Pavasario pabėgimas: Dubajus laukia ieškančių įkvėpimo ir netradicinių potyrių

Daugeliui Dubajus asocijuojasi su paslaptinga egzotika ir žėrinčia prabanga, kaip magnetas traukiančia tūkstančių turistų žvilgsnius įspūdingais pastatais. Ir nors Jungtinių Arabų Emyratų centras tikrai gali pasiūlyti prabangių potyrių, pasak „Novaturo“ turizmo ekspertės Olgos Belovos, yra keletas veiklų, kurias galima nuveikti daug neišlaidaujant  ar net nemokamai. Taigi, kviečiame pasižvalgyti po įdomiausias Dubajaus vietas ir apsilankyti nuolat atsinaujinančiame mieste, iš kurio galime pasisemti kūrybinio įkvėpimo ir romantikos – tam nuteikia įspūdinga Dubajaus prieplauka naktį: dangoraižiai, paplūdimys ir alpi pietų naktis.

Didžiausi, aukščiausi, brangiausi 

Nors Dubajus užima įspūdingą, didesnį kaip yra 3 tūkstančių kvadratinių kilometrų plotą, nuolat vystosi ir plečiasi, didžioji jo dalis vis dar yra dykuma. Tai rekordų miestas, kuris pribloškia aukščiausiu dangoraižiu pasaulyje – „Burj Khalifa“, didžiausiu prekybos centru – „Dubai Mall“, garsiuoju burlaivio formos ir brangiausiu planetoje viešbučiu – „Burj Al Arab“ bei aukso turgumi, kuriame, sakoma, yra daugiausiai brangenybių viename kvadratiniame metre. Dubajus didžiuojasi dar ir tuo, kad turi didžiausią aukso žiedą pasaulyje. Taigi, ko svarbu nepraleisti lankantis Dubajuje? 

„Burj Khalifa“. Aukščiausias pastatas pasaulyje „Burj Khalifa“ tapo Dubajaus vizitine kortele. Šis 828 metrų statinys – tai pati svarbiausia vieta Dubajuje, prilyginamas Paryžiaus Eifelio bokštui ar Romos Koliziejui. Italų mados dizaineris Giorgio Armani šiame aukščiausiame pasaulio pastate atidarė savo paties sukurtą viešbutį. Viešbutyje, pavadintame „Armani Hotel Dubai“, yra 160 kambarių, rezidencijų ir SPA centras, suprojektuoti prabangiu G. Armani stiliumi.  

„Dubai Mall“. Jei nuspręstumėte Dubajuje apsipirkti, jūsų lauks „Dubai Mall“ – didžiausias prekybos centras pasaulyje, kuriame įsikūrę daugiau nei 1 200 įspūdingiausių drabužių, aksesuarų, maisto parduotuvių ir restoranų.  

„Burj Al Arab“. Garsusis septynių žvaigždučių viešbutis (nors oficialiai jame jos tik penkios) yra viena iš miesto emblemų. Atvykę prie jo rasite vartus ir keletą sargybinių, kurie neleis prieiti arčiau, bet labai norint  įsiamžinti prie šio viešbučio, galima tai padaryti iš viešojo paplūdimio.  

Dubajaus stebuklų sodas. Apsilankius Dubajuje atrodo, jog čia nėra nieko neįmanomo, nes tai miestas be jokių  kūrybinių suvaržymų. Tai liudija ir dykumos viduryje vešintis Dubajaus sodas, kuris užima net 72 tūkstančių kvadratinių metrų. Sunku net įsivaizduoti, kad jame žydi 50 milijonų gėlių ir 250 milijonų augalų. Dėl oro sąlygų šis sodas veikia tik žiemą, nuo lapkričio iki vasario mėnesio. Pirmą kartą jis buvo atidarytas 2013 metų vasario 14 dieną, švenčiant Valentino dieną, tačiau buvo toks populiarus, kad dabar jį galima aplankyti kasmet.

Fontanų šou. Lankantis Dubajuje tiesiog būtina pamatyti ir ilgai atmintyje išliksiantį Dubajaus fontanų šou „Burj Khalifa“ papėdėje. Minias kiekvieną vakarą sutraukiantys fontanų pasirodymai vyksta kasdien nuo 18 iki 23 valandos. Įdomu, kad kas pusvalandį jie būna vis kitokie.

„Palm Jumeirah“. Dar vienas objektas, kurį būtina pamatyti – garsioji dirbtinės palmės formos sala „Palm Jumeirah“. Šis inžinerinis stebuklas prie jūros stebina įspūdingų pastatų, vilų, viešbučių, kelių ir paplūdimių skaičiumi – juose gali apsigyventi net 100 000 žmonių! Tokio dydžio objekto neaprėpsite žvilgsniu, todėl geriausia pamatyti jo formą iš viršaus – skrendant  sraigtasparniu ar pakilus į „Burj Khalifa“ apžvalgos aikštelę. Net 240 m aukštyje esančioje apžvalgos aikštelėje atsiveria iki šiol nematytas vaizdas į Palm Jumeirah palmę kartu su Arabijos įlankos vandenimis ir tolumoje matoma Dubajaus panorama. 2022 m. ši vieta dar labiau padidino įspūdingų vaizdų lūkesčius, atidarydama „The Next Level”. 250 m aukštyje virš žemės paviršiaus esanti privati apžvalgos erdvė pelnė aukščiausios Palm Jumeirah apžvalgos vietos titulą.

„Dubai frame“. Dubajuje taip pat galima išvysti ir architektūros kūrinį „Dubai Frame“ – statinį, primenantį milžiniško paveikslo rėmus. Įspūdį kelia tai, kad šis statinys padengtas 24 karatų auksu, o jame pasikėlus į 150 m aukštį galima miestą matyti sau po kojomis – apžvalgos erdvėje įrengtos stiklinės grindys. Įdomiausia ir labiausiai jaudinanti šios ekskursijos dalis – pasivaikščiojimas stikliniu tiltu. Vaikščiojimas iš vienos rėmo pusės į kitą suteikia jaudinančių įspūdžių. Pietinėje rėmo pusėje lankytojai gali matyti dabartinį Dubajų, o kitoje pusėje atsiveria senojo Dubajaus vaizdai. Naudojant projekcijas ir daugialypės terpės ekranus rodomos senojo turgaus, tradicinių Emyratų namų, rankdarbiais prekiaujančių žmonių nuotraukos. „Dubai Frame“ – vienas iš tų vaizdų, kuriuos prisiminsite visą gyvenimą! Juk jis toks vienintelis pasaulyje. 

Deira. Tai vienas iš seniausių miesto rajonų, vietinių vadinamas senuoju Dubajumi. Jame nerasite dangoraižių, tačiau paklaidžiosite siauromis gatvelėmis su mečetėmis, taip pat prieskonių ir aukso dirbinių parduotuvėlėmis. Čia įsikūręs ir visame pasaulyje garsus Deiros Aukso turgus. Senovėje nedidelis uostas prie Dubajaus upelio krantų buvo aktyvi prekybos vieta, o dabar čia galima pasigrožėti moderniomis jachtomis bei nuostabiais saulėlydžiais. 

„Ain Dubai“. Tai naujausias Dubajaus lankytinas objektas, papildęs pasaulio rekordus mušančių lankytinų vietų sąrašą. Mėlynųjų vandenų saloje esantis milžiniškas apžvalgos ratas yra net 250 metrų aukščio. Tai aukščiausias ir didžiausias tokio tipo ratas pasaulyje.

Ateities muziejus.  Naujausias Dubajaus lankytinas objektas, duris atvėręs šį mėnesį. Šis muziejus tyrinėja kaip pasitelkiant mokslą ir technologijas visuomenė galėtų vystytis ateinančiais dešimtmečiais. Šis muziejus dar vadinamas „gyvuoju muziejumi“, nes jame lankytojai gali pažvelgti toliau nei dabartis ir susipažinti su neribotomis ateities galimybėmis. 

Saugus ir šiuolaikiškas miestas  

Didelė šalies perkamoji galia ir griežti Jungtinių Arabų Emyratų įstatymai Dubajų pavertė itin saugiu miestu, kuriame praktiškai nėra apiplėšimų, todėl vaikščiodami po jį keliautojai jaučiasi labai saugiai. Žinoma, svarbu išlikti budriems ir nepalikti savo daiktų be priežiūros. 

Dubajus yra turizmo emyratas, todėl vietiniai lengviau priima kitas kultūras nei kitų emyratų gyventojus. Jie nereiškia nepasitenkinimo dėl juos aplankančių turistų aprangos, o moterys šiame mieste gali dėvėti šortus ir marškinėlius be rankovių arba būti paplūdimyje su bikiniu bei laisvai vaikščioti gatvėmis, nesibaimindamos nepritariančių žvilgsnių. Vis dėlto, patartina nepiktnaudžiauti giliomis iškirptėmis ar mini sijonais. Be to, Dubajuje yra rožinių taksi, vairuojamų moterų, tad keliaujant vienai tai leis jaustis dar saugiau. 

„Dubajus – modernus miestas, architektūros rojus ir viena lankomiausių vietų pasaulyje. Be jokios abejonės, ją būtina aplankyti bent kartą gyvenime, tačiau, nors tai atviriausias arabų miestas, reikia nepamiršti, kad jame gerbiama musulmonų kultūra, – primena O. Belova. – Prieš lankantis mečetėje, reikia būti tinkamai apsirengus. Keliai ir pečiai turi būti uždengti, o jei esate moteris, taip pat turite pridengti plaukus.“

Šiuo metu Dubajų verta aplankyti dar ir dėl to, kad galite suspėti apsilankyti iki kovo 31-osios jame vykstančioje pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“. Kas penkerius metus vykstanti paroda sutraukia milijonus lankytojų iš viso pasaulio, o tarp beveik 200 joje prisistatančių valstybių – ir specialus Lietuvos paviljonas. Pasak jau mačiusių šį renginį, jame apsilankyti tikrai verta, nes tokių vaizdų ir technologinių sprendimų, greičiausiai, nepavyks išvysti niekur kitur pasaulyje.

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR
Pavasario pabėgimas: Dubajus laukia ieškančių įkvėpimo ir netradicinių potyrių

Komentarai