Iš atostogų užsienyje lietuviai parsiveža ne tik neišdildomus įspūdžius: kokios nemalonios staigmenos gali laukti svetur?

Prasidėjus atostogų sezonui ir dėl laisvėjančio karantino valstybėms vis labiau atveriant savo sienas, keliaujančiųjų ilsėtis į užsienį ­– daugėja. Tačiau šias išvykas gali lydėti ne tik nepamirštami įspūdžiai, bet ir įvairios nemalonios situacijos. Tokių neplanuotų netikėtumų, draudikų teigimu, pasitaiko neretai, o dažniausiai jie užsienyje kyla dėl įvairių sveikatos problemų. Todėl specialistai pataria, kaip tinkamai pasirūpinti savo atostogų ramybe ir išvykus ne baimintis galimų rizikų, bet mėgautis poilsiu.

Tyko ir infekcijos, ir traumos

Draudimo bendrovės ERGO Privačių klientų draudimo skyriaus ekspertės Lauros Norvilaitės teigimu, populiariausios draudikų klientų kelionių kryptys šį pavasarį bei vasarą – jau tradicinės. Tai – Europos šalys: Ispanija, Graikija, Portugalija, Bulgarija, Italija bei jų salos. Taip pat ir Egipto bei Turkijos kurortai.

„Visgi susiruošusių į šias keliones neretai laukia ne tik malonus poilsis, bet ir įvairios neplanuotos situacijos. Dažniausiai išvykę gyventojai svetur susiduria su sveikatos išbandymais. Tai – infekcinės ligos: žarnyno virusų sukeltas skrandžio ir plonojo žarnyno gleivinės uždegimas, vadinamas gastroenteritu. Taip pat ir akių junginės uždegimas konjuktyvitas. Kartu dėl pasikeitusio klimato, saulės, vabzdžių įgėlimų poilsiautojams pasireiškia įvairios alergijos, bėrimai, be to, užsienyje patiriamos skirtingos traumos. Keliautojai užlipa ant jūrų ežių, susižeidžia paslydę, susitrenkia dėl neatsargumo“, – užsienyje tykančius pavojus vardija L. Norvilaitė.

Anot draudiko atstovės, nuo balandžio pirmosios draudimo bendrovė jau užfiksavo 41 svetur įvykusį draudžiamąjį įvykį. 39 šios žalos susijusios su medicininėmis išlaidomis, 2 kartus keliautojams buvo kompensuoti prarasto bagažo nuostoliai.

„Vidutinė tokių išmokų suma, išmokėta nuo balandžio pradžios iki birželio vidurio, siekia 280 eurų. Tuo tarpu žalų, kurias padengiame į komandiruotes vykstančių darbuotojų draudimą turintiems asmenims, dydis yra daugiau nei triskart didesnis. Jų vidutiniškai išmokame už 925 eurus, nes įvykiai – rimtesni. Tai – plaučių uždegimai, traumos kraunant ar iškraunant krovinius, širdies ligos“, – sako L. Norvilaitė. 

Siūlo rizikas įvertinti

Nors užsienyje galinčių nutikti nemalonumų išvengti pavyksta ne visada, jų tikimybę sumažinti –įmanoma. Apie tai kalbanti draudimo ekspertė pabrėžia: kiekvienai išvykai tinkamai pasiruošti leidžia sumanus ir atsakingas kelionių planavimas.

„Visos šalys yra specifinės. Jos turi sau būdingas rizikas, kurias prieš kelionę derėtų gerai  įvertinti. Todėl išties praverčia apgalvojimas, kokius keliavimo būdus rinktis, reiktų apsvarstyti ir būsimas aktyvias pramogas, planuojamą veiklą svetur. Jei labiau vertinamas pasyvus poilsis, mėgavimasis saule paplūdimyje, patartina pasirūpinti apsaugos priemonėmis, laikytis sveikatos specialistų rekomendacijų. Tuo tarpu svetur išbandantys nacionalines virtuves, netradicinius patiekalus, netgi egzotinius vaisius turėtų tai daryti atsargiai ir apgalvotai. Maisto netoleravimas bei virusinės infekcijos atostogas gali gerokai sugadinti“, – pastebi L. Norvilaitė. 

Ji taip pat atkreipia dėmesį, jog galimas rizikas įvertinti turėtų ir aktyvių laisvalaikio pramogų mėgėjai. Todėl, pasak L. Norvilaitės, norintys paplaukioti vandens motociklais, paskraidyti jėgos aitvarais ar susiruošę į išvykas kalnais, privalo įsitikinti, kad tai daryti bus saugu.

„Antraip kelionėje gali tykoti traumų pavojus. Tokios situacijos sukelia nemažai rūpesčių, nepatogumų, priverčia atostogas baigti anksčiau, taipogi, tikėtina, nemažai kainuos. Ne visada poilsiautojams suteikiama ir kokybiška, kvalifikuota medicininė pagalba. Neretai pasitaiko atvejų, kai susižeidę gyventojai patenka į abejotinos reputacijos privačių klinikų gydytojų rankas. Tuomet ir sumokama brangiau, ir paslaugų kokybė tikrai nedžiugina“, – įvertinti galimas rizikas ragina L. Norvilaitė.  

Kad panašios situacijos nesugadintų atostogų nuotaikos, draudimo ekspertė siūlo laiku užbėgti joms už akių. Tam, anot L. Norvilaitės, praverstų kelionių draudimas.

„Tai apgalvota apsauga bet kokiems tikėtiniems nemalonumams. Kelionių draudimas leidžia išvengti neplanuotų išlaidų keliaujant užsienyje: padengia medicininės pagalbos išlaidas, bagažo ar piniginės praradimą, kitų nemalonių nutikimų nuostolius. Todėl šis draudimas užtikrina, kad atostogas lydės ne rūpesčiai, o patys maloniausi įspūdžiai“, – akcentuoja L. Norvilaitė. 

ERGO Baltijos šalyse

ERGO yra viena pirmaujančių draudimo grupių Baltijos šalyse, siūlanti ne gyvybės, gyvybės bei sveikatos draudimą. Metinė įmokų suma ERGO Baltijos šalyse sudaro 242 mln. eurų. Per metus ERGO Baltijos šalyse klientams apmoka žalų už beveik 143 mln. eurų. Daugiau nei 650 tūkst. klientų Baltijos šalyse pasitiki ERGO grupės paslaugomis, patirtimi bei finansiniu stabilumu.

Baltijos šalyse veikiančios ERGO bendrovės yra tarptautinės ERGO grupės dalis. Tai viena didžiausių draudimo grupių Europoje. ERGO atstovaujama daugiau nei 30 šalių Europoje bei Azijoje. Pagrindinis ERGO akcininkas yra viena didžiausių pasaulyje perdraudimo grupių „Munich Re“. Plačiau: www.ergo.lt

Daugiau informacijos teirautis: Jolanta Karpuškienė, draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje komunikacijos projektų vadovė, tel. 8 616 09090, 8 5 268 3606.

Pranešimą paskelbė: Matas Ramonas, UAB „INK agency“
Iš atostogų užsienyje lietuviai parsiveža ne tik neišdildomus įspūdžius: kokios nemalonios staigmenos gali laukti svetur?

Komentarai