Galimybes keliauti reikia vertinti atsakingai

Dėl Europoje augančio COVID-19 užsikrėtimų skaičiaus, asmenys, ketinantys vykti į užsienį, raginami labai atsakingai įvertinti situaciją.

„Keliaujantys žmonės turėtų susipažinti su konkrečios užsienio valstybės reikalavimais atvykstant į šalį, kokių papildomų dokumentų gali reikėti. Ypač svarbu atkreipti dėmesį, kad sergamumo situacija gali pasikeisti labai greitai ir tai gali lemti būtinų apribojimų tiek užsienio valstybėse, tiek Lietuvoje atnaujinimą“, – sako Ministro Pirmininko patarėjas, Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys.

Kiekvieną penktadienį Sveikatos apsaugos ministerija atnaujina labiausiai koronaviruso infekcijos (COVID-19 ligos) paveiktų šalių sąrašą. Šis sąrašas įsigalioja pirmadienį ir galioja iki kito pirmadienio, o atnaujinamas atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse, kuriuos galima sekti Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro interneto svetainėje www.ecdc.europa.eu. Atkreipiame dėmesį, kad artimiausiu metu į šį sąrašą gali patekti ir Lenkija.

„Siekiame, kad dėl didėjančio užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičiaus Europoje mūsų piliečiai patirtų kuo mažiau nepatogumų, todėl šalių, iš kurių grįžus privalu izoliuotis, sąrašą atnaujiname tik kartą per savaitę. Tačiau, kaip ir iki šiol, geriausias draudimo nuo naujojo koronaviruso „polisas“ yra kiekvieno iš mūsų budrumas“, – sako G. Surplys.

Paveiktomis teritorijomis laikomos šalys, kuriose sergamumo rodiklis per paskutines 14 dienų viršija 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Užsienio šalių piliečiams, atvykstantiems iš šalių, kur sergamumo rodiklis viršija šį skaičių, privaloma 14 dienų izoliacija, o atvykusiems iš trečiųjų šalių, kurios įtrauktos į paveiktų šalių sąrašą, – privaloma ir izoliacija, ir tyrimas dėl koronaviruso infekcijos. Izoliavimo patalpas, vežimą į izoliavimo patalpas bei tyrimo dėl koronaviruso infekcijos paėmimo vietą, taip pat tyrimus koronaviruso infekcijai nustatyti užsieniečiams, atvykusiems į Lietuvą darbo reikalais arba su specialiais leidimais, privalo užtikrinti ir apmokėti darbdavys, kviečiantysis asmuo, arba pats užsienietis. Lietuvos piliečiams, grįžusiems iš šalių, kur sergamumo rodiklis viršija 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų, privaloma 14 dienų izoliacija.

Šios priemonės taikomos ir tais atvejais, kai asmenys keliavo per paveiktas šalis tranzitu (automobiliais, viešuoju transportu ir kt.), išskyrus keliavimą oro transportu, kai neišeinama iš oro uosto tranzito zonos.

Numatyta, kad asmenys, grįžę ar atvykę iš paveiktų šalių sąraše esančių valstybių, per 24 valandas turi užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC). Tokia tvarka galioja ir iš šių šalių grįžtantiems Lietuvos piliečiams, ir leidimą atvykti turintiems užsieniečiams. 

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

Komentarai