Nemokama muziejų savaitė Italijoje kovo 5-10 d.

Jei kovo 5-10 dienomis viešėsite Italijoje – jums pasisekė ir galite mėgautis beveik visais svarbiausiais valstybiniais muziejais nemokėdami nė cento!

Kultūros ministras Alberto Bonisoli paskelbė šią savaitę, nuo antradienio iki sekmadienio, Muziejų savaite, kas reiškia, jog vietiniams ir turistams daugelis muziejų bei lankytinų vietų bus atviri ir nemokami.

Tarp populiariausių dalyvaujančių Muziejų savaitėje, yra visų mėgstami ir lankomi objektai – Boboli sodai, Akademijos galerija Florencijoje (Galleria dell’Accademia), Pompėjos griuvėsiai, Neapolio archeologijos muziejus, Borghese meno galerija Romoje bei daugelis kitų Italijos muziejų. Pilnas sąrašas lankomų objektų, į kuriuos galima bus nemokamai patekti šią savaitę yra ČIA.

Ši Muziejų savaitės iniciatyva yra dalis pokyčių susijusių su nemokamu muziejų lankymu. Muziejų savaitė keičia jau įprastais tapusius Muziejų sekmadienius, kuomet kiekvieną pirmą mėnesio sekmadienį galima buvo lankytis muziejuose nemokamai. Pagal naująjį kultūros ministro dekretą, vietoj ankstesnių sekmadienių, muziejai siūlys 6 nemokamus sekmadienius nuo spalio iki kovo, 8 nemokamo lankymo dienas pagal kiekvieno muziejaus pasirinkimą ir 6 nemokamas lankymo dienas per Muziejų savaitę (šias metais kovo 5-10).

Taigi, keliaudami po Italiją, prisiminkite šiuos pokyčius ir atkreipkite dėmesį į muziejų pateikiamą informaciją apie nemokamus muziejaus lankymus.

Gražių dienų Italijoje!

Komentarai