Kodėl ir kada poilsiui verta rinktis Turkiją?

Atėjus pavasariui, nejučiomis imame pasvajoti apie atostogas. Diskusijų forumuose, kaip ir kasmet, verda diskusijos, kur atostogauti labiau apsimoka: Lietuvos pajūryje ar Turkijoje. Ir vienų, ir kitų atostogų šalininkai pateikia gana svarių argumentų, kodėl verta rinktis poilsį Lietuvoje ar svetur. O šįkart pasidomėsime, kuo lietuviams turistams patraukli Turkija.

Į Turkiją vyksta kone kasmet

Yra nemažai lietuvių, kure poilsį Turkijoje taip įsimylėjo, kad atostogauti vyksta kone kasmet. Tokie kelionių mėgėjai tvirtina, kad kelionė į Turkiją turėtų vykti rudenį – rugsėjo-lapkričio mėnesiais, o geriausiai – spalį. Tuomet ne tik sumažėjęs turistų srautas ir lepina vis dar puikūs orai, tačiau kritusios ir kainos: poilsis „viskas įskaičiuota“ arba „ultra viskas įskaičiuota“ dviem žmonėms gali kainuoti vos apie 1000 Eur. Minėtąjį spalį jūra būna dar šilta – tarp 24-27, oro temperatūra – tarp 22-30 laipsnių, taigi net šilčiau, nei prie Baltijos jūros pačiame vidurvasary.

Kaunietė Stanislava pasidalijo ir paslaptimis, kaip keliaujant Turkijoje dar šiek tiek sutaupyti. Galima rinktis įvairių organizatorių organizuojamas ekskursijas: vienos jų pigesnės, kitos – brangesnės. Pašnekovė atviravo, kad už 1000 eurų pasirinkus kiek kuklesnį 4 žvaigždučių viešbutį Turkijoje galima ilsėtis ne savaitę, o net dvi savaites. Turkijoje retai kada sutiksi išgėrusį žmogų, kai Palangoje, pavyzdžiui, vakare galima pamatyti daugiau neblaivių žmonių negu blaivių. Turkijoje puikiai išvystyta turizmo infrastruktūra, net kalbant apie elementarius higienos reikalus: tualetų galima rasti visur – ir viešbučių kambariuose, ir prie pat jūros, ir prie baseino, ir kitose viešosiose zonose. Taip pat visur Turkijoje paplūdimiuose turistai saulutėje deginasi gulėdami ant specialių gultų su skėčiais – nėra žmonių, besivoliojančių tiesiog ant smėlio. Be to, gultai gerai prižiūrimi, tad garantuojama higiena ir švara.

Į minėtąją sumą iki tūkstančio eurų įeina ir skrydis, bagažas, pervežimai, maitinimas: tiekiami pusryčiai, pietūs ir vakarienė, galima gerti visus siūlomus gaiviuosius ir alkoholinius gėrimus. Tie, kuriems jau tekę ilsėtis Turkijoje, tikina, kad maistas ten išties labai skanus ir kokybiškas.

Kelionė į Turkiją labai patraukli turintiems mažų vaikų: vaikams siūloma įvairiausių pramogų nuo vandens atrakcionų parkų tiesiog viešbutyje iki specialių užsiėmimų. Poilsį Turkijoje renkasi tėvai net su kūdikiais – skrydis lėktuvu kūdikiams ir vaikams iki 2 metų nieko nekainuoja, kaip nekainuoja ir papildoma lova viešbutyje ar maistas, tad norintieji išbandyti atostogas svetur su vaikais išties turėtų rinktis kelionę į Turkiją.

Komentarai