KAUNO ŽIEMOS UOSTO PLĖTRA

Vandens transporto priemonių parkas Lietuvoje auga. 2019 ir 2020 kasmet buvo įregistruota po daugiau nei 1200 pramoginių laivų, taip pat po daugiau nei 40 burinių jachtų, 2021-aisiais –  daugiau nei 1300. Šalyje daugėja ne tik plaukiojančių mažų motorinių priemonių, bet ir intensyvėja keleivinė bei krovininė laivyba. Atsižvelgiant į situaciją jau šiemet laukiant naujo navigacijos sezono Vidaus vandens kelių direkcija pristato atnaujintą Kauno žiemos uostą su sukurtomis 88 vietomis pramoginiams laivams.

 

„Žinome, kad uostų ir prieplaukų poreikis yra labai didelis, o pramoginių laivų laikymas buvo opi problema, todėl direkcija dirba, kad būtų sukurta reikiama vidaus vandenų laivybos infrastruktūra, žmonės galėtų laisvai keliauti didžiausia Lietuvos upe. Žiemos uosto plėtra yra vienas iš objektų, kurie yra atnaujinami.  Artėjant sezono pradžiai  pristatysime vandens kelių e-navigacijos žemėlapį bei kuro pasipildymo vietas, nuosekliai atnaujiname keisdami senus vandens kelių ženklus į naujus, šiuolaikiškus ir modernius, šviečiančius ženklus” –  sako Vidaus vandens kelių direkcijos (VVKD) generalinis direktorius Vladimiras Vinokurovas.

Kauno žiemos uoste (Adresas – Raudondvario pl. 113, Kaunas) pasitinkant naują sezoną ruošiamos 88 vietos pramoginiams laivams. Įrengtos pontoninės prieplaukos būsimiems laivų statytojams ir infrastruktūros naudotojams. Laivui laikyti vietos kaina nustatoma pagal laivo matmenis, sudarant metinę sutartį. Bus suteikta galimybė laivus įleisti/iškelti iš vandens naudojant kraną.

Kauno žiemos uostas yra naudojamas Įmonės laivų stovėjimui bei gamybinei – ūkinei veiklai užtikrinti. Uoste yra įrengta laivų technikos priežiūros gamybinė bazė, čia dokuojamos ir remontuojamos vidaus vandenų transporto priemonės, taip pat yra laivų pakėlimo įrenginys – slipas, unikalus savo techniniais pajėgumais – jo pagalba galima iškelti 85 m ilgio, 12 m pločio ir iki 600 t svorio laivus. Šiemet pirmą kartą pristatomos vietos  ir pramoginiams laivams.

VĮ Vidaus vandens kelių direkcija linki saugaus ir smagaus naujo laivybos sezono ir primena, kad būtumėte atidūs, kadangi Nemuno upėje šiuo metu vykdomi „TEN-T kelio E-41 modernizavimas” statybos darbai, (už laivakelio ribų) yra hidrotechnikos statinių – bunų, kurių, esant aukštesniam vandens lygiui, nesimato, todėl būtina vadovautis laivakelį žyminčiais ženklais ir plaukti farvateriu. Primename, kad dešinioji laivakelio pusė yra ženklinama raudonais kelio ženklais, o kairioji – žaliais. Informacija apie eksploatuojamų valstybinės reikšmės vidaus vandens kelių gylį skelbiama VĮ Vidaus vandens kelių direkcijos puslapyje www.vvkd.lt, o netrukus bus pristatytas ir e-navigacijos žemėlapis.

Dėl vietų Kauno žiemos uoste pramoginiams laivams galima kreiptis tel. 8 686 53650, el. paštu: vvkd@vvkd.lt  

Daugiau informacijos: https://vvkd.lt/uostai/

Pranešimą paskelbė: Justina Juozapone, VĮ Vidaus vandens kelių direkcija

Komentarai