Kada verta nuomotis, o kada – pirkti automobilį?

Jeigu svarstote apie asmeninės transporto priemonės – automobilio įsigijimą, tikriausiai ne kartą susimąstėte apie finansinius iššūkius. Kainuoja ne tik įsigyti, bet ir išlaikyti automobilį. Kai vis daugėja automobilius nuomojančių bei savo pačių transporto priemonių neturinčių žmonių, klausimas turbūt kyla toks: „Kokioje situacijoje geriau nuomotis, o kada – pirkti automobilį“?

Išlaidos

Automobiliui išlaikyti jums reikės pastovių lėšų (daug). Grubiai tariant draudimas jums kainuos apie 200 Eur per metus, dar (BENT) 600-800 Eur reikėtų atskirti netikėtiems gedimams, kuro išlaidos priklauso nuo važinėjimo dažnumo, bet paploninti piniginę turėtų bent 500 eurų suma, o kur dar tepalai, parkavimas, padangos… Manoma, kad automobilio išlaikymas kainuoja apie 1500-2000 Eur per metus (skaičiuojant vidutinį Lietuvos keliuose riedantį automobilį). Ypač tiems žmonėms, kurie važinėja nedaug – tokia suma didoka, todėl galbūt verčiau būtų nuomotis. Nuomos metu nereikia mokėti už jokius remontus, o išlaikymo kaštų (apart kuro) – nėra. Spauskite ant nuorodos – https://autorentalis.lt/ir sužinokite kiek kainuos išsinuomoti gerą ir naują automobilį iš bene patikimiausio automobilių nuomos partnerio mūsų šalyje!

Ar daug važiuojate

Įsivaizduokite, taksi automobilis per dieną gali įveikti maždaug 200 km (be didesnio vargo). Tokiu atveju nuomotis tikriausiai bus per brangu, verta įsigyti savo automobilį. Jeigu per metus nuvažiuojate per 5000 km, labiau linkite prie automobilio pirkimo (nebent nuolat keliaujate, tada –  nuoma). Statistika byloja, kad nuvažiuojant <5000 km per metus, automobilis nuvertėja daugiau nei duoda finansinės naudos.

Išvadoms galima pasakyti, kad, jei atvykote į naują miestą arba reikia kažkur greit nuvykti, o gal tiesiog važinėjate nedaug – nuomokitės automobilį. Kitu atveju rekomenduotume transporto priemonę pirkti.

 

Komentarai