Pokyčiai užsienio kurortuose: taisyklių daugiau, bet įdegio „su kauke“ tikrai neparsivešite

Faktas, jog šiemet atostogausime kitaip. COVID-19 ne tik priverstinai pavėlino atostogų užsienio kurortuose sezoną, bet ir kaip reikiant pakoregavo jų vidaus tvarkas bei taisykles. Kokie pagrindiniai pokyčiai laukia Graikijos ir Bulgarijos kurortuose, kurie pirmieji atvėrė duris poilsiautojams iš Lietuvos, pasakoja tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė.   

Karantino pamokas – ir į atostogų lagaminą!

Saugios socialinės distancijos laikymasis, paslaugos vengiant tiesioginio kontakto ir intensyvus bendro naudojimo paviršių valymas – tarsi 3 banginiai, ant kurių laikosi iš esmės visa naujoji tvarka užsienio kurortuose. Pridėkime dar poilsiautojų indėlį – padidintą dėmesį asmens higienai bei sąmoningumą, atsakomybę apskritai, ir rankoje turime saugių ir pakankamai malonių atostogų formulę.

Juolab kad didžiuma Lietuvos gyventojų karantino tvarkos laikėsi itin pavyzdingai, o jį atšaukus, daugelis ir toliau noriai paiso saugumą užtikrinančių distancijų bei higienos, o didesnio susibūrimo vietose prevenciškai užsideda veido kaukes. Belieka visų šių įgūdžių nepamiršti susikrauti ir į atostogų lagaminą.

Veiks tik licencijas gavę viešbučiai

Atostogas jau susiplanavę poilsiautojai gali būti ramūs, jog pateks tik į itin griežtas patikras praėjusius viešbučius. T. y. tiek Bulgarijoje, tiek ir Graikijoje turistus priima tik specialius leidimus gavę viešbučiai, savo veiklą vykdantys pagal atsakingų šalies institucijų parengtus saugumo protokolus. „Ir nors tai reiškia šiek tiek kitokią tvarką nei poilsiautojai buvo įpratę, mat šiuo metu būtent svečių saugumas yra pagrindinis viešbučių prioritetas, vis dėlto didesnė atida aplinkai ir vieni kitiems turėtų tik džiuginti. Juk ne saugumo taisyklės, o virusas yra mūsų bendras priešas“, – sako I. Aukštuolytė.

Švediški stalai išlieka

Apsistojantiems viešbučiuose ir besirenkantiems poilsį pagal programą „Viskas įskaičiuota“ geras maitinimas ir galimybė rinktis iš daugybės patiekalų yra vienas svarbiausių atostogų sudedamųjų. Poilsiautojų džiaugsmui, taip pamėgti švediški stalai bei jų užtikrinamas didelis asortimentas lieka – keičiasi tik maisto patiekimo tvarka. Nuo šiol patiekalai bus eksponuojami už skaidrios širmos, o už tos pačios širmos esantys restorano darbuotojai paslaugiai sudės jums į lėkštes visko, į ką tik besite pirštu. Koks pokytis? Tiesiog savo pasirinktą maistą pasiimsite dar ir palydėtas šypsenos – tiesa, tik akimis, mat personalas privaloma tvarka dėvės visas asmens apsaugos priemones, tarp jų – ir kaukes. Tuo tarpu poilsiautojams jos – tik rekomenduojamos, tad įdegio per pusę veido į namus tikrai neparsivešite.

Nors švediški stalai išlieka, vis dėlto viešbučiams rekomenduojama sudaryti sąlygas poilsiautojams rinktis A la Carte (maisto pasirinkimas iš patiekto valgiaraščio) maitinimo tipą.

Stalai vidaus ir lauko restoranuose išdėstyti taip, kad svečiai vieni nuo kitų įsitaisytų 2 m atstumu. Žinoma, šie ribojimai negalioja kartu atostogaujantiems šeimos nariams. Ant grindų esančios distanciją rodančios žymos užtikrins maksimalų atstumą ir saugumą ne tik valgio metu, bet ir visoje viešbučio teritorijoje, kur tik galimi didesni žmonių susibūrimai.

Nors apribojimų dėl turistų skaičiaus veiklos licencijas gavusiems viešbučiams nėra, vis dėlto užpildyti jų visu 100 proc. nesitikima, o tai taip pat padeda laikytis saugios distancijos tarp žmonių.

Lauko pramogos – per atstumą

Saugus atstumo žiūrima ne tik uždarose viešbučio patalpose, bet ir už jų – prie baseinų, lauko žaidimų aikštelių ir paplūdimiuose. Gultai, staliukai išdėlioti per 2 m. Į sporto klubus leidžiama tik jei vienam žmogui užtikrinamas 4 kv. m plotas. Į baseinus (veikia tik lauko baseinai) patekti norinčiųjų skaičius taip pat bus ribojamas. Baseinų smagumai išlieka dėl juose esančio chloro, kuris, kaip žinoma, naikina virusus ir bakterijas.

Vaikų žaidimų aikštelėse, vaikų kambariuose (jei jie veikia), kaip ir lauke vykstančiuose užsiėmimuose – visur veiklos organizuojamos laikantis saugumo taisyklių, t. y. užtikrinant saugų atstumą, mažinant tiesioginį kontaktą ir praktiškai eliminuojant bendro naudojimo daiktus, pvz., žaislus ar sporto įrangą. O kas paliekama, kruopščiai dezinfekuojama po kiekvieno asmens. Patarimas keliaujantiems su vaikais – įsimeskite į lagaminą bent vieną kitą savo žaislą arba galėsite užsukti į viešbučio žaislų parduotuvę.

Prie barų gėrimai, užkandžiai patiekiami vienkartiniuose induose. Paplūdimių gultai bus arba valomi po kiekvieno asmens arba dengiami specialia vienkartine danga.

Vargas valytojoms

Viešbučiuose visi bendro naudojimo paviršiai, tokie kaip lifto mygtukai, laiptų turėklai, rankenos ir visa kita dezinfekuojančiais skysčiais bus valoma kas valandą. „Beje, tikėtina, jog tokia geležinė tvarka padės apsisaugoti ne tik nuo COVID-19, bet ir nuo kitų retsykiais šiltuosiuose kraštuose pasitaikančių užkrečiamųjų ligų, kurias paprastai pasigaudavo pavieniai vaikai ar silpnesnio imuniteto suaugusieji. Padidinta tiek viešbučio, tik ir poilsiautojų higiena veiks preventyviai nuo galimybės pasigauti infekciją ar subloguoti apskritai“, – sakė „Tez Tour“ atstovė.

Kambariai valomi ilgiau nei iki šiol, papildomai yra vėdinami teikiant pirmenybę natūraliai ventiliacijai, t. y. tiesiog atidarant langus, todėl išvykstantieji iš viešbučių tai padaryti gaus šiek tiek anksčiau (pvz., Graikijoje – iki 11 val.), o atvykstantieji įsiregistruos kiek vėliau – nuo 15 val.

Kambarinės galės atsipūsti nebent nebevalydamos jūsų kambarių kasdien – siekiant mažinti kontaktą, jos tvarkys kambarius ir keis rankšluosčius tik radusios ant durų specialią kortelę.

Taip pat viešbučiuose, jei tik yra galimybė, bendro naudojimo patalpose bus vengiama automatinių oro kondicionierių – šiuo metu pirmenybė teikiama natūraliai ventiliacijai. Ar jungti kondicionierių kambariuose, spręs patys svečiai.

Siekiant mažinti galimų užkrato šaltinių, viešbučio svečiai skatinami atsiskaityti bankinėmis kortelėmis. O jei pageidausite patekti į kirpyklą, grožio saloną ar SPA, paslaugų turėsite iš anksto užsirašyti telefonu ar internetu.

Jūra, smėlis ir saulė – nesikeičia

Žinoma, prie atostogų scenarijų įprantama taip, kaip ir prie visų kitų gerų dalykų. Todėl tikėtina, jog sulig COVID-19 įvestos apsaugos priemonės gali kurį laiką šiek tiek erzinti. Vis dėlto savaitė dvi užsienio kurortuose kažin ar bus griežtesnė už tas gyvenimo sąlygas, kurias patyrėme 3 mėnesius užsidarę karantine. Juolab kad svarbiausi atostogų ingredientai , tokie kaip saulė, jūra ir paplūdimio smėlis – nesikeičia. Tad saugių ir gerų jums atostogų!

Pranešimą paskelbė: Inga Aukštuolytė, UAB Tez Tour
Pokyčiai užsienio kurortuose: taisyklių daugiau, bet įdegio „su kauke“ tikrai neparsivešite

Komentarai