Į Baltijos šalis su „Novaturu“ galės grįžti iki 700 ukrainiečių iš Egipto

Rusijai užpuolus Ukrainą, dalis šiuo metu užsienyje esančių ukrainiečių negali grįžti į tėvynę. Bendradarbiaujant su Egipto turizmo ministerija bei ambasadomis, suderinta, kad iki  700 ukrainiečių su „Novaturu“ ir partneriais turės galimybę saugiai atvykti į Baltijos šalis.

Pirmieji lėktuvai su ukrainiečiais Vilniuje leidosi ketvirtadienį. Kitų skrydžių laukiama šią savaitę. Vienu reisu maždaug 80 ukrainiečių į Vilnių atskrenda kovo 13-ąją.

Ukrainiečių bendruomenės atstovės teigimu, karo pradžioje Egipte buvo apie 2000 turistų iš Ukrainos. Jiems padeda vietos ukrainiečių bendruomenė, o kelione į Europą rūpinasi Lietuvos ambasada bei „Novaturas“.

„Žmonės liko be galimybės sugrįžti – skrydžiai atšaukti arba taip pabrango tiek, kad tapo neįmanoma bilietų įpirkti. Galimybė grįžti į Europą nemokamai žmonėms tarsi stebuklas. Klausiu kiekvieno ketinančio grįžti, koks jų planas. Visi vyrai pasiruošę iškarto vykti į Ukrainą ir kautis už mūsų šalį“, – pasakoja ukrainiečiams Egipte padedanti Svetlana Juščenko.

Svetlana taip pat tikina jau sulaukusi skambučių iš ukrainiečių šeimų, kurios į Lietuvą atskrido praėjusią savaitę.

„Moterys tiesiog verkia ir dėkoja. Lietuviai mus pasitinka kaip šeimos narius, viskuo aprūpina nemokamai, maitina. Ukrainiečiai yra giliai sujaudinti lietuvių gerumo, negaliu net žodžiais išreikšti, kaip mes esame dėkingi“, – teigia S. Juščenko.

Dalis Egipte užstrigusių ukrainiečių – mamos su vaikais, seneliai – ketina laikinai apsistoti Lietuvoje arba Lenkijoje.

​„Toliau bendraujame su ambasadomis užsienyje, prisidėsime kaip galėdami, kad kuo daugiau užstrigusių ukrainiečių saugiai pasiektų Europą. Tai įmonei kainuos, tačiau dabar ne laikas ir ne vieta skaičiuoti. Toliau darysime viską, ką galime, kad padėtume žmonėms“, – teigia „Novaturo“ vadovas Vitalij Rakovski.

Įmonės vadovas primena, kad „Novaturo“ steigėjai, kurie iki šiol yra ir mažumos akcininkai, yra Lietuvos piliečiai. Grupė nevykdo veiklos Rusijos ir Baltarusijos valstybėse.

„Novaturas“ taip pat vykdo visus savo įsipareigojimus klientams ir užtikrina, kad visos iš anksto apmokėtos kelionės vyktų be nesklandumų.

Bendrovės klientų lėšos, gautos už suplanuotas keliones, yra saugios ir apdraustos Europos Sąjungos finansinių institucijų draudimo sutartimis bei garantijomis. Bendrovės akcijos yra kotiruojamos vertybinių popierių biržose Vilniuje ir Varšuvoje.

Pranešimą paskelbė: Andrius Baranauskas, Winning Reputation

Komentarai