Lietuvos keliautojų tinklaraščiai, kuriuos tiesiog privaloma sekti

Tinklaraščių sąrašas atnaujintas 2020 balandį.

2020 pradžia ne itin spėjo palepinti kelionėmis, o užsitęsęs karantinas žada tik keliones nuo lovos iki lango. Tačiau nuo to žmonės nenustojo dalintis kelionių įspūdžiais, patarimais ir kelionių planais. Gal dėl to, kelionių tinklaraščiai dar įdomesni, nes įdomūs keliautojai, kurie niekada nesustoja ir vis sveikinasi iš skirtingų pasaulio kampelių, dabar turi galimybę sulėtinti tempą ir papasakoti dar daugiau. Tad šiame sąraše daugiau nei 10 įdomių lietuviškų tinklaraščių apie keliones, kurie vėl privers svajoti apie pasaulio užkariavimą.

Lietuviai keliauja vis daugiau, o kai kurie keliauja taip, kad net gali mirti nuo balto pavydo. O tie, kurie dar ir savo keliones aprašo bei iliustruoja, yra tarsi medus pervargusiai ir kelionių ištroškusiai sielai.

Todėl šiandien dalinuosi lietuviškų tinklaraščių apie keliones sąrašu, kuriame ir jūs rasite įdomios bei naudingos informacijos ir, žinoma, pasisemsite įkvėpimo savo būsimoms kelionėms. O gal net mesite darbą ir pasileisite aplink pasaulį! Jei taip atsitiktų, informuokite – tuomet ir jus įtrauksiu į šį sąrašą.

Šie keliautojų tinklaraščiai privalo būti jūsų skaitomų tinklaraščių sąraše.

Kurdabar.lt

Nuo 2014 keliaujantys ir tinklaraštį rašantys, kaip patys sako, investuoja į pasaulio pažinimą ir stengiasi tuo „užkrėsti“ kitus. Ir jiems puikai sekasi! Šio įrašo metu Kurdabar.lt keliautojai jau buvo aplankę 27 valstybes, 128 miestus ir 10 salų. O kuomet nebando užkariauti pasaulio, keliauja po Lietuvą, tad daug įrašų rasite apie įdomias vietas Lietuvoje.

Tarp paskutinių aprašymų rasime ir Barselonos, Lisabonos, Monako, Tbilisio keliones. Jau įdomu, kur dabar trauks šie keliautojai.

Noriu ir keliauju

Keliautoja su patirtimi, mintyse deliojanti jau 20 metų kelionės įspūdžius. O pastaraisiais metais perkelia juos į tinklaraštį. Noriu ir keliauju tinklaraštis primena, jog kelionę galima susiplanuoti ir patiems, o tam kad patirti nuotykių, užtenka savaitgalių ir atostogų. O skaitant atrodo, jog kai kas nuolat išvykę. 

Tinklaraščio tikslas – įkvėpti keliauti ir pasidalinti įspūdžiais. Ir šis tikslas tikrai pasiektas!

Nenamisedos

Kaip rašoma tinklaraščio aprašyme (ir geriau net nepasakysi), „Kelionės yra mūsų kraujas, o nuotykiai- mūsų oras, žemėlapiai- biblija, o svajonės- sparnai.” Tolimas šalis (Vietnamą, Japoniją) pastaruoju metu aprašinėję kelaiutojai tikrai sukėlė kelionių apetitą sekti jų pėdomis.

Jei yra galimybė ir tam tinkamas laikas – nesėdėkit, o keliaukit taip kaip #nenamisėdos!

Mano Kreta

Žurnalistas Audrius jau kuris laikas įleidęs šaknis Kretoje. Ir kviečia visus aplankyti šį rojaus kampelį. Be naudingų patarimų keliaujantiems savarankiškai į Kretą bei paslaugų pasiūlymų, tinklaraštyje galima rasti įdomių istorijų apie kretiečių istoriją, juokingų atsitikimų, nuotaikingų susitikimų bei kulinarinių atradimų.

Ir jei apie Kretą negalvojote iki šiol, paskaitinėję Audriaus tinklaraštį, tikrai norėsit į svečius!

Gyvenimas palapinėje

Darbas 8-17 nėra stabdis keliauti. Keturių asmenų šeimynėle jau keletą metų tą tik įrodo. Laisvalaikiu keliauja Lietuvoje ir užsienyje, daug vaikšto, važiuoja dviračiu ir jei gali – miega palapinėje. Tinklaraštis tarsi pasakojimai draugams – jokių pagražinimų ir nudailinimų. Bet tai tik dar įdomiau!

Gyvenimas palapinėje – paprastos šeimos maži džiaugsmai ir atradimai kelionių pasaulyje.

Invisusmundi.lt

Tautvydo ir Kamilės kelionių istorija prasidėjo prieš 2 metus ir ji net neketina artimiausiu metu baigtis. Kaip sako Kamilė, kelionės prasidėjo nuo paprasto skundo „jaučiu, kaip aš nykstu nuo šitos beprasmybės“. Įdomias istorijas savo tinklaraštyje, FB ir Youtube pasakojanti pora įkvepia pakelti sparnus ir iškeliauti.

Pora rašo apie išties įdomias keliones po Iraną, Australiją, Vietnamą, Laosą ir kitas tolimas šalis.

Gyvenugerai.com

Optimistiškai nuteikiantis Vaidos tinklaraščio pavadinimas atveria mums spalvingą pasaulį, tokį kokį mato ši keliaujanti ir fotografuojanti mergina. Jos tinklaraštyje galima rasti įdomių istorijų ir patarimų, o tarp aplankytų šalių galimas rasti ne tik Europos šalis, bet ir tolimosios Azijos šalis, Australiją, JAV.

Svarbu pabrėžti, jog Vaidos fotografijos išties įkvepia keliauti ir įsitikinti, kad pasaulis nuostabus.

Buvauten.lt

„Buvau ten, galiu papasakoti“, taip savo tinklaraštį pristato Jolanta ir Darius, kurie pasakoja apie keliones į įvairius pasaulio kampelius, pradedant išvykomis po Radviliškio kraštą, gyvenimą Londone ir vėliau Edinburge bei keliones į Ameriką, Aziją, Afriką ir Europą. Turiningą ir aktyvų poilsį mėgstanti pora turi ką papasakoti.

Praeitų metų pabaigoje skaitę apie įspūdingą kelionę po Ameriką, šiemet jau laukiame dar daugiau įspūdžių.

Kootvela.com

Elės rašymo stiliaus nesumaišysi su jokio kito keliautojo. Ji keliauja, veda ekskursijas po Vilnių ir net yra parašiusi knygą naudingą norintiems pažinti Vilniaus senamiestį. Labiau linkusi į patogias, tačiau biudžetines keliones viešuoju transportu, Ele dalinasi savo patyrimais,  nuotykiais, o jos straipsniuose galima išgliaudyti daug naudingos informacijos apie išlaidas, įvairias nematytas vieteles ir apskritai – pasisemti idėjų.

Labiausiai susivėlusi kelionių tinklaraštininkė (pati taip prisistato) privers ir jus išjudėti į kelionę!

Privatus žvilgsnis į pasaulį

Norint keliauti po pasaulį nereikia mesti įprasto gyvenimo, o džiaugtis galima ir trumpomis išvykomis. Toks pirmas įspūdis susipažinus su privačiu Rūtos žvilgsniu į apkeliautą pasaulį. Šiltas Pietų Europos šalis išmaišiusi tinklaraštininkė nuosekliai pasakoja apie savo keliones, kuriose ne tik įspūdžiai, tačiau yra ir naudingų informacijos perlų.

Tad paprastas ir dėl to labai mielas tinklaraštis gali tapti puikiu įkvėpimo šaltiniu!

Tailandieciai.lt

Tailandas dabar „ant bangos“, o kas gali geriau papasakoti bei pasidalinti naudinga informacija nei tautiečiai ten jau beveik įleidę šaknis. Ne vienerius metus Tailande gyvenantys, dirbantys ir vis dar nenustojantys keliauti Simona ir Tomas yra tikras įkvėpimas norintiems pokyčių gyvenime.

Šios šeimos tinklaraštis turėtų būti visų planuojančių keliauti į Tailandą privalomas skaitinys!

Niekonaujo.lt

Nieko naujo tinklaraštis atveria erdves, kurios pasislėpusios nuo turistų akių, nupučia dulkes nuo senų istorijų ir lenda ten, kur joks glamūrinis keliautojas nekeltų kojos. Seni, apleisti pastatai, pamiršti dvarai, lėktuvų bazės ar bunkeriai – visa tai ir dar daugiau yra tinklaraščio autoriaus Donato susidomėjimo objektas. Toks hobis vadinamas urban exploration.

Galbūt nevisi patrauks ten, kur jau buvo Donatas, tačiau paskaityti jo straipsnius be galo įdomu.

Tuo tarpu tiems, kurie dievina FB, skirtas šis sąrašiukas: 10 Lietuvos keliautojų FB puslapių, kurie įkvėps krautis kuprinę 2019-aisias

O kuo jūs papildytumėte šį sąrašą? 🙂

Komentarai