Kredito unija – paskolos palankesnėmis sąlygomis

Kredito unija, tai finansines paslaugas teikiančios kooperatinės organizacijos. Jos turtą sudaro savininkų įnašai – pajai. Visi savininkai, įsigiję nors ir vieną pajų, turi lygias balsavimo teises.

Viena kredito unija aptarnauja vieną miestą ir jo rajonus, todėl gerai pažįsta savo narių poreikius. Jos pelnas nėra išdalinamas pajininkams, todėl kredito unija gali pasiūlyti palankesnes skolinimosi sąlygas savo nariams.

Kredito unijos, kaip ir kitos finansinės institucijos, teikia vartojimo kreditus, kreditus būstui įsigyti, nefinansavimo paslaugas, atidaro sąskaitas bei išduoda korteles.

Dažniausiai kredito unijų siūlomos paskolos yra palankesnėmis sąlygomis, nei greituosius kreditus siūlančių įstaigų, ir yra lankstesnės, nei bankų. Jose paskolos negausite prisiskambinę telefonu ar užpildę paraišką internete. Kadangi kredito unijos vadovaujasi Lietuvos banko patvirtintomis atsakingo skolinimosi nuostatomis, kiekvieną paraiškos teikėją vertina individualiai: pajamų dydį, kredito istoriją ir pan. Internetu galit pateikti tik užklausą dėl preliminarių paskolos sąlygų.

Kredito unijų vartojimo kreditai gali būti suteikti:

  • Būsto remontui;
  • Automobilio įsigijimo;
  • Buitinės technikos įsigijimui;
  • Baldų įsigijimui;
  • Asmeninėms reikmėms: atostogos, vestuvės, sveikatos išlaidų padengimui.

Jei išlaidų suma neviršija 14480 eurų sumos nereikia teikti išlaidas pagrindžiančių dokumentų.

Kredito unija gali teikti būsto paskolas. Paskolos dydis nuo 3000 eurų iki 100000 eurų, terminas iki 30 metų. Paskolos suma gali dengti ne daugiau kaip 85 procentus perkamo turto vertės. Ir ši paskola skirta tik turto įsigijimui. Jei pageidausite papildomai lėšų būsto remontui, reikia kreiptis dėl vartojimo kredito.

Kredito unija gali pasiūlyti jums galimybę pasinaudoti refinansavimu neįkeičiant turto. Tai ypatingai gali būti naudinga, jei turit įsipareigojimų greitiesiems kreditams.

Kauno mieste ir jos apylinkėse veikia Kauno kredito unija. Ji yra Lietuvos centrinės kredito unijos narė. Kredito unijų veikla yra reglamentuota LR įstatymais, indėliams ir paskoloms suteikiamos tokios pačios sąlygos, kaip ir kitiems rinkos dalyviams.

 

 

 

Komentarai