5 priežastys pasirinkti kelionę į Islandiją

Maža šalis, kuriai jaučiame simpatijas, dėl jos vaidmens mūsų nepriklausomybės atgavimo kelyje. Islandija visais laikais atrodė kaip gera, tik retai matoma ir aplankoma draugė. Tačiau dabar daugėjant pigių skrydžių, atsiradus didesnei viešbučių ir atostogų būstų pasiūlai, kelionė į Islandiją neatrodo tokia nereali. Žinoma, ji išlieka iš brangesnių, tačiau bent vieną kartą gyvenime galima leisti sau nukrypti nuo biudžeto.

Šį kartą 5 priežastys arba gundančios patirtys, kodėl turėtumėte rinktis kelionę į Islandiją.

Galimybė patirti vidurnakčio saulę

Vidurnakčio saulė – tai unikalus reiškinys, būdingas netoli ašigalio esančios vietovėms. Kitaip, tai poliarinė naktis, kuomet saulė naktį nenusileidžia arba nusileidžia labai trumpam laikui. Nuo pat gegužės vidurio iki liepos mėnesio pabaigos visą parą galima mėgautis šviesiu laiku. Pats „pikas“ yra tarp birželio 20 iki 22 dienos, kuomet saulė nusileidžia po vidurnakčio ir pakyla 3 val ryto.

Tai ne tik reiškinys, kurį įdomu patirti, tačiau ir daugiau laiko apžiūrėti viską, ką suplanavote – nereikia galvoti, kaip sugrįžti į nakvynės vietos „iki sutemų“, nes vasaros metu tiesiog niekada nesutemsta.

Šiaurės pašvaistės stebėjimas

Islandija yra viena iš Šiaurės Europos šalių, kuriose didelė tikimybė pamatyti Šiaurės pašvaistę (Aurora Borealis). Nerealus nakties vaizdas stebina vietinius ir svečius nuo rugsėjo iki balandžio vidurio. Šiaurės pašvaistės stebėjimas yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės renkasi keliauti į Islandiją.

Šiaurės pašvaistę galima stebėti Reikjavike, tačiau norintiems geriausio vaizdo ir patirties, rekomenduojama vykti už miesto, kur nakties dangaus neapšviečia miestų šviesos ir nėra taip vadinamo „šviesos triukšmo“. Galima netgi užsisakyti specialius Šiaurės pašvaistės stebėjimo turus, kad patirtis tikrai būtų nepakartojama.

Galimybė išvysti banginius

Vandenynas aplink Islandiją yra ideali terpė gyvent banginiams ir jų čia suskaičiuojama net dvidešimt rūšių. Tad pastaraisiais metais Islandija populiarėja kaip vieta tinkama stebėti jūros milžinus. Organizuojantys banginių stebėjimo turus, teigia, jog tikimybė pamatyti ruožuotuosius banginius, baltasnukius delfinu ar jūrų kiaules kelionės metu yra lygi 99%. Tuo tarpu norintys pamatyti kuprotuosius banginius turėtų rinktis turą Husavike, šiaurės Islandijoje.

Pamatyti savo akimis didžiuosius jūrų žinduolius jų natūralioje aplinkoje yra išties įspūdingas reginys ir nuostabi patirtis.

Nepakartojamas Tingvedliro nacionalinis parkas

Šiame Islandijos nacionaliniame parke tiesiog būtina apsilankyti dėl jo istorinės ir geologinės reikšmės. Parkas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą dėl daugybės ypatingų savybių. Pavyzdžiui, parke yra didžiausias natūralus ežeras Islandijoje –Tingvadlavatnas. Čia taip pat yra Silfros gėlo vandens tarpeklis – vieta, kur atsiskiria Eurazijos ir Šiaurės Amerikos tektoninės plokštės. Tai populiari vieta nardyti.

Islandijos ledynų stebuklai

Islandija gerai žinoma kaip ledo ir ugnies šalis. Toks apibūdinimas atsiradęs ne veltui. Visas Islandijos kraštovaizdis nusėtas ledynų ir ugnikalnių. Būtent ledynai kuria instagramo vertus vaizdelius Islandijos kraštovaizdyje. Vienas tokių – Jokulsarlon lagūna, didelis ledynų ežeras pietryčių Islandijoje, kuris visas užpildytas aisbergais, plaukiojančiais lediniame vandenyje. Nuo ledyno atskilę aisbergai vandenyje sukuria ypatingą vaizdą, nepaliekantį abejingų. Vasaros metu tai tikras turistų traukos centras.

Ir tai tik kelios priežastys, vieni iš nedaugelio galimų įspūdžių, kuriuos garantuoja nepakartojama Islandija.

Planuojantiems kelionę į Islandiją pravers šie straipsniai ir informacija:

Kelionė į Islandiją įkandama ne kiekvienam: patarimai keliautojams

7 netikėtos ir šaunios vietos apsistoti keliaujant Islandijoje

Komentarai