Kaip Austrijos kalnų kurortai pasirengę sutikti slidininkus?

Praėjusiais metais neturėję progos paslidinėti kalnuose, Lietuvos žiemos sporto entuziastai jau aktyviai planuoja slidinėjimo keliones. Anot kelionių organizatoriaus „Tez Tour“, jau rezervuota daugiau nei 50 proc. vietų lėktuvuose, vykstančiuose į slidinėjimo kurortus. Populiariausi – Austrijos ir Italijos kurortai.

Tinklaraščio apie kalnų slidinėjimą autorius Martynas Bejeris dalijasi patarimais, ką reikėtų žinoti planuojant slidinėjimo atostogas Austrijoje, bei atskleidžia, kokie reikalavimai taikomi atvykstantiems.

Sezonas tęsiasi ištisus metus

Pasak slidinėjimo entuziasto, Austrijoje slidinėjimo sezonas niekada nenutrūksta. Kurortas Hintertux Glacier priima slidininkus 365 dienas per metus. O rugsėjo-spalio mėnesiais atsidaro ant ledynų esantys slidinėjimo kurortai, tokie kaip Pitztal Glacier, Kaunertal Glacier, Stubai Glacier, Kaprun ar Sölden.

„Lapkritį pirmąsias trasas atidaro Ischgl-Samnaun, Obertauern ar Gurgl kurortai, kurių trasos nėra ant ledynų, tačiau pakankamai aukštai, kad jau būtų tinkamos oro sąlygos slidinėti“, – pasakoja M. Bejeris.

Pašnekovo teigimu, Austrijos slidinėjimo kurortai šiandien yra moderniausi visose Alpėse. Jam antrina ir Akvilė Barakauskaitė, „Tez Tour“ produkto skyriaus vadybininkė.

„Austrija garsėja savo išpuoselėtomis kalnų slidinėjimo trasomis: nuo plačių nusileidimų pradedantiesiems iki greitųjų nusileidimų, pritaikytų netgi tarptautinėms varžyboms. Snieglenčių sporto mėgėjai čia taip pat nėra užmiršti – jiems įrengti specialūs nusileidimai. Šalis itin rūpinasi keltuvų, trasų, dirbtinio sniego gaminimo įrangos atnaujinimu, tad gali suteikti iš ties kokybiškas paslaugas“, – kalba A. Barakauskaitė bei papildo, kad Zell am See kurortas 2019 metais pabaigė ambicingą projektą bei sukūrė didžiausią slidinėjimo regioną Austrijoje.

„Visa suformuota slidinėjimo zona pavadinta ZellamseeXpress, gondola kelia slidininkus iš Viehhofen miestelio į Zell am See. Kadangi į Viehhofen miestelį galima nusileisti viena iš Skicircus slidinėjimo kurorto trasų, tai Zell am See ir Skicircus tapo tarsi viena slidinėjimo zona, kuri turi daugiau nei 300 km trasų. Lietuviams, atvykstantiems iš lygumų krašto, tai išties daro didelį įspūdį“, – pristato kelionių ekspertė.

Jau aiškūs reikalavimai slidininkams

Ir šiais metais slidinėjimo kurortai susiduria su įvairiais iššūkiais, kuriuos diktuoja užklupusi pandemija. Visų pirma reikia užtikrinti pakankamai griežtus sveikatos, saugumo ir viruso prevencijos reikalavimus.

„Austrijos vyriausybė buvo viena pirmųjų, kuri priėmė ir paskelbė šį sezoną galiosiančius reikalavimus, todėl šalies slidinėjimo kurortai turėjo pakankamai laiko pasiruošti. Nereikėtų pamiršti ir to, kad Austrijos slidinėjimo kurortai praėjusį sezoną dirbo. Taip, slidinėti galėjo tik vietiniai bei išimtinais atvejais – užsieniečiai, tačiau bet kokiu atveju tai leido sukaupti reikalingą patirtį, vykdant veiklą tokiomis sąlygomis. Tikiu, kad pasiruošimo lygis šį sezoną bus aukščiausio lygio“, – dalijasi M. Bejeris.

Iš pradžių Austrijos valdžia buvo patvirtinusi 3G taisyklę, reiškiančią, kad slidinėti gali ne tik pasiskiepiję bei persirgę, tačiau ir besitestuojantys asmenys. Tačiau sparčiai augant COVID-19 atvejų šalyje, vos prieš kelias dienas buvo priimtas griežtesnis reguliavimas.

„Lapkričio 5 d. buvo paskelbta, kad vis tik slidinėti galės tik tie, kurie atitiks vadinamąją 2G taisyklę – pasiskiepiję arba persirgę asmenys. Ši taisyklė galioja vyresniems nei 12 m. amžiaus asmenims. Remiantis dabartiniu reguliavimu, tokie patys reikalavimai galioja ir norint naudotis apgyvendinimo viešbutyje, restoranų bei kavinių, Apres-Ski barų paslaugoms“, – paaiškina kalnų slidinėjimo entuziastas.

Svarbu laiku revakcinuotis

Pašnekovo teigimu, taip pat yra numatytas ir terminas, kiek laiko gali būti praėję nuo antrojo skiepo – ne daugiau nei 9 mėnesiai.

O dar griežtesnis reguliavimas pradedamas taikyti pasiskiepijusiems „Janssen“ vakcina. Ja paskiepyti žmonės nuo 2022 m. sausio 3 d. nebus pripažįstami kaip pakankamai vakcinuoti,  todėl tokiems žmonėms taip pat reiktų suskubti revakcinuotis.

M. Bejeris pataria į slidinėjimo kelionę pasiimti FFP2 tipo respiratorius. Nors dėvėti kaukių nei keltuvuose, nei restoranuose kol kas nereikia, viešajame transporte jos reikalaujamos.

„Siekiant išvengti galimų didelių COVID-19 ligos gydymo išlaidų, net jei esate paskiepytas, itin svarbu pasirūpinti papildomu draudimu – ne tik medicininių išlaidų, tačiau ir kelionės draudimu. Gydymas nuo šios ligos gali būti labai brangus, todėl pasirūpinus draudimu, galima jaustis saugiau ir drąsiau planuoti slidinėjimo atostogas“, – pristato A. Barakauskaitė ir priduria, kad kiekviena Austrijos žemė ar net pats slidinėjimo kurortas gali priimti dar griežtesnius kriterijus. Todėl labai svarbu visada pasiskaityti, kokios pandemijos valdymo priemonės taikomos konkrečioje vietoje, į kurią vykstate.

Kurortų daug – kaip išsirinkti?

Tinklaraščio „Kalnų magija“ autorius taip pat turi atsakymą, kaip iš gausybės Austrijos slidinėjimo kurortų išsirinkti – visų pirma reikėtų įsivertinti, kokio tipo slidininkas esate.

„Jeigu jums labiau prie širdies kiekvieną kartą slidinėti naujomis trasomis, mėgautis besikeičiančiu kraštovaizdžiu, aplankyti vis skirtingas kalnų užeigas ar kaimelius, tokiu atveju siūlau rinktis didžiausius slidinėjimo kurortus, – pataria M. Bejeris. – O jeigu norite dirbti ties savo slidinėjimo technika, bandyti savo galimybių ribas, tokiais atvejais slidinėjimo kurorto dydis nėra toks svarbus“.

Taip pat svarbu įsivertinti turimą patirtį. Į kalnus vykstantiems pirmą kartą, M. Bejeris rekomenduoja panagrinėti slidinėjimo trasų žemėlapius ir pasirinkti tokį kurortą, kuriame mėlynų trasų yra daugiau.

„Mėlynosiose trasose paprasčiau būna pirmomis dienomis, jose galima labiau pasimėgauti slidinėjimu. O sudėtingų trasų turi visi kurortai, todėl vos prakutę, tikrai galėsite jas išbandyti“, – dalijasi tinklaraštininkas bei pristato paskutinį patarimą: „Jei vykstate slidinėti gruodžio ar jau kovo mėnesiais, taip pat siūlyčiau įsivertinti, kokia dalis slidinėjimo trasų yra 2 tūkst. metrų aukštyje ir dar aukščiau. Nors gamta ir orai yra nenuspėjami, vis tik aukščiau esančiose trasose bus didesnė sniego garantija“.

Pranešimą paskelbė: Vaida Sindaravičiūtė-Kuosė, UAB „Publicum”
Kaip Austrijos kalnų kurortai pasirengę sutikti slidininkus?

Komentarai