Kokie yra skirtingi ratlankių tipai?

Ratlankis yra neatsiejama automobilio dalis, laikanti automobilio padangą. Automobilyje sumontuoti ratlankiai turi daug daugiau įtakos jūsų automobiliui, nei manote. Jie skirti ne tik estetikai, jie taip pat turi įtakos automobilio pusiausvyrai bei saugumui. Yra įvairių ratlankių tipų, tačiau labai svarbu pasirinkti tą, kuris labiausiai tiktų jūsų automobiliui. Nereikėtų pamiršti, jog renkantis ratlankius pagal automobilį, visuomet reikėtų teikti pirmenybę saugumui bei kokybei.

Plieniniai ratlankiai

Tai yra labiausiai paplitęs ratlankių tipas. Tokie ratlankiai dažnai yra pigesnis pasirinkimas ir dažnai vadinami gamykliniais ratlankiais. Nors tai yra vieni stipriausių iš visų ratlankių tipų, tačiau jie yra itin sunkūs, o automobiliui nesuteikia itin geros išvaizdos.

Lengvojo lydinio ratlankiai

Kitas ratlankių tipas yra lengvojo lydinio ratlankiai. Jie itin primena plieninius ratlankius. Lengvojo lydinio ratlankiai  yra gaminami iš aliuminio ar magnio lydinio. Šio tipo ratlankiai turi mažiau svorio, palyginti su plieniniais ratlankiais. Todėl yra naudingesni, nes galima išgauti geresnį automobilio pagreitį ir trumpesnį stabdymą.

Chromuoti ratlankiai

Šie ratlankiai nėra tokie įprasti kaip lengvojo lydinio ar plieniniai ratlankiai. Chromuoti ratlankiai yra gerai žinomi dėl savo blizgios ir įmantrios išvaizdos, tačiau jie yra labiau naudojami dėl estetikos, nei dėl našumo, nes chromu padengti ratlankiai turi daugiau svorio ir yra lengviau subraižomi.

Ratlankiai ,,spineriai“

Tokio tipo ratlankiai nėra itin plačiai sutinkami, nes jų kaina yra žymiai aukštesnė nei kitų ratlankių. Taip pat spineriai suteikia automobiliui išskirtinį įvaizdį, jie būna įvairių spalvų bei formų. Šie ratlankiai turi savybę suktis automobiliui judant ir dar kurį laiką automobiliui sustojus. Spineriai kaip ir chromuoti ratlankiai nepagerins važiavimo kokybės, o tik suteiks automobiliui įmantresnę išvaizdą.

Komentarai