Patarimai, kaip pasirinkti žaislus mažiems vaikams

Maži vaikai yra tyrinėtojai, kurie mokosi bandydami ir darydami. Žaidimas suteikia vaikui puikią galimybę lavinti ir praktikuoti naujus įgūdžius savo ritmu. Žaislai, kuriuos turi jūsų vaikas, gali formuoti jo raidą.

Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad išrinkti žaislus mažiems vaikams turėtų būti lengva, šiandien užsukus į elektroninę ar fizinę žaislų parduotuvę, vienintelis dalykas kurį jaučiame – pasimetimas. Yra daugybė žaislų, kurie buvo sukurti mažyliams. Daug skirtingų formų, dydžių, spalvų ir žaislų tipų kiekvienai amžiaus grupei.

Kaip pasirinkti, kas tinka jūsų vaikui? Kaip jūs galite nuspręsti, kurie yra aukštos kokybės ir kurie bus naudojami ilgai? Kuris žaislas vaiką domins ilgiau nei kelias dienas ar savaites? Toliau pateikiamos kelios idėjos, kaip pasirinkti žaislus, kurie augs kartu su vaiku, kels iššūkius ir puoselės bendrą vaiko raidą (mąstymo, fizinius, kalbos ir socialinius-emocinius įgūdžius).

Pasirinkite žaislus, kuriuos galima naudoti įvairiais būdais

Maži vaikai mėgsta išardyti, vėl sudėti, ištraukti, įdėti, papildyti ir kaupti. Žaislus rinkitės „atvirus“ ta prasme, kad jūsų vaikas gali su jais žaisti daug įvairių žaidimų. Pavyzdžiui, medinės kaladėlės ar stambūs plastikiniai statybiniai blokai gali būti naudojami keliui, zoologijos sodui, tiltui ar erdvėlaiviui statyti. Tokie žaislai sužadina jūsų vaiko vaizduotę ir padeda lavinti problemų sprendimo bei loginio mąstymo įgūdžius.

Pavyzdžiai: kaladėlės, blokeliai, lego, žaislai smėlio ir vandens žaidimams, grojantys muzikiniai žaislai.

Ieškokite žaislų, kurie augs kartu su vaiku

Mes visi esame patyrę situaciją, kai nupirkus žaislą, vaikas žaidžia tik dvi dienas ir daugiau niekada neprisiliečia. Nuo to galite apsisaugoti ieškodami žaislų, kurie gali būti įdomūs įvairiais vystymosi etapais. Pavyzdžiui, maži plastikiniai gyvūnai yra įdomūs jaunam mažyliui, kuris gali pasigaminti namelį batų dėžutėje, o vyresnysis vaikas gali juos panaudoti kurdamas savo pasakojimą. Žaislai berniukams nuo 7 metų realiai gali būti tie patys žaislai, tik su labiau skatinama fantazija.

Pavyzdžiai: plastikiniai žaisliniai gyvūnai ir veiksmo veikėjų figūros, mažyliams pritaikyti lėlių nameliai, traukiniai ir savivarčiai (ir kitos transporto priemonės), minkšti žaislai kūdikiams ir lėlės.

Pasirinkite žaislus, skatinančius tyrinėti ir spręsti problemas

Žaidimas suteikia vaikams galimybę vėl ir vėl praktikuoti naujus įgūdžius. Žaislai, suteikiantys vaikams galimybę ką nors išsiaiškinti patiems (arba šiek tiek treniruojant), ugdo loginio mąstymo įgūdžius ir padeda jiems atkakliai spręsti problemas. Jie taip pat padeda vaikams lavinti santykių erdvėje įgūdžius (suprasti, kaip viskas dera), rankų ir akių koordinaciją bei smulkiąją motoriką (naudojant mažus rankų ir pirštų raumenis). Todėl svarbūs lavinamieji žaislai berniukams.

Pavyzdžiai: galvosūkiai, žaislai rūšiavimui, kaladėlės, medžiagos rankdarbiams, tokios kaip molis, dažai, kreidelės ar modelinas.

Ieškokite žaislų, kurie sužadintų jūsų vaiko vaizduotę

Trečiaisiais jūsų vaiko metais jo kūrybiškumas iš tikrųjų pradeda ryškėti, nes jis dabar gali užimti kažkieno (pavyzdžiui, karaliaus) vaidmenį ir įsivaizduoti, kad kažkas (pvz., kaladėlė) iš tikrųjų yra kažkas kitas (pavyzdžiui, pyrago gabalas). Ieškokite žaislų, kuriuos vaikas galėtų naudoti kurdamas ir vaidindamas istorijas. Apsimestinis žaidimas lavina kalbos ir raštingumo įgūdžius, problemų sprendimo įgūdžius ir gebėjimą sekti (renginius išdėstyti logine tvarka).

Pavyzdžiai: drabužiai persirenginėjimui (kaip karnavaliniai), kaladėlės, žaislinis maistas ir plastikinės lėkštės, figūrėlės, minkšti žaislai ir lėlės, traukiniai ir sunkvežimiai, mažyliams pritaikyti lėlių nameliai, žaisliniai įrankiai ir „tikroviški“ aksesuarai, tokie kaip vyniojamojo popieriaus vamzdelis-žarna jūsų mažajam gaisrininkui. Universali didelė kartoninė dėžutė visada yra geras pasirinkimas mažyliams ir yra nemokama. Didelės dėžės (pavyzdžiui, nuo šaldytuvo) tampa namais, piratų laivais, tvartais, tuneliais – bet kuo, ką gali sugalvoti jūsų vaiko vaizduotė!

Komentarai