„Novaturo“ EBITDA per pirmąjį 2018-ųjų pusmetį išaugo 36 proc.

„Novaturo“ įmonių grupė, kurios akcijos nuo šių metų kovo mėn. kotiruojamos Varšuvos ir „Nasdaq Vilnius“ akcijų biržose, pirmąjį 2018 m. pusmetį padidino pajamas 43 proc., iki 80,2 mln. eurų, taip dar labiau sutvirtindama savo, kaip didžiausio kelionių operatoriaus Baltijos šalyse, poziciją. Įmonių grupės EBITDA po pirmojo metų pusmečio pasiekė beveik 5,9 mln. eurų, t.y. 36 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu, o grynasis pelnas pasiekė 4,4 mln. eurų ir buvo 24 proc. didesnis nei tuo pačiu laikotarpiu 2017-aisiais.

Pirmąjį šių metų pusmetį į „Novaturo“ organizuotas keliones išvyko 134,5 tūkst. žmonių, t.y. 42 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Vien antro šių metų ketvirčio metu į keliones išvyko 97 tūkst. „Novaturo“ klientų, o tai yra 39 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. 

„Novaturo“ klientų skaičius panašiai augo visose trijose Baltijos šalyse: Lietuvoje ir Latvijoje kelionių skaičius augo 43 proc., o Estijoje – 38 proc. „Novaturo“ grupė keliones taip pat siūlo ir Baltarusijoje, kur klientų ratas šiemet išsiplėtė beveik 86 proc. 

„Po puikių pirmojo šių metų ketvirčio finansinių rezultatų, antrąjį ketvirtį taip pat fiksuojame rezultatus, viršijančius to paties praėjusių metų laikotarpio pasiekimus. Mūsų organizuojamų kelionių paklausa išlieka didelė ir tai lemia ryškų apyvartos augimą. Tuo pačiu kontroliuojame veiklos sąnaudas ir didiname bendrovės veiklos efektyvumą. Tai lėmė, kad pirmąjį šių metų pusmetį gerėjo visi finansiniai rezultatai“, – sako „Novaturo“ generalinis direktorius Linas Aldonis.

Pasak „Novaturo“ vadovo, kelionės lėktuvu išlieka populiariausiu klientų pasirinkimu. Vasaros sezono atostogoms poilsiautojai dažniausiai renkasi Turkiją, į kurią šiemet parduota 34 proc. daugiau kelialapių, populiariausia žiemos sezono kryptis – Egiptas. Baltijos šalių gyventojai atostogoms taip pat dažnai renkasi Graikiją, Bulgariją bei Ispaniją. „Savo klientams siūlome 34 poilsinių kelionių kryptis visame pasaulyje bei 111 pažintinių kelionių autobusu ir 60 kelionių lėktuvu maršrutų. Pastebime, kad klientai itin vertina šalis, galinčias pasiūlyti kokybiškas paslaugas už prieinamą kainą, tai dažniausiai nulemia atostogų krypties pasirinkimą“, – sako L. Aldonis.

„Novaturo“ grupės veiklos rezultatų lentelė pateikiama prisegtame dokumente.

Apie bendrovę „Novaturas“

„Novaturo“ grupė pagal pardavimų apimtis ir keleivių skaičių yra didžiausias kelionių operatorius Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Operatoriaus rinkos dalis regiono užsakomųjų skrydžių segmente sudaro daugiau nei 40 proc.

Nuo 2018 m. kovo 21 d. „Novaturo“ akcijomis prekiaujama Varšuvos ir „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržose 

1999 m. įkurta bendrovė „Novaturas“ 2004 m. tapo Baltijos šalių rinkos lydere ir iki šiol lenkia visus konkurentus. Šiuo metu „Novaturo“ produktai siūlomi ne tik Baltijos šalyse, bet ir Baltarusijoje, kurioje platinimą vykdo vietos partneriai.

Dėl patrauklių pasiūlymų įvairovės bei aukštos paslaugų kokybės „Novaturo“ klientų skaičius toliau didėja. Šiuo metu grupė siūlo vasaros ir žiemos atostogų paketus bei pažintines keliones autobusu ir lėktuvu. Klientai gali rinktis iš daugiau kaip 30 atostogų krypčių visame pasaulyje, iš kurių – ir patys populiariausi Pietų Europos kurortai bei rinktinės vietos Šiaurės Afrikoje, Vidurio Rytuose, Azijoje ir Lotynų Amerikoje.

Dar vienas grupės strategijos tikslas – išlaikyti pardavimo tinklo įvairovę ir vienas kitą papildančius pardavimo kanalus. „Novaturas“ bendradarbiauja su daugiau kaip 400 kelionių agentūrų, iš jų – su visomis didžiausiomis Baltijos šalių agentūromis bei daugiau kaip 60 Baltarusijoje veikiančių agentūrų. Didžiuosiuose Lietuvos, Latvijos ir Estijos miestuose veikia „Novaturo“ mažmeninės prekybos biurai. Be to, toliau investuojama į e. prekybos sistemos plėtrą. 

Augant grupės rengiamų kelionių paklausai, didėja veiklos apimtys, kas savo ruožtu lemia spartų finansinių rezultatų augimą. 2017 m. „Novaturo“ grupės pajamos buvo 141 mln. eurų, EBITDA siekė 10,6 mln. eurų, o grynasis pelnas – beveik 8,2 mln. eurų.

Bendrovės verslo modelis pasižymi didelės apimties veiklos pinigų srautais (viršijančiais 100 proc. EBITDA) ir mažomis kapitalo investicijomis (2017 m. – 0,3 mln.). Tai suteikia galimybę didelę pajamų dalį išmokėti akcininkams. Reguliarus dividendų mokėjimas – viena svarbiausių bendrovės strategijos dalių. Valdyba tikisi, kad įvertinus audituotus pirmojo 2018 m. pusmečio bendrovės rezultatus bus išmokėta apie 6 mln. eurų tarpinių dividendų. Ilgalaikėje perspektyvoje valdyba ketina rekomenduoti dividendais išmokėti 70-80 proc. grynojo bendrovės pelno.

 

Pranešimą paskelbė: Lina Vaitiekūnaitė, UAB „Publicum”

Komentarai