Numatoma grįžti prie ankstesnės pinigų grąžinimo už neįvykusias keliones tvarkos

Seimas po svarstymo pritarė Civilinio kodekso pataisoms (projektas Nr. XIIIP-5129(2) ES), kuriomis siekiama sugrįžti prie ankstesnės pinigų grąžinimo už neįvykusias keliones tvarkos.

Svarstomomis pataisomis siūloma panaikinti nuostatą, leidžiančią kelionių organizatoriui ir turistui nesusitarus dėl sumokėtų pinigų už neįvykusią organizuotą turistinę kelionę kompensavimo pinigus turistui grąžinti ne vėliau kaip per 90 dienų. Pasak pasiūlymo iniciatorių, Europos Komisija yra pradėjusi ES teisės pažeidimo procedūrą dėl Lietuvos priimtų teisės aktų, nes dabartinė tvarka neatitinka Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos.

Jei Seimas pritartų šiems pakeitimams, vėl galiotų bendra nuostata ir kelionių organizatorius privalėtų ne vėliau kaip per 14 dienų nuo organizuotos turistinės kelionės sutarties nutraukimo dienos grąžinti visus turisto arba jo vardu sumokėtus pinigus už organizuotą turistinę kelionę.

Tais atvejais, kai organizuotos turistinės kelionės sutartis būtų nutraukta iki šių pataisų įsigaliojimo dienos, o kelionių organizatorius būtų negrąžinęs visų turisto arba jo vardu sumokėtų pinigų už organizuotą turistinę kelionę, 14 dienų pinigų grąžinimo terminas būtų pradedamas skaičiuoti nuo šių pataisų įsigaliojimo dienos.

Kelionių organizatoriams, patyrusiems sunkumų dėl COVID-19 situacijos, ir toliau bus palikta galimybė siūlyti turistams alternatyvą – kuponą, kurio vertė turi būti ne mažesnė nei už neįvykusią kelionę sumokėtą pinigų sumą.

Seimas 2020 m. pavasarį leido kelionių organizatoriams už neįvykusias keliones pinigus turistams grąžinti ne vėliau kaip per 90 dienų po karantino (apribojimų) pabaigos. Ši nuostata šiuo metu taikoma karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, ekstremaliosios situacijos ar ekstremaliojo įvykio atveju arba kai Lietuvos Respublikos piliečiams uždraudžiama išvykti iš Lietuvos Respublikos arba kitų valstybių piliečiams atvykti į Lietuvos Respubliką ir dėl to kelionių organizatoriaus įsipareigojimų pagal organizuotos turistinės kelionės sutartį vykdymas tampa neįmanomas.

Po svarstymo už teisės akto pakeitimus balsavo 108 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 11 parlamentarų. Tam, kad jie būtų priimti, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

Komentarai