Lietuviai atostogas pradeda planuoti vis anksčiau: kur keliausime 2022 vasarą?

Didžiausias kelionių organizatorius „Novaturas“ pastebi, kad šių metų ruduo rodo didėjantį susidomėjimą ateinančios vasaros atostogomis bei augantį išankstinių pardavimų skaičių. Turizmo sektoriui atsigaunant žmonės pamažu grįžta prie įprasto atostogų planavimo režimo. „Novaturas“ pristato visas 2022 m. pavasario bei vasaros kelionių kryptis, dalinasi, kokios naujienos ateinančiais metais lauks poilsiautojų ir kviečia aktyvuoti savo vidinį „atostogeną“.

Besiruošiantiems iš anksto – papildomos naudos

Anot kelionių organizatoriaus „Novaturo“ generalinės direktorės Audronės Keinytės, jau pirmasis šių metų pusmetis parodė, kad turizmo sektorius atsigauna, o vasaros mėnesiais galimų atostogų krypčių pasiūla tapo artima prieš pandeminiam laikotarpiui – keliautojai buvo aktyvūs, kaip ir įprasta vasaros sezonu.  

Šią vasarą aktyviai keliavo ne tik Baltijos šalių  žmonės. Po pauzės atsivėrė ir Vakarų Europos rinkos. Keliautojai iš Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos grįžta į pamėgtus kurortus. Prognozuojama, kad dėl sugrįžtančių turistų srautų ir, tikėtina, gerėjančios epidemiologinės situacijos ateinančių metų vasaros sezonas bus itin aktyvus, o populiariausi viešbučiai bus užpildyti gerokai prieš prasidedant vasaros sezonui.

„Stebėdami šias tendencijas, savo keliautojams norime sudaryti geriausias sąlygas susiplanuoti kitų metų atostogas. Išankstinių 2022 metų vasaros atostogų pardavimus į populiariausias Turkijos, Graikijos bei Bulgarijos kryptis atidarėme dar gegužės mėnesį, o šiandien pristatome pardavimus ir į likusias kitų metų vasaros sezono kryptis“, – sako A. Keinytė.

Pasikeitusi keliavimo realybė fiksuoja vieną esminį pokyti keliautojų elgesyje – jiems labai svarbus išlieka kelionių planavimo lankstumo faktorius, todėl atsižvelgdamas į savo keliautojų poreikius „Novaturas“  sukūrė specialius kelionių apsaugos paketus.

„Atsižvelgdami į rinkos poreikius dar praėjusiais metais savo klientams pasiūlėme „Covid pauzės“ paslaugą, kuri leidžia atidėti kelionę, jei prieš atostogas žmogui buvo patvirtintas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas. Prisitaikydami prie vyraujančių kelionių sąlygų šiais metais žengėme dar vieną žingsnį padėti mūsų keliautojams ramiai planuoti savo atostogas. Rugsėjį rinkai pristatėme dar vieną kelionių apsaugą – „Saviizoliacijos pauzė“, kuri leidžia pakeisti kelionių planus, jei prieš atostogas keliautojas turėjo kontaktą su sergančiuoju ir yra priverstas izoliuotis. Šios kelionių apsaugos leidžia mūsų keliautojams užtikrinčiau planuoti būsimas keliones, nesibaiminant, kad gali tekti keisti kelionių planus“, – kelionių apsaugos paslaugas detalizuoja A. Keinytė.

Kelionių pirkimo metu atostogas planuojantiems žmonėms suteikiama galimybė ne tik koreguoti būsimos kelionės planą, bet ir sutaupyti. „Baltijos šalių keliautojams yra būdinga keliones planuoti iš anksto. Tokį elgesį lemia racionalus žmonių noras ateities keliones įsigyti geresnėmis kainomis, turėti galimybę aiškiai planuoti atostogų biudžetą, rinktis iš didžiausios pasiūlos.Klientams, kelionę perkantiems iš anksto, siūlome vos 50 eurų siekiančią pradinę kelionės įmoką bei galimybę likusią kelionės sumą susimokėti iki atostogų išvykimo pradžios likus vos 14 dienų“, – priduria „Novaturo“ generalinė direktorė.

Kviečia aktyvuoti savo „atostogeną“ 

„Pandemija tikrai nebuvo poilsio metas, tad kelionėms grįžtant į senas vėžes norime  pakviesti keliautojus aktyvuoti savo „atostogeną“. Šia proga startuoja ir nauja mūsų kampanija, pavadinimu „Atostogenas“, kuria siekiame priminti žmogui apie visų mūsį genuose užkoduotą troškimą paatostogauti, pailsėti nuo darbų ir patenkinti natūralų atostogų poreikį“, – sako „Novaturo“ marketingo vadovė Olga Belova.

Šis prigimtinis poreikis pailsėti dažnai nuslopinamas dėl įvairių priežasčių: kasdienių pareigų ir atsakomybių, sparčiai augančio gyvenimo tempo, didėjantis visuomenės narių nuovargis signalizuoja apie esmines problemas, vedančias į perdegimą, nerimo ir streso perpildytą gyvenimą.

„Nuliūdinsiu tuos, kurie galvoja, kad pailsėti užtenka savaitgalio, nes organizmas į poilsio režimą pereina tik po 3 pilnų dienų. Taigi, skirti laiko atostogoms – būtina. Visi mes ilsimės skirtingai, todėl ir atostogas renkamės įvairiausių tipų: solo ir su šeima, pažintines ir tingias poilsines, maisto pažinimo, sporto, festivalių ir teminių parkų lankymo. Bendradarbiaudami su skirtingų atostogų stilių ekspertais bei profesionalais išpildysime visus savo keliautojų „atostogeno“ poreikius“,  – teigia O. Belova. 

2022 m. atneš naujų poilsio atostogų krypčių

Kelionių organizatorius pastebi, kad daugiau nei metus praleidę suvaržytose kelionių aplinkybėse, šiuo metu keliautojai renkasi brangesnius kelionių paketus ir atostogų vyksta ilgesniam laikotarpiui ne tik dėl išvarginusios pandemijos, bet ir dėl galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Todėl į 2022 metų vasaros sezono pardavimus „Novaturas“ įtraukė dar daugiau poilsinių kelionių pasiūlymų. 

„Itin pamėgtas Turkijos ar Bulgarijos, Graikijos kryptis kitą vasarą papildys daugiau pietų Europos kurortų. Šiemet į vasaros išankstinių pardavimų pasiūlymą po ilgo laiko tarpo grįžo Ispanijai priklausanti Maljorkos sala. Ištisus metus keliautojai galės ilsėtis ir Portugalijai priklausančioje Madeiros saloje. Taip pat pratęsiame atostogų sezoną išskirtinei Graikijos Korfu salai, čia atostogas keliautojai galės planuotis visą vasarą“, – vasaros sezono naujienas pristato A. Keinytė. 

2022 metų vasaros sezono metu keliautojams bus siūlomos šios poilsinės kryptys –  Juodkalnija, Bulgarija, Graikijos Kretos, Rodo, Korfu ir Kefalonijos salos, Antalijos bei Marmario kurortai Turkijoje, Hurgados kurortas Egipte, Portugalijai priklausanti Madeiros sala ir Algarvės regiono kurortai, Ispanijai priklausanti Maljorkos sala bei Kosta del Solio kurortinė zona, Italijai priklausanti Sicilijos sala ir Kalabrijos regionas. Ateinančiais metais grįžta ir keliautojų pasiilgti žemyninio Tuniso bei Tunisui priklausančios Džerbos salos kurortai, kurių dėl pandemijos suvaržymų praėjusią vasarą aplankyti nebuvo galima.  

Naujienos laukia ir kaimyninių šalių

Išankstinių pardavimų metu naujos kryptys bus pristatytos ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos bei Estijos keliautojams. Tiesioginiais skrydžiais latviai nuo šiol galės pasiekti Graikijos Kefalonijos ir Italijos Sicilijos salas, tuo tarpu estai – net keturias naujas kryptis: Ispanijai priklausančią Maljorkos salą, Portugalijos Madeirą, Italijos Siciliją ir pietų Ispanijoje esančią Malagą.

Lapkričio 16 d. startavusių išankstinių 2022 m. pavasario ir vasaros sezono pardavimų metu atostogas keliautojai visose Baltijos šalyse galės rinktis iš 20 skirtingų krypčių.

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR
Lietuviai atostogas pradeda planuoti vis anksčiau: kur keliausime 2022 vasarą?

Komentarai