Priešnuodis žiemos tamsai – vasaros atostogų planavimas: nuo populiariosios Madeiros iki neatrastos Tabos

Nors iškritus pirmajam sniegui dėmesio centre yra žiema, svarbu nepamiršti, kad tai – idealus metas pradėti galvoti apie artėjančią vasarą ir atostogas. Nors visa tai gali atrodyti toli, tačiau net nepajusite, kaip paskutinę minutę ieškosite lėktuvo bilietų ir laisvų viešbučių kambarių. Jei lauksite paskutinės minutės pasiūlymų, tuomet beveik nebeturėsite pasirinkimo: teks imti tai, kas liko. „Itaka“ kelionių ekspertė Daiva Strumskienė dalinasi svarbiausiais patarimais 2023 metų vasarai: kur keliauti, kada rezervuoti ir kaip sutaupyti.

Ir geriau, ir pigiau – misija įmanoma

Jei atostogų sprendimus norite priimti patys, o ne rinktis iš paskutinių pasiūlymų, tuomet neatidėliokite šio sprendimo ir vasaros atostogas rezervuokite dar žiemą. Taip turėsite patį plačiausią pasirinkimą, galėsite rinktis ne tik kryptį, bet ir geriausius viešbučius bei išskirtinius jų numerius, maža to – dar ir už geresnę kainą. 

„Itaka“ atstovė Daiva Strumskienė atkreipia dėmesį, kad tai itin aktualu šeimoms su vaikais: „Žmonės, keliaujantys po vieną ar poromis, gali būti ramesni, nes dviviečių kambarių viešbučiuose dažnai pasitaiko net ir paskutinę minutę. Bet šeimos, keliaujančios su vaikais, turėtų suskubti ir didesnius kambarius rezervuoti iš anksto, nes jie – itin paklausūs ir išgraibstomi iš anksto. Kuo arčiau vasaros sezonas, tuo mažiau tokių kambarių lieka pasiūloje, todėl dabar turite plačiausią pasirinkimą“, – pataria D. Strumskienė.

Ne be reikalo tokia populiari: Madeira

Madeira turi viską, ko norisi atostogų metu: malonų klimatą, įspūdingus maršrutus aktyviam laisvalaikiui, žavingus paplūdimius ramiam poilsiui ir jaukius miestelius gastronominiams atradimams. Ne be reikalo Madeira jau metai iš metų išlieka viena populiariausių atostogų krypčių ne tik vasarą, bet ir visus metus. 

„Madeira – itin mylima kelionių kryptis. Dėl to į šią salą turime daugybę specialių „Itaka“ pasiūlymų. Norintiems Madeirą ne tik aplankyti, bet ir pilnai ją pažinti, organizuojame pažintines keliones „Iškyla ant uolų“, kuomet keliautojus su sala supažindina profesionalūs gidai. Taip pat vykdome ir poilsines keliones, kai pasirūpiname skrydžiu ir viešbučiu, o savo laiką žmonės planuoja patys. Norintys visiškos laisvės – gali įsigyti ir tik skrydžio bilietus bei likusias kelionės detales planuotis patys“, – sako „Itaka“ atstovė.

Atostogaukite tiek dienų, kiek norisi: Albanija

2022 metų vasarą „Itaka“ keliautojai atrado ir pamėgo išskirtinį Europos kampelį – Albanija. Dėl to ši kryptis sugrįžta ir 2023 metų vasaros sezonui, tiesa, su dvigubai daugiau skrydžių. „Kadangi yra suplanuota daugiau lėktuvų reisų, tai reiškia, kad galite dar lanksčiau suplanuoti savo kelionės trukmę. Jei pernai buvo iš esmės du pasirinkimai: savaitė, arba dvi, tai šiemet atostogų trukmė gali būti 7, 10, 11, 14 dienų ir net dar daugiau“, – teigia kelionių ekspertė.

Saulė Albanijoje šviečia vidutiniškai 300 dienų per metus, taigi kiekviena papildoma atostogų diena šioje šalyje gali atnešti naujų atradimų ir nuotykių. Ne veltui Albanija vis dar dažnai pavadinama neatrastu Balkanų kraštu. Nors ji pamažu vis populiarėja, bet čia vis dar galima išvengti turistų skruzdėlyno bei dirbtinai sukeltų turistinių kainų.

Graikijos meniu: Zakintas, Kavala ir Tasas

Svajojantiems apie graikiškas atostogas, D. Strumskienė turi gerų naujienų, kad 2023 metų vasarą „Itaka“ siūlys net tris poilsinių kelionių kryptis Graikijoje ir kvies aplankyti alyvmedžių giraitėmis pasipuošusią Zakinto salą, žemyninėje Graikijos dalyje esančią Kavalą ir smaragdinę Taso salą.

„Kurią Graikijos kryptį bepasirinktumėte, visur pasitiks svetinga ir nepakartojama Viduržemio jūros virtuve, taigi per atostogas tikrai valgysite išskirtinai skaniai. Bet konkrečią vietą galite pasirinkti pagal savo atostogų lūkesčius: ieškantiems ramybės idealiai tiks žalioji Taso sala, norintiems romantikos patiks Meilės ir dainų sala Zakintas, o Kavala tiks tiems, kurie per atostogas nori ir autentiško graikiško šurmulio. Tai, kad šis miestas įsikūręs žemyninėje Graikijos dalyje, suteikia papildomų galimybių lengvai aplankyti ir kitus šalies kampelius“, – pataria D. Strumskienė.

Unikalūs Egipto miestai: Marsa Alamas ir Taba

Kelionių organizatoriaus „Itaka“ išskirtinumas yra toks, kad čia visada rasite unikalių pasiūlymų, su išskirtinėmis kryptimis. Todėl net ir kelionės į Egiptą kartu su „Itaka“ yra ne standartinės, o kviečiančios atrasti nebanalius kampelius: nardytojų rojų Marsa Alamą ir Tabą, kuri išskirtinė tuo, jog iš čia itin paprasta aplankyti ir Izraelį bei Jordaniją.

„Nors iš pirmo žvilgsnio Egiptas gali nuskambėti banaliai, bet čia galima rasti ne tik „viskas įskaičiuota“ poilsį, bet ir atradimų kupinas kryptis. Ne veltui čia organizuojame ne tik poilsines, bet ir pažintines keliones. Iš Marsa Alamo leidžiamės į kelionę „Faraonų lobiai“, kuri apima ne tik lankytinas vietas, bet ir kelionę kruizu. O iš Tabos vyksta net dvi pažintinės kelionės, kurių metu aplankoma Jeruzalė, kitos Izraelio vietos ir Jordanija“, – pataria „Itaka“ atstovė.

Pranešimą paskelbė: Raminta Kėželytė, UAB „Bosanova”
Priešnuodis žiemos tamsai – vasaros atostogų planavimas: nuo populiariosios Madeiros iki neatrastos Tabos

Komentarai