įsikūrė oro balionas (nuotraukų galerija)  

Nuotraukų autorius M. Ambrazas, galeriją rasite čia https://we.tl/t-mUlc6DxKMw 

Pasaulinės turizmo dienos proga Vilnius šį savaitgalį kviečia į miestą pažvelgti naujomis akimis ir smagiai praleisti laiką belaukiant vis artėjančio 700 metų Vilniaus jubiliejaus. Renginių programoje  smagus gidų paieškos žaidimas, pirmą kartą rengiamos ekskursijos po Vilniaus viešbučius. Turizmo informacijos centras persikėlė į Vilniaus simboliu vadinamą oro balioną, kuris savaitgaliui įsikūrė Katedros aikštėje.  

Aplankykite Turizmo informacijos centrą… oro balione!    

Oro balionai – vienas svarbiausių Vilniaus turizmo simbolių ir miesto svečių itin mėgstama pramoga, kuri šįmet jau išbandyta daugiau kaip 700 kartų. Būtent oro balione Pasaulinės Turizmo dienos proga ir įsikūrė Vilniaus turizmo informacijos centras, kur galima bus pasiimti turistinių leidinių, maršrutų, sužinoti kas vyksta mieste ir kaip Vilnius ruošiasi švęsti jubiliejinį 700 metų gimtadienį 2023 m.  

Balionu Katedros aikštėje labiausiai domėjosi užsienio turistai, pagrindinis jų klausimas buvo kada ir kur galima skristi oro balionu. 

Šiemet Vilniuje jau apsilankė šimtai tūkstančių turistų iš įvairių šalių, o šį savaitgalį, rugsėjo 24-25 d., turistais Lietuvos sostinėje gali tapti kiekvienas.   

„Pasaulinė turizmo diena visai turizmo bendruomenei yra svarbi profesinė šventė, o kiekvienam keliautojui ji simbolizuoja neblėstantį norą pažinti naujas vietas ir turiningai praleisti laiką. Šiais metais siekėme pasiūlyti tokią renginių programą, kuri patiks visiems ieškantiems naujų ir dar neatrastų Vilniaus veidų, sudarys galimybę įžengti ten, kur dažnas vilnietis pats nesumanytų užsukti. Be to, parengėme vertingų prizų, todėl lauksime tiek vilniečių, tiek kitų Lietuvos miestų gyventojų apsilankant Vilniuje paskutinį rugsėjo savaitgalį“ – sakė agentūros „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.   

Kelionė per epochas su Vilniuje pasislėpusiais gidais  

Pasaulinė turizmo diena kasmet tampa puikia proga leistis į miesto pažinimo nuotykius su šeima, draugais ar kitais bendražygiais, o visada jaunas Vilnius kviečia žaisti ir atrasti. Rugsėjo 24 ir 25 dienomis Vilniuje rengiamas orientacinis žaidimas „Pasitinkame 700-uosius Vilniaus metus“, atskleisiantis tai, kad per 700 metų Vilnius tapo tarsi tikra lobių skrynia.   

Žaidimo dalyviai kviečiami pamiklinti kojas beieškant mieste pasislėpusių gidų, išklausyti jų pasakojimus, surasti paslėptas užuominas ir, žinoma, laimėti puikių prizų. Susipažinti su žaidimo taisyklėmis ir užduotimis galima specialioje žaidimo skrajutėje. 

 Pirmą kartą šia proga rengiamos ekskursijos viešbučiuose  

Turizmo dienos proga vilniečiai ir miesto svečiai galės pasmalsauti ir pasižvalgyti penkiuose garsiuose Vilniaus viešbučiuose, kurie atvers savo duris iš anksto užsiregistravusiems ekskursijų dalyviams: „Holiday Inn“, „Calvary“, „Ratonda“, „St Palace Hotel“, „Comfort Hotel LT – Rock ‘n’ Roll Vilnius“.   

Nemokamų ekskursijų dalyviai iš arčiau susipažins su viešbučių veikla, pamatys įdomias erdves, išgirs paslaptingų ar net juokingų istorijų iš viešbučių gyvenimo, čia apsistojančių svečių, garsenybių įgeidžių bei netikėtų situacijų. Viešbučių atstovai papasakos ko turistai prašo viešbučio personalo ir kokių kartais keisčiausių klausimų užduoda.   

Dar daugiau pramogų  

Paskutinis mėnesio sekmadienis, rugsėjo 25 d., – ypatinga galimybė aplankyti daugelį Vilniaus muziejų nemokamai. Klasikinis ir šiuolaikinis menas, istorijos įdomybės, mada ir dizainas, video instaliacijos ir reti eksponatai – muziejai atveria savo lobynus ir vilioja juos atrasti.   

Išsamią renginių programą galima rasti www.govilnius.lt/turizmo-diena-700 svetainėje. Pasaulinės turizmo dienos renginių organizatoriai: agentūra „Go Vilnius“ ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Užsienio ryšių ir turizmo skyrius.  

 

 

Pranešimą paskelbė: Olga Malaškevičienė, VšĮ „GO Vilnius”
Pasaulinės turizmo dienos proga Vilniaus Katedros aikštėje įsikūrė oro balionas (nuotraukų galerija)  

Komentarai