Keliaujame į Kretą: kur apsilankyti, ko paragauti, ką patirti?

Didžiausia Graikijos sala, vardu Kreta, visais metų laikais kaip medus traukia turistus iš įvairių pasaulio kraštų. Lietuviai jau ne pirmus metus taip pat labai noriai vyksta šia kryptimi ir kiekvieną kartą mėgaujasi maloniomis atostogomis.

Kretos koziris – 4 jūros

Kreta išsiskiria tuo, kas neįprasta kitoms saloms. Jos krantus skalauja net 4 jūros – Egėjo, Kretos, Libijos ir Viduržemio. Todėl tai puiki vieta turistams. Ypač tiems, kurie nori pasimėgauti skirtingų jūrų pakrančių teikiamais poilsio malonumais. Norintys daug keliauti Kretoje, gali rinktis nuomoti automobilį. Tai nebrangi paslauga, kuri leis patogiai keliauti ir aplankyti net tas vietas, kurių nėra turistiniuose lankstinukuose. Jei pasiryšite, jums pravers ir šiame straipsnyje aptartas maršrutas: 3 Kretos miestai automobiliu: nuotykių kupinos atostogos

Kreta, įspūdinga savo kraštovaizdžių, uolomis ir istorija, turistus stebina savo įvairiapusiškumu. Galite apsilankyti tokiose pakrantėse, kur pasijusite lyg negyvenamoje saloje, o kitą dieną vaikščiosite senovinėmis gatvelėmis, alsuojančiomis tikromis istorijomis.

Akims paganyti

  • Lankantis Kretoje teks priprasti prie visiškai kitokio kraštovaizdžio, nei įprasta lietuvio akims. Čia Jus pakerės aukšti kalnai, uolienos. Vieni įspūdingiausių – Baltieji kalnai. Juose būtina apsilankyti ne tik dėl jų grožio ir išskirtinumo, bet ir norint savo akimis išvysti Samarijos tarpeklį. Tai 18 kilometrų besitęsiantis tarpeklis, kuriame kadaise gyveno žmonės. Nors sakoma, jog tai vieta, kurioje būtina apsilankyti atostogaujant Kretoje, ypač karštą vasaros dieną, patariama labai gerai įvertinti savo     fizinį pasirengimą tokiai atrakcijai.
  • Lankantis Kretoje negalima nenuvykti į šalies sostinę Heraklioną, kuris pasitiks Jus įspūdinga architektūra, o senovės šventyklų griūvėsiai primins apie tai, kokią istoriją teko išgyventi Kretai. Heraklione apsilankykite Archeologijos muziejuje, kur iš arčiau susipažinsite su Mino civilizacija.
  • O ieškantys kiek kitokio miesto, būtinai užsuks į Chanijos miestelį. Sakoma, jog tai pats gražiausia Kretos kurortas, kuris išvagotas dailių senamiesčio gatvelių. Netoli uosto esantis miestelis dvelkia Veneciija, kadangi čia būdinga Venecijos architektūra. Tai puiki vieta pasimėgauti akimirka. Prisėskite jaukioje kavinės terasoje paskanauti vietinio maisto ir pajausti vietinių gyvenimo ritmo.
  • Kreta žinoma visame pasaulyje ir pirmiausia apie ją sužinome iš literatūros šaltinių. Juk būtent Kretoje gimė Dzeusas. turistai mielai kviečiami apsilankyti netoli Psyhro kaimelio esančioje Dzeuzo oloje, kur, pasak legendos ir gimė galingiausias graikų dievas.
  • Jeigu norite pamatyti vieta, kurios turistų akiai ne tokios įprastos, būtinai apsilankykite Amario slėnyje. Tai vietos transportu nepasiekiama vieta, į kurią atvykus automobiliu, nepasigailėsite. Tarp tarp Mt. Psiloritis ir Kedros atrasite 40 nepaliestų kaimelių, kurių kiekvienas papasakos savo istoriją.

Sūrių valdovė

Taip būtų galima pavadinti Kretos salą, nes iš čia neiškelsite kojos neparagavę sūrio. Lankantis Kretoje būtina pasimėgauti čia gaminamų sūrių skoniais. Jų čia – daugybė. Vietiniai pirmiausiai pasiūlys pasimėgauti tikru Kretos sūriu, eksperimentuoti derinant sūriu su vaisiais ir atrasti juos kepiniuose. Jeigu tik rasite galimybę, būtinai paragaukite šviežių Kaltsounia bandelių, kurios kepamos tik čia. Tai minkštučiai, medumi aplieti pyragėliai, kurių įdaras, žinoma, sūris.

Tačiau sūriai ne vienintelis dalykas, kurio reikėtų paskanauti Kretoje. Nepamirškite kad čia puiki galimybė mėgautis šviežiomis sraigėmis, tunu, kuris šioje saloje bus pagamintas pagal vietinių tradicijas. O vakarienei rinkitės ne tik vyną, bet ir nacionalinį vynuogių stiprųjį gėrimą Raki.

Komentarai
Tags: