Antroji „Adventur 2018“ diena: atnaujinta pirmoji „Litexpo“ centro salė vilioja dinozaurais ir maistu iš Indonezijos


Antroji „Adventur 2018“ diena: atnaujinta pirmoji „Litexpo“ centro salė vilioja dinozaurais ir maistu iš Indonezijos

Tarptautinė kelionių ir turizmo paroda „Adventur 2018“ šiandien nuo pat ryto traukia minias lankytojų. Kad svečiai nestovėtų eilėse, parodos organizatoriai kviečia bilietus įsigyti internetu ir savo kelionę po „Adventur“ pradėti nuo pirmosios, neseniai rekonstruotos ir atnaujintos „Litexpo“ centro salės. Joje visą šeštadienį vyko daugybė renginių, pasirodymų ir degustacijų.

„Puiki paroda, mums be galo smagu čia dalyvauti. Daugybė žmonių apsilankė mūsų stende, stebėjo mūsų šokėjų pasirodymus, ragavo mūsų maisto, – kalbėjo Kopenhagoje reziduojantis, Indonezijos Respublikos ambasadorius Lietuvai Muhammad Ibnu Saidas. Indoneziją ambasadorius vadina nuostabių atradimų šalimi. „Turime daugiau kaip 7 tūkstančius salų, kurias esame pasirengę atskleisti lietuviams“, – nuoširdžiai į savo kraštą jis kvietė parodos lankytojus.

Indonezija jiems parengė plačią programą. Parodos lankytojai pirmojoje „Litexpo“ salės scenoje stebėjo Indonezijos šokėjų pasirodymus ir ragavo maisto, kurį jiems paruošė iš Indonezijos atvykęs šefas. Indonezijos tradicinių šokių pasirodymas „Atrask pasaulį“ scenoje vyks ir sekmadienį.    

Ilga eilė šeštadienį išsirikiavo ir prie didžiulio, modernaus Latvijos stendo. „Panašu, kad žmonėms patinka Laimės ratas, kurį jiems paruošėme, – kalbėjo Latvijos Turizmo departamento rinkodaros projektų vadovė Arita Berzina. – Pasakoju jiems apie skirtingas kryptis Latvijoje, o jie laimi dovanų – bilietus į operą, į muziejus, pasiplaukiojimą laivu. Pastebėjau, lietuviai žino apie Latviją, ją mėgsta, tačiau nori rasti naujų krypčių, ypatingų vietų. Mums tai labai naudinga“.

Italijos stendas „Adventur“ pirmuosiuose „Litexpo“ centro rūmuose bene pats didžiausias. Italai parodos lankytojams daug pasakojo apie kultūrines ir gastronomines keliones. Antrus metus parodoje dalyvauja ir Italijos, Čilento regiono gastronomijos ir kultūros paveldo asociacija. „Praėjusiais metais žmonėms reikėjo aiškinti, kur yra Neapolis ir Čilento regionas, šiais metais lietuviai daug daugiau žino apie šias vietas. Taip pat ir apie Italijos kultūrą – jiems jau nebereikia aiškinti, kad pirmojo spaudimo aliejus yra kartus, kad vyną geriau degustuoti su maistu ir kad pica Margarita gimė Neapolyje“, – kalbėjo asociacijos viena iš vadovių Aliona Iacobucci. Ji neabejoja, kad naujos kryptys keliautojams iš Lieutvos suteikia galimybę atrasti naujų, dar netyrinėtų ir įdomių vietų atostogoms.

Didelio susidomėjimo susilaukė ir Kalvarijose jaunimo atgaivinta Molotovo linija. 1940-1941 metais Sovietų sąjungos statyta rytinės sienos gynybinių įtvirtinimų sistema. Siena, kuri prasideda Lietuvoje, tęsiasi per Baltarusiją, Lenkiją ir Ukrainą. 2013 metais Kalvarijos vaikų ir jaunimo klubas „Arka“ ėmėsi saugoti istorinį paveldą, šiandien iš 30 bunkerių 2 pritaikyti turizmui. Čia veikia karo istorijos muziejus, vyksta edukacinės programos, įrengtas „Pabėgimų kambarys“. „Toks projektas Lietuvoje – vienintelis“, – sakė turizmo entuziastas ir organizatorius Robertas Degutis.

Indiškų šokių pasirodymai, „National Geographic“ fotografo Joelio Sartore nykstančių gyvūnų paroda, susitikimas su gyvūnų fotografu Mariumi Čepuliu, hologramų dirbtuvės, iš Latvijos atvykęs dinozaurų parakas, Estijos „Ahhaa“ mokslo centro pasirodymai, Daugpilio mokslo ir pažinimų centro pristatymas, – tik visko galima pamatyti naujojoje „Litexpo“ parodų centro salėje.

Tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2018“ šį savaitgalį, sausio 26-28 dienomis, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Pranešimą paskelbė : Andrius Petraitis, Lietuvos parodų centras LITEXPO

Komentarai