Kaip išsirinkti kokybiškas parketlentes namams?

Parketlentėmis klotos grindys – tai praktiškas ir nebrangus natūralaus medžio grindų  pakaitalas. Ši grindų danga pasižymi tokiomis savybėmis kaip atsparumas aplinkos poveikiui, lengva priežiūra ir nesudėtingas montavimas. Parketlentės ypač populiarios Vilniuje, kur dėl didelių žmonių srautų, šių grindų atsparumas tampa svarbiu privalumu. Renkantis parketlentes be abejo visuomet norime įsigyti kokybišką produktą. Patarsime, į ką atkreipti dėmesį priimant sprendimą.

  • Dvisluoksnis ar trisluoksnis

Žinoma, perkant iš patikimų pardavėjų tinkamai pagamintas parketlentes, jos bus kokybiškos, nesvarbu ar tai dviejų ar trijų sluoksnių parketlentės. Iš šių dviejų variantų svarbu pasirinkti tinkamesnį atsižvelgiant į poreikius. Dviejų sluoksnių parketlentės klijuojamos prie grindų. Jos neturi click užrakto, tad negali būti klojamos plaukiojančių grindų principu. Jei norite tik sujungtų, ne priklijuotų parketlenčių, rinkitės trisluoksnes parketlentes.

  • Atsparumas

Atsparumas dilimui bei pažeidimams yra labai svarbus rodiklis vertinant parketlenčių kokybę. Šios savybės priklauso nuo medienos, iš kurios gaminamos parketlentės. Lietuvoje tam dažniausiai naudojama lapuočių medžių mediena. Vienas populiariausių variantų – parketlentės iš ąžuolo. Ši mediena pasižymi atsparumu ir minimaliu traukimusi ar plėtimusi. Na, o jei jums reikia kietesnės grindų dangos, rinkitės iš uosio gaminamas parketentes.

  • Lakuotas ar alyvuotas paviršius

Išskirti, kuri parketlenčių padengimo medžiaga – lakas ar alyva, geresnė, negalima. Abiejų variantų grindų dangos gali būti kokybiškos. Tačiau verta žinoti jų skirtumus ir pasirinkti tinkamesnį variantą. Laku dengtų parketlenčių privalumas yra lengvesnė priežiūra, nes parketlenčių su alyvuotu paviršiumi priežiūrai reikalingos specialios valymo priemonės. Tačiau ši grindų danga bus šiltesnė ir malonesnė vaikščioti.

Tikimės šie patarimai padės jums išsirinkti kokybiškas parketlentes. Svarbiausia yra  įvertinti savo poreikius bei  galimybes ir priimti labiausiai lūkesčius išpildantį variantą.

Komentarai