Lietuvos turizmo forume – turizmo ateities klausimai ir darniojo turizmo apdovanojimai

Spalio 21 d. Vilniuje vyks Ekonomikos ir inovacijų ministerijos organizuojamas Lietuvos turizmo forumas „Permąstykime turizmą“. Šiame forume bus ieškoma atsakymų į Lietuvos turizmo ateities iššūkius, vyks diskusija su valstybinių institucijų ir verslo atstovais, bus pagerbti šiais metais Lietuvos darnųjį turizmą skatinę Lietuvos asmenys ir organizacijos.

„Šiuo metu jau matome Lietuvos turizmo atsigavimą ir augančius į Lietuvą atvykstančių turistų srautus. Vis dėlto, norėdami pasiekti geresnių rezultatų, turime jau dabar spręsti svarbiausius Lietuvos turizmo ateities iššūkius. Lietuvos turizmo forumas suteiks galimybę keistis idėjomis ir atrasti geriausius sprendimus, kaip taikyti turizmo technologijas bei siūlyti naujus turizmo produktus, atsižvelgus į dabartinę situaciją bei inovatyvaus, darniojo, žaliojo bei išmaniojo turizmo tendencijas“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Turizmo forumo dalyviai spręs svarbiausius klausimus, kaip Lietuvai tapti dar patrauklesne turizmui šalimi. Pranešėjai taip pat pateiks įžvalgų, kaip įveikti pandemijos, geopolitinius ir kitus nenumatytus iššūkius. Forumo metu bus pristatytos ir Lietuvos turizmo ateities gairės, kuriose iškeltas pagrindinis tikslas – jau 2025 metais atkurti 2019 m. buvusį atvykstančių užsienio turistų skaičių.

Forume dalyvaus Lietuvos pranešėjai: Lietuvos valstybinio sektoriaus atstovai, turizmo politikos formuotojai, ekonomistai, turizmo ir sveikatingumo verslo ir asociacijų atstovai. Forume sveikinimo kalbą sakys Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos vadovė Europai Alessandra Priante.

Atsižvelgiant į tai, kad darnumo principai tampa vis aktualesni tiek turizmo paslaugų teikėjams, tiek patiems turistams, forume bus apdovanoti viešojo sektoriaus, savivaldos ir verslo atstovai, kurie 2022 m. labiausiai skatino darnųjį turizmą, kūrė darnius turizmo produktus ir paslaugas.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, Lietuvos apgyvendinimo įstaigose 2022 m. pirmąjį pusmetį apgyvendinta 1,58 mln. turistų, tai 2,5 karto daugiau nei per tą patį 2021 m. laikotarpį. Turistų iš užsienio apgyvendinta 456 tūkst., arba 4 kartus daugiau, šalies gyventojų – 1,12 mln., arba 2,2 karto daugiau nei pernai. 

Renginys bus transliuojamas tiesiogiai Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Facebook paskyroje.

Pranešimą paskelbė: Saulius Šimkevičius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

Komentarai