Lietuviai naudojasi proga ir skuba pratęsti vasaros sezoną svetur

Lietuvoje vėstant orams, gyventojai vis dažniau pradeda dairytis kelionių svetur, kur vis dar lepina vasariška šiluma. Kaip pastebi kelionių organizatoriai, kitaip nei vasaros keliones, rudens atostogas lietuviai planuoja iš anksto – lėktuvuose jau užpildyta daugiau nei 60 proc. vietų.

Keičiasi keliavimo tendencijos

Atostogų užsienyje ilgesys, masinė vakcinacija ir Europos Sąjungoje galiojantis skaitmeninis COVID-19 pažymėjimas lemia keliautojų skaičiaus didėjimą – šiais metais lietuviai keliauja drąsiau ir aktyviau. Lyginant su praėjusia vasara, šiais metais „Tez Tour“ klientų skaičius augo net 7 kartus, o rudens kelionių pasiūla pagal krypčių skaičių jau pasiekė 2019 m. lygį.

„Vis tik vasarą dėl neaiškios situacijos ir nuolat besikeičiančio šalių saugumo reguliavimo, keliautojai dažniau rinkdavosi paskutinės minutės pasiūlymus. Šiuo metu pastebime naują tendenciją – lietuviai drąsiau planuoja rudens keliones iš anksto. Tam turi įtakos stabilesnė ir geriau valdoma pandeminė situacija šalyse, aiškios keliavimo sąlygos, kai pasiskiepijusių neliečia besikeičiantys šalių saugumo reikalavimai. Taip pat ir žmonės jau išmoko gyventi karantino sąlygomis“, – pristato Inga Aukštuolytė, tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė bei priduria, kad didžioji dalis keliautojų yra pasiskiepiję.

Anot jos, drąsiau keliauti ir saugiau jaustis kelionės metu padeda ir kelionių draudimas, suteikiantis apsaugą užsienyje COVID-19 liga susirgusiems klientams.

Net 18 krypčių traukia vasariškais orais ir šilta jūra

Rudens atostogų populiarumą lemia ne tik noras pailsėti svetur, kol dar kelionės nėra ribojamos. Keliones rugsėjo bei spalio mėnesiais skatina ir troškimas pratęsti vasaros sezoną bei patrauklios poilsio kainos.

„Rudens keliones noriai renkasi žmonės, kurie mėgsta nuosaikesnę, tačiau vis dar vasarišką šilumą. Rugsėjo mėnesį baigiasi pagrindinis turizmo sezonas, o tai lemia ne tik mažesnį turistų skaičių, tačiau ir patrauklesnes poilsio kainas“, – komentuoja kelionių ekspertė.

Dažniausiai rudens kelionėms lietuviai renkasi Turkijos, Graikijos ar Egipto kurortus, tačiau sparčiai populiarėja ir kitos kryptys.

„Mūsų keliautojai rudens sezono metu gali rinktis net iš 18 skirtingų krypčių, tarp jų populiariausi – Egipto, Turkijos, Graikijos, Bulgarijos miestai. Aktyviai klientai vasariška šiluma džiaugiasi ir Viduržemio jūros salose – ispaniškoje Maljorkoje, svetingajame Kipre ar temperamentingoje Sicilijoje“, – pristato „Tez Tour“ atstovė.

Daugiau nei 20 laipsnių temperatūra ir šilta jūra tautiečius taip pat vilioja vasaros sezoną pratęsti pietinės Italijos regione Kalabrijoje, pietų Ispanijos uostamiestyje Malagoje ar Portugalijoje. Savaitės trukmės atostogas galima įsigyti nuo 199 eurų.

Dažniausiai keliauja šeimos su mažamečiais vaikais

Lietuvoje jau bjurstant orams, daugelis nori dar pratęsti vasaros sezoną, pabėgti nuo darganoto sezono bei papildyti vitamino D atsargas svetur. Dažniausiai rudens atostogas renkasi šeimos su mažamečiais vaikais.

„Vasarą pietų Europos šalyse ar turistų pamėgtoje Turkijoje patiems mažiausiems keliautojams gali būti per karšta, todėl tėveliai linkę atostogauti svetur rudenį. Taip ne tik išvengia pačių didžiausių kaitrų, tačiau ir viešbučiuose gali mėgautis ramesniu poilsiu“, – sako I. Aukštuolytė.

Rudens sezonu aktyviai poilsiauja ne tik šeimos su mažamečiais vaikais, bet ir senjorai bei jaunos poros, kuriems rudens šiluma pietų šalyse taip pat yra priimtinesnė, kai galima aktyviau atostogauti ir keliaujant pažinti šalį. Jie dažniausiai keliauja į Ispanijos Maljorką, Malagą, itališkąją Kalabriją ar Siciliją, Kiprą, Portugaliją ar Sakartvelą.

Pranešimą paskelbė: Vaida Sindaravičiūtė-Kuosė, UAB „Publicum”
Lietuviai naudojasi proga ir skuba pratęsti vasaros sezoną svetur

Komentarai