Atokus Prancūzijos kampelis: istorinė Korsikos sala

Viduržemio jūros regionas yra turtingas savo istorija ir gamta. Prancūzijos sala Korsika nėra išimtis: tai kalnuota sala, kurioje jau tūkstančius metų gyvenantys žmonės ją praminė Grožio sala (pranc. L’ile de Beaute), be abejo dėl čia esančių kalnų bei juos supančios gamtos. Tačiau ne tik gamta laukia Jūsų Korsikos saloje. Čia gimė ir augo garsusis Prancūzijos imperatorius Napoleonas Bonapartas, tad pasiruoškite – Korsikos sala Jus pasitiks su istorijos kupinais nuotykiais.

Korsika. ©Pixabay

Patogiausias būdas atvykti į Korsikos salą yra atskirsti iš Vilniaus į Nicą ir persikelti keltu iš ten į Bastiją – antrą pagal dydį Korsikos miestą. Kelto reisas tarp Nicos ir Bastijos yra vienas populiariausių, tad pasirūpinkite bilietais iš anksto – dažnu atveju gali nelikti vietos!

Ilga istorija

Korsika – nors ir priklauso Prancūzijai – yra išlaikiusi išskirtinai itališką kultūrą, tad Bastija su pasitiks su siauromis, Italijos miestams būdingomis gatvelėmis, įstabia marina ir, žinoma, Bastijos muziejumi, kuris leis iš arčiau susipažinti su miesto ir salos istorija. Šis muziejus yra įsikūręs senajame gubernatoriaus name, tad net ir pats pastatas alsuoja ilga, ilga istorija. Architektūros mylėtojams čia bus įdomu pamatyti Šventojo Jono Krikštytojo katedrą, garsėjančią savo puošniu interjeru. Na, o po tokių įdomių ekskursų atokvėpį rasite Šventojo Nikolo aikštėje, su daugybe restoranų, kavinių, sekmadieniniu turgeliu bei puikiu vaizdu į jūrą.

Bastija, Korsika. ©Pixabay
Bastija, Korsika. ©Pixabay

Neužsibūnant Bastijoje, automobiliu per kiek ilgiau nei valandą pasieksite Aleriją – nedidelį miestelį, kuris iš pirmo žvilgsnio neturi ką pasiūlyti. Tačiau neapsigaukite! Alerijoje esančios archeologinių kasinėjimų vietos nustebins net ir patyrusius keliautojus. Korsikoje pirmieji gyventojai istorikų užfiksuoti jau VI amžiuje prieš Kristų, tad nenuostabu, kad čia randama senų, net etruskų laikų nekropolių. Tai ir pamatysite Alerijoje, o taip pat išvysite neolito laikų gyvenvietės liekanas, o Matros forte įkurtas muziejus leis susipažinti su išlikusiais senovės gyventojų įrankiais ir daiktais.

Keliaujant toliau, dar už 2 valandų kelio nuo Alerijos Jūsų lauks Porto Vecchio – nedidelis miestas su nuostabia marina bei gražiais, smėlėtais paplūdimiais. Aukšti, žaliuojantys kalnai čia rems horizontą, o itin žydra jūra primins, jog tikrai esate prie Viduržemio jūros. Čia galėsite atsikvėpti, paragauti vietinių valgių viename iš Respublikos aikštės restoranų, aplankyti Porto Vecchio citadelę arba tiesiog panardyti tarp daugybės siaurų miesto gatvelių.

Kaip iš knygos

Toliau kelionė ves Jus į pietus, į piečiausią Korsikos miestą – Bonifacio. Tai ypatinga vieta. Miestas kartu su jo tvirtove buvo pastatytas ant uolos virš jūros, o uoloje iškalti 187 laiptai veda nuo tvirtovės žemyn iki jūros. Šis miestas taip pat yra žinomas tuo, kad Gi de Mopasano trumpos novelės “Vendetta” veiksmas vyko būtent čia. Kadangi miestas yra pačiame piečiausiame salos taške, jame galima mėgautis tiek nuostabiais saulėlydžiais, tiek saulėtekiais prie jūros.

Bonifacio, Korsika. ©Pixabay
Bonifacio, Korsika. ©Pixabay
Bonifacio, Korsika. ©Pixabay

Toliau vingiuotas Korsikos kelias ves Jus į Ajaccio – Napoleono Bonaparto gimimo vietą. Čia, didžiojo imperatoriaus šeimos dvare, yra įkurtas muziejus, eksponuojantis įvairias šeimos relikvijas bei istoriją. Taip pat galėsite aplankyti miesto centre esančią baroko stiliumi pastatytą katedrą, kur Napoleonas buvo pakrikštytas. Na, o mažiesiems keliautojams bus įdomu sužinoti ir patirti šiek tiek istorijos NapoRama – istorijos muziejus, orientuotas į vaikus, kur Napoleono karai yra parodomi pasitelkus dideles Playmobil figūrėles.

Ajaccio, Korsika. ©Pixabay
Ajaccio, Korsika. ©Pixabay

Atgal į gamtą

Korsika. ©Pixabay

Paskutinis iššūkis šioje kelionėje po Korsiką – nacionalinis gamtos rezervatas. Tai didžiulis kalnų regionas, susidedantis iš 1500 kilometrų žygių takelių, vedančių per kalnus, upes ir upeliukus, krioklius bei kalnuose besiganančias karves. Galite pasirinkti kelių valandų arba net kelių dienų žygius, kurių metu taip pat turėsite galimybę pamatyti aukščiausią salos kalną – Monte Cinto. Šią viršukalnę pasiekti galėsite siaurais pėsčiųjų takeliais arba žvyro keliais su motociklais. Vaizdai nuo Monte Cinto yra nepamirštami ir juos atsiminsite tikrai ilgam.

Korsika išties yra unikali sala, čia gyvenę žmonės laikėsi savo kultūros ir papročių, pragyveno daug karų ir istorijų. Nepraleiskite progos susipažinti su šia sala ir nors trumpam prisiliesti prie ilgos jos istorijos.

Komentarai