Kaip užtikrinti kad automobilyje nesikauptų drėgmė?

Toks nemalonus reiškinys, kaip drėgmė automobilyje, tampa ypač aktualus žiemos sezono metu. Tuomet padidėjus automobilio salono ir lauko temperatūrų skirtumui, viduje kaupiasi kondensatas, kuris tampa drėgme. Šios problemos priežasčių ir jų sprendimo būdų gali būti keletas. Aptarkime juos smulkiau.

  • Pašalinkite mechaninius gedimus

Dažniausios drėgmės kaupimosi mechaninės priežastys yra netinkamai veikiantis salono filtras, durų sandarumo problema bei netinkamas kondicionieriaus kondensato išbėgimas. Pašalinus šiuos gedimus drėgmės kaupimasis salone dingsta.

  • Palaikykite tvarką automobilyje

Kai kurie išoriniai veiksniai taip pat gali įtakoti drėgmę salone. Paliktos šlapios pirštinės ar skėtis salone sukelia kondensacinius procesus, o kondensatas virsta drėgmės lašeliais. Taip pat dažna priežastis – netinkami ar apskritai nenaudojami automobilio kilimėliai. Nuo batų likęs sniegas salono viduje yra dažnas veiksnys, įtakojantis drėgmės kaupimąsi salone. Norint to išvengti naudokite gerai drėgmę sugeriančius kilimėlius ir rūpinkitės tvarka bei švara automobilyje.

  • Vėdinkite automobilį

Norint išvengti ar sumažinti lauko ir automobilio vidaus temperatūrų skirtumą, vėdinkite automobilį. Žiemos sezono metu prieš išlipdami iš automobilio, kelioms minutėms atverkite visus automobilio langus. Tokiu būdu šiltą salono orą pakeis vėsesnis lauko oras. Taip pat šaltuoju metų laiku nerekomenduojama ilgesniam laikui palikti automobilio nenuvalius nuo jo išorės sniego.

  • Naudokite papildomas priemones

Jei laikotės visų rekomendacijų, o drėgmė automobilio salone vis tiek kaupiasi, imkitės papildomų priemonių. Viena iš efektyviausių priemonių – automobiliams skirti drėgmės surinktuvai. Paprastesnė, bet veiksminga priemonė yra druska. Automobilio salone paliktas maišelis su druska sugeria aplinkoje esantį kondensatą.

Šie efektyvūs būdai padės išvengti drėgmės automobilio salone ir jos sukeliamos žalos, tokios kaip korozija ar automobilio elektronikos sutrikimai.

Komentarai