Kitokia Algarvė: tai, ko nežinojote apie keliautojus traukiančią pietų Portugaliją
|Portugalijos pietuose esantis Algarvės regionas – unikali vieta, kurioje driekiasi net 150 km ilgio auksinė Atlanto vandenyno pakrantė. Pasyvaus poilsio išsiilgusius keliautojus ji traukia dėl šilto klimato, unikaliais, uolomis išraižytais, smėlėtais paplūdimiais, o mėgstančius aktyvias atostogas – žvejų kaimeliais besidriekiančiais pėsčiųjų maršrutais, keliavimui dviračiais pritaikytais takais ir įspūdingu kraštovaizdžiu. Nors labiausiai keliautojų pamėgtos vietos visiems gerai pažįstamos, šis pietų Portugalijos regionas turi ir keletą paslapčių. Didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse „Novaturas“ siūlo šiek tiek nukrypti nuo pramintų takų ir patyrinėti neatrastą Algarvės pusę.
Patenkins skirtingus keliautojų poreikius
Pasak „Novaturo“ atstove Algarvės regione dirbančios Rūtos, Portugalija, nors ir sąlyginai nedidelė, tačiau ganėtinai kontrastinga šalis. Šiaurinėje jos dalyje karaliauja laukinė gamta ir vandenyno bangas gaudantys vandens sporto mylėtojai, o pietinėje – paplūdimio malonumus mėgstantys keliautojai. Čia vyrauja šiltesni orai, tad šiltesnis ir vanduo, o smėlėtas pakrantes skalauja mažesnės bangos, todėl pietinę Portugalijos dalį itin mėgsta pasyvaus poilsio išsiilgę keliautojai.
„Portugalija – saugi kelionių kryptis. Vykstant į Algarvę svarbiausia atsipalaiduoti ir pasistengti kaip įmanoma greičiau įsijausti į tą neapsakomą ramumos jausmą, kuris Portugalijos pietuose visur sutinkamas. Portugalai labai draugiški, nors ir pietietiško temperamento, tačiau ganėtinai tylūs ir subtilūs, o Algarvę gaubia ramybės ir atsipalaidavimo aura“, – pasakoja kelionių ekspertė.
Nors keliautojams didžiausią įspūdį palieka gamta – vandenyno pakrantė bei uolos, tačiau, anot atstovės, Algarvė gali puikiai patenkinti skirtingų keliautojų poreikius: „Gastronominių kelionių gerbėjai išvykdami iš Algarvės džiaugiasi per atostogas vykusia skrandžio puota, paplūdimio mylėtojai mintyse skaičiuoja nerūpestingai praleistas dienas saulėtoje pakrantėje, besidomintys istorija dalijasi ekskursijų po autentiškus miestelius metu užfiksuotomis nuotraukomis, o aktyviai mėgstantys leisti laiką pasakoja apie uolėtus kelius, pramintus žygių metu.“
Daugiausia „Michelin“ įvertintų restoranų
Algarvė yra viena iš tų vietovių, kuri neabejotinai patiks maisto gurmanams, mat čia galima rasti daugiausia „Michelin“ žvaigždutėmis įvertintų Portugalijos restoranų, kuriuose galima paragauti ir autentiško vietinio maisto. Didžiausia Algarvės gastronomijos paslaptis – kokybiškos ir šviežios žaliavos. Pagrindinis patiekalų ingredientas yra jūros gėrybės, todėl dažnai patiekaluose galima rasti žuvies, aštuonkojų ir vėžiagyvių, taip pat mėsos, daržovių, ankštinių augalų ir vaisių.
Tipiškas Algarvės regiono patiekalas – kataplana. Tai garuose troškinta žuvis su daržovių troškiniu, gaminama uždarame metaliniame puode. Jį rasite daugelio restoranų meniu, ypač tų, kurie įsikūrę pakrantėje. Žuvis čia beveik visada ruošiama labai paprastai, kaip ir visoje Portugalijoje, tačiau tik Algarvėje egzistuoja ypatingas gaminimo būdas – su migdolais, kurie patiekalui suteikia unikalų skonį bei tekstūrą. Kita Algarvės restoranų žvaigždė – ant grotelių kepta mėsa ir žuvis, patiekiama su daržovėmis. Šis regionas taip pat išsiskiria saldumynais, gaminamais iš sluoksniuotos tešlos ir kremo, kurio pagrindą sudaro kiaušinių tryniai bei migdolų esencija. Dar vienas ypatingas šio regiono patiekalas – rožių duona, kuri puikiai tinka pusryčiams.
Unikalūs paplūdimiai
Pasak „Novaturo“ atstovės, vienas iš didžiausių pasyvaus poilsio gerbėjų malonumų – keliauti po pietinį Portugalijos regioną ir kolekcionuoti paplūdimius. Nors Algarvės regionas nesunkiai gali pakerėti savo sostine Faro ar mažais, tradiciniais balta spalva dažytų namų kaimeliais, niekas negali varžytis su uolomis išraižytais, smėlėtais Algarvės paplūdimiais. Šiame regione skaičiuojama daugiau nei 100 paplūdimių, o daugiau nei pusė jų yra gavę aukščiausią, Mėlynosios vėliavos statusą.
„Aplankyti visų paplūdimių per vienas atostogas tikrai nepavyks, tačiau kiekvieną dieną saulės voniomis, maudynėmis ar saulėlydžiais galima mėgautis vis kitame paplūdimyje. Į vienus jų patekti visiškai paprasta, kitų tenka paieškoti, leistis laipteliais ar uolų labirintais, tad pats keliavimo į paplūdimį procesas Algarvėje tampa magišku. Neįtikėtinai įspūdingi yra ir vandenyno potvyniai bei atoslūgiai: vandenynui nuslūgus paplūdimiai tampa platūs, o patvinusios bangos daužo uolėtus krantus“, – sako kelionių ekspertė Rūta.
Vienas iš įstabiausių paplūdimių – Lagoa – driekiasi vakarinėje pakrantėje aplink vaizdingą žvejų kaimelį Carvoeiro, iškilusį virš Atlanto vandenyno, kuriame dažnai atostogauja šeimos. Verta nuvažiuoti ir iki Olhos de Agua, kur prasideda kilometro ilgio auksinio smėlio Falesia paplūdimys, apsuptas rausvų uolų ir saulėlydžio metu įgaunantis neįtikėtinų atspalvių. Tuo tarpu vienu gražiausių pasaulyje laikomas Dona Anos paplūdimys, kurio vaizdą lyg iš paveikslėlio traukia chromatinis vandens ir uolų kontrastas. Netoliese jo pasislėpęs ir Camilo paplūdimys, į kurį vedantys 200 laiptelių yra tikras iššūkis maudynių mėgėjams.
Labiausiai į Vakarus nutolęs taškas
Algarvėje būtina aplankyti ne tik bent vieną įspūdingą paplūdimį, bet ir labiausiai į Vakarus žemyninėje Europos dalyje nutolusį tašką – Cabo da Roca. Tai vieta, kur Serra de Sintra kalnų grandinė iškyla į jūrą, sudarydama nuostabias laukines uolas, siekiančias 140 metrų aukštį. Kadaise buvo manoma, kad Cabo da Roca yra pasaulio pabaiga, o garsus portugalų poetas Luisas Camoesas net sukūrė frazę, apibūdinančią šią vietą: „Ten, kur baigiasi žemė ir prasideda jūra“. Apsilankymas Cabo da Roca ir jo apylinkėse yra nemokamas.
„Tuo tarpu vandens mylėtojams labai rekomenduoju leistis į kelionę laivu stebėti vandenyne gyvenančių delfinų. Pramogų mylėtojams tikrai patiks ir kelionė džipu, kurios metu ne tik pasigrožėsite gamta, bet ir susipažinsite su vietinių kaimeliais bei Portugaliją garsinančiomis kamštinio ąžuolo giraitėmis. Miestų mylėtojams taip pat būtina paklaidžioti po keliautojų pamėgtą Albufeiros senamiestį“, – rekomenduoja kelionių ekspertė.
Norintiems visa širdimi pajusti ilgesį, kurį portugalai nešioja savo širdyje, atstovė Algarvėje rekomenduoja pasiklausyti gyvai atliekamos tradicinės Fado muzikos, susiformavusios 19 a. pradžioje. Netekties ir melancholijos jausmo prisotinta muzika nukels į jūreivių bei kolonijose besikovusių karių laikus.
Dirbtinis koralinis rifas ir kerintys migdolų žiedai
Dėl krištolo skaidrumo vandens ir malonios temperatūros ištisus metus Portugalijos pietinė dalis labai populiari tarp nardymo entuziastų, kurie Algarvės pakrantėje randa ypatingo grožio lankytinų vietų. Tarp jų – didžiausias natūralus rifas Portugalijoje bei unikaliausias dirbtinis rifas Europoje „Ocean Revival“.
Portimaune esantis vienintelis dirbtinis rifas žemyne buvo suformuotas iš keturių nuskendusių karo laivų. Prieš panardinant laivus iš jų buvo pašalintos visos aplinkai kenksmingos medžiagos, taip užtikrinant visišką saugumą. „Ocean Revival“ – neprilygstama povandeninė erdvė, kurioje gausu jūrų faunos ir floros. Keturi laivai siūlo skirtingo sudėtingumo maršrutus bei smagią ir turiningą nardymo patirtį, o stebuklingame jūros dugne gausu koralų ir jūrų arkliukų.
Tiesa, smalsius keliautojus traukia ne tik dirbtinis rifas. Kiekvienais metais, pavasarį, žmonės plūsta į Algarvę pasižiūrėti kelis mėnesius trunkančio migdolų žydėjimo. Tai nuostabus reginys, įkvėpęs vietinius kurti legendas. Viena jų – apie princesę, kuri troško sniego, todėl sakoma, kad jos vyras kalifas Ibn-Almundinas Portugalijos pietuose pasodino tūkstančius migdolų medžių.
Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR