Kuprinės kelionėms: kaip išsirinkti?

Tinkamos kuprinės pasirinkimas tikriausiai yra vienas svarbiausių pasiruošimų kelionei etapų, nes nuo jos priklausys jūsų komfortas ir patogumas. Šiuo metu kuprinių pasirinkimas išties be galo platus, vien kuprinės internetu siūlo kelis šimtus skirtingų pasirinkimų, todėl išsirinkti tą vienintelę išties be galo sudėtinga.  Taigi, šį kartą dalinamės naudingais patarimais, kurie pravers, leidžiantis į naujos kuprinės paieškas.

Kuprinės dydis

Jei sportiškos ir stilingos Nike kuprinės puikiai tinka į miestą ar nedidelę išvyką prie ežero, leidžiantis į kelionę jas geriau palikti namuose, nes vargu ar tilps visi daiktai. Kita vertus, per didelė kuprinė taip pat nėra pats išmintingiausias pasirinkimas. Mūsų smegenys taip jau veikia, kad mums be galo norisi užpildyti atsivėrusią tuštumą. Tai reiškia, kad prisikrausite daugiau daiktų nei jums reikia, o dar blogiau – nei galite panešti.  Prieš perkant kuprinę, pagalvokite, ko kelionėse jums labiausiai reikia: ar leidžiantis į kalnus tikrai būtini puošnūs rūbai, o gal keliaujant į Milaną visai nereikia guminių batų?

Kiek skyrių turi kuprinė?

Gera kuprinė privalo turėti bent kelis skyrius, kuriuose galėtumėte susidėti daiktus pagal tam tikras grupes, pavyzdžiui, rūbai, avalynė, kelioninė įranga ir pan. Atskiri skyriai padės įvesti tam tikrą tvarką, todėl prireikus žibintuvėlio ar šiltesnės kepurės, neteks raustis po visus daiktus. O ką daryti, kai kepurė pačiame dugne, pasislėpusi po keliais megztinių sluoksniais? Rinkitės kuprinę, kuri turi du įėjimus į pagrindinį skyrių. Paprastai antrasis įėjimas būna kuprinės apačioje arba šone.

Dvigubi užtrauktukai – dviguba apsauga

Ilgapirščių galima rasti net atokiausiame Žemės kampelyje, todėl būtina tinkamai pasirūpinti kuprinės turinio apsauga. Tai geriausiai padaryti padės dvigubi užtrauktukai, kuriuos galima susegti papildoma spynele.  Žinoma, tikėtina, kad įgudę vagišiai, tikri savo amato žinovai šią apsaugą vis tiek įveiks, bet nuo mėgėjų tikrai busite saugūs.

Kuprinės medžiaga

Kelionę galima suplanuoti iki menkiausių smulkmenų, tačiau gražaus oro nepavyks išsirinkti, todėl prieš pirkdami kuprinę, gerai pagalvokite ar norite sutaupyti kelis papildomus eurus, ar norite ant pečių tempti peršlapusius daiktus, kurie pridės keletą papildomų kilogramų.  Jei pastarasis variantas visiškai nežavi, rinkitės kuprinę, pagamintą iš drėgmei nepralaidžios medžiagos. Ji ne tik apsaugos jūsų daiktus nuo lietaus ir kitų nemalonių oro staigmenų, bet ir ilgiau tarnaus, lyginant su kuprinėmis, pagamintomis ir peršlampamo audinio.

O gal lagaminas?

Kuprinė ar lagaminas? Tokia dilema iškyla ne vienam keliautojui. Lagaminas – puikus pasirinkimas, jei vienoje vietoje planuojate apsistoti ilgesniam laikui arba kankina nugaros skausmai. Tuo tarpu, kuprinės yra nepamainomos tiems, kurie mėgsta ilgas ir aktyvias keliones.

Jei vis dar dvejojate, kokią kuprinę įsigyti, pagalbos kreipkitės į profesionalus, jie ne tik atsakys į visus jums iškilusius klausimus, bet ir padės išsirinkti individualius poreikius atitinkančią kuprinę.

 

Komentarai