Autobusų nuoma kelionėms – ką svarbu įvertinti?

Prireikus lengvojo automobilio, jį galima tiesiog pasiskolinti iš draugų ar artimųjų. Tuo tarpu prireikus autobuso, situacija atrodo sudėtinga… Bet tik iš pirmo žvilgsnio. Internete apstu įmonių, siūlančių autobusų nuomos paslaugas. Viena iš jų – tai autobusų nuoma kelionėms.

Nuomos pasaugos praktiškai neapribotos: autobusą galima išsinuomoti dienai, savaitei ar ilgesniam periodui. Viską lemia užsakovo poreikiai ir kelionės tipas.

Apie ką reikėtų pagalvoti renkantis autobusą nuomai?

  • Vietų skaičius. Kiek reikės sėdimųjų vietų? Pavyzdžiui, jei keliaus 20 ar 30 žmonių kolektyvas, tikrai neverta nuomotis 52 vietų autobuso. Ir atvirkščiai – jei išsinuomosite per mažą autobusą, paskutinę minutę gali reikėti keisti nuomos sutarties sąlygas, o tai dažnai ir kainuoja papildomai.
  • Sėdynių išdėstymas. Kai kurių markių autobusuose sėdynių išdėstymas skiriasi, skirtingas jis ir mikroautobusuose. Tad ar turite tam tikrų pageidavimų dėl sėdynių išdėstymo?
  • Pasiteiraukite, ar kelionės dalyviai kelionės metu galės naudotis tualetu, gaus karšto vandens, ar pakankamai gerai veikia kondicionierius ir t. t.? Gerai veikiantis šildytuvas itin aktualu keliaujant Lietuvoje per šalčius, tuo tarpu keliaujant į šiltuosius kraštus, keleiviai taip pat norės atsigaivinti vėsiu vėjeliu. Jei kondicionierius sugestų, kelionė gali tapti nepakeliama.
  • Bagažinė. Skiriasi ir autobusų bagažinių dydžiai. Ilgesnėms ir tolimesnėms kelionėms visuomet reikėtų rinktis autobusą su didesnėmis, talpesnėmis bagažinėmis.
  • Jei vykstama į užsienį ir kelionės tikslas – turizmas, verta atkreipti dėmesį į autobuso langus. Jie turi būti kuo didesni ir neribojantys matomumo.
  • Autobuso pagaminimo metai. Tam tikrais atvejais renkantis naujesnį autobusą sumažėja jo gedimo tikimybė. Taip pat nauji, prabangesni autobusai populiaresni ir įvairioms verslo, dalykinėms kelionėms, tačiau ir jų nuomos kaina būna aukštesnė. Tad tolimesnėms kelionėms rekomenduojama rasti optimalų variantą – tiek kainos, tiek kokybės atžvilgiu.

Tik atsakę į visus šiuos klausimus žinosite, kokio tipo autobusų nuoma kelionėms tinkamiausia jūsų atveju. Ypač rekomenduojame rinktis Autobus.lt nuomos paslaugas patraukliomis kainomis. Nuo 19 iki 52 vietų autobusai nuomojami užsakomosioms kelionėms su vairuotoju Lietuvoje ir visoje Europoje.

Komentarai