Odontologijos klinika Vilniuje neretai pasirenkama ir turistų

Vakarų pasaulio šalyse medicininis turizmas  paplito jau gana seniai: į gydomuosius kurortus buvo vykstama dar viduramžių laikais, kada turtingi žmonės norėdavo pailsėti žinomose vietose, garsėjančiose gydomosiomis galiomis. Šiandien medicininis turizmas pasirenkamas dėl geresnės paslaugų kokybės ir mažesnės kainos, o viena populiariausių medicininio turizmo sričių – odontologija.  Dažniausiai į kitas šalis vykstama dėl dominančių brangesnių odontologų paslaugų, tokių kaip dantų implantavimas, protezavimas, estetinis plombavimas ar dantų balinimas.

Populiariausios odontologinio turizmo kryptys

Į Lietuvą, Lenkiją, Vengriją, Turkiją ir Ukrainą dažniausiai atvyksta turistai iš Austrijos, Švedijos, Didžiosios Britanijos ir Airijos. Turistus masina tai, kad šiose šalyse galima pigiau pailsėti, ir tuo pačiu pasinaudoti odontologų paslaugomis. Nors šių paslaugų kaina dažniausiai yra gana panaši kaip ir turistų gimtojoje šalyje, tačiau kaina ne visada yra pats svarbiausias kriterijus. Norintys tikrai aukštos kokybės paslaugų dažnai neapsiriboja vien tik savo šalies specialistais, ir ieško galimybių gauti aukščiausios kokybės paslaugas užsienyje. Odontologijos klinika Vilniuje taip pat neretai sulaukia ir emigrantų iš Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Airijos ir kitų šalių. To priežastis dažniausiai yra noras gauti aukščiausios kokybės paslaugas, – mūsų šalies odontologai yra vertinami tikrai labai palankiai.

Galimybė rinktis paslaugas, kurių nėra gyvenamojoje šalyje

Medicininis turizmas klesti ir dėl to, kad tokia galimybė leidžia pasinaudoti tokiomis paslaugomis, kurios nėra teikiamos gyvenamojoje šalyje. Odontologijos technologijos sparčiai žengia į priekį, tačiau ne visos šalys, ir, juo labiau, ne visos jose esančios klinikos, spėja tuo pasinaudoti. Taigi, medicininis turizmas gali suteikti galimybę pasinaudoti tokiomis paslaugomis, kurių dar nėra gyvenamojoje vietovėje.  Iš vakarų šalių atvykstantys turistai neretai pasirenka gana ilgas atostogas, kurios trunka metus ar dar ilgesnį laiką. Tai, žinoma, leidžia pasinaudoti ir tokiomis paslaugomis, kaip dantų implantavimas, nes paprastai teka laukti apie pusę metų, kol dant implantai prigyja, ir dantis galima protezuoti.

Odontologijos turizmas eilių neilgina

Kartais yra nerimaujama, kad sparčiai populiarėjantis odontologijos turizmas gali dar labiau pailginti eiles odontologijos klinikose, tačiau dėl to rūpintis tikrai nereikėtų – odontologijos klinika Vilniuje ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose yra tikrai ne viena, tad nėra smarkiai jaučiamas padidėjęs pacientų srautas. Turistai, atvykstantys į Lietuvą dėl odontologijos paslaugų, visada gali rinktis tinkamiausias šalies klinikas, kurių sąrašas šiandien yra tikrai netrumpas. Dauguma mūsų šalies odontologijos klinikų teikia iš tiesų platų paslaugų spektrą, tad rinktis visada yra iš ko, ir kiekvienu atveju yra galimybė atrasti tinkamiausius paslaugų tiekėjus. Taigi, mūsų šalies gyventojams tikrai neverta nerimauti, kad  odontologijos turizmas gerokai pailgins laukimą pas odontologą.

Nors įvairios klinikos priima vis daugiau pacientų iš užsienio bei emigrantų, laikinai grįžusių į gimtą šalį, tačiau lietuviai neskuba rinktis kitų šalių odontologų paslaugų. Pirmoji priežastis, kodėl tai nėra taip populiaru, yra tai, kad tik nedaugelyje šalių odontologijos paslaugų kainos yra mažesnės (pavyzdžiui, Baltarusijoje), o kita priežastis yra teikiamų paslaugų kokybė. Lietuvos odontologų teikiamos paslaugos yra vertinamos tikrai labai palankiai, tad ne visada norima rizikuoti vykstant į kitų šalių odontologijos klinikas.

Save

Komentarai