Rudens atostogų sezonas: kaip įsigyti kelionę su garantija, kad jaustumėtės saugūs?

Vasaros sezonas Lietuvos išvykstamojo turizmo sektoriui buvo sėkmingas – keliautojų srautai netgi pranoko ikipandeminį lygį. Tiesa, pastebima, kad žmonių poreikiai per pastaruosius dvejus metus pakito – dabar prioritetas teikiamas kelionių garantijoms ir saugumui. Turizmo atstovai apžvelgė besibaigiantį vasaros sezoną ir pasidalijo rudens kelionių prognozėmis, į kurias rekomenduojama atsižvelgti planuojant atostogas.

Sklandus sektoriaus atsigavimas

Lietuvos oro uostų statistika rodo, kad kitų šalių turizmo sektoriaus atsigavimą lydėję iššūkiai, mūsų šalies nepalietė.

„Oro uostuose birželio mėnesį atšauktų skrydžių skaičius buvo apie 1 proc. nuo bendro skrydžių skaičiaus, panašiai, kiek ir prieš pandemiją. Liepos mėnesio rodikliai taip pat analogiški kaip ir birželį. Tai leidžia teigti, jog augant keliautojų srautams, jokių esminių pokyčių ir didesnių neigiamų iššūkių nekyla nei mums, nei mūsų keleiviams“, – sako Tadas Vasiliauskas, Lietuvos oro uostų atstovas žiniasklaidai.

Tai, kad Lietuvos keliautojai nesusidūrė su atšauktais skrydžiais, patvirtina ir užsakomųjų skrydžių bendrovė „GetJet“.

„Šiemet neturėjome nei vieno skrydžio, kuris vėluotų daugiau nei 3 valandas, tad džiaugiamės sklandžia vasara“, – teigia Rūta Kulvinskaitė, „GetJet Airlines“ direktorė.

Gali ramiai planuoti keliones

Norėdami pratęsti vasaros sezoną, Lietuvos keliautojai jau planuoja keliones į Europos kurortus, kuriuose ir rudenį dar vyrauja šilti orai. T. Vasiliauskas pastebi, kad rudens sezonu užsakomųjų skrydžių skaičius poilsinėmis kryptimis lyginant su vasara tikrai augs.

„Pasibaigus vasaros atostogų pikui visoje Europoje, rudenį kai kurie keliautojai tikisi palankesnių kainų, todėl tęsia savo atostogų keliones, o kelionių organizatoriai nori atliepti paklausą, – sako Lietuvos oro uostų atstovas. – Kol kas neturime jokių indikacijų, kad atšaukiamų ar stipriau vėluojančių skrydžių rodikliai Lietuvos oro uostuose turėtų pastebimai kilti rudens sezono metu. Keliautojai gali ramiai planuoti keliones“.

Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ duomenimis, rugsėjo mėnesį jau yra suplanuota 15 proc. daugiau užsakomųjų skrydžių, nei rugpjūtį. Vakarų Europoje jau seniai stebima tendencija planuoti keliones iš anksto, o pastaruoju metu tai populiarėja ir Lietuvoje – vis daugiau keliautojų rudens poilsį planuojasi likus mėnesiui ar dviem iki atostogų.

Prioritetą teikia garantijoms ir saugumui

Pasak Ingos Aukštuolytės, „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovės, užsakomųjų skrydžių augimą lemia tai, kad planuojant keliones, žmonės jau kurį laiką svarbiausiais kriterijais laiko garantijas. Tai leidžia keliautojams jaustis saugiems, nes sumokėti pinigai yra apdrausti ir neįvykus kelionei – grąžinami. 

„Pastarųjų metų įvykiai paskatino žmones planuoti atostogas per kelionių organizatorius, o ne savarankiškai. Taip dažnu atveju išvengiama skrydžių vėlavimų, be to, kelionių organizatoriai skrydžių bendrovėms apmoka iš anksto, o tai suteikia garantijas keliautojams. Negana to, iš anksto planuodami rudens atostogas, keliautojai užsitikrina jiems patogias datas, skrydžius ir viešbučius.“, – sako I. Aukštuolytė.

Kelionių organizatoriaus atstovės teigimu, žmonėms taip pat labai svarbu turėti galimybę kelionėje lengvai išspręsti kilusius klausimus, todėl jiems didelę reikšmę turi tam tikrose šalyse veikiančios kelionių organizatoriaus atstovybės.

„Lietuvoje įregistruoti kelionių organizatoriai ar aviakompanijos suteikia daugiau saugumo – keliautojams paprasčiau spręsti kylančius iššūkius su Lietuvoje veikiančiomis įmonėmis. Įtakos turi ir galimybė gauti visus atsakymus lietuvių kalba ir problemas, jei tokių yra, spręsti Lietuvoje veikiančių įstatymų ribose“, – sako „Tez Tour“ atstovė.

Prognozuoja sugrįžimą į ikipandeminį lygį

Nors pagrindiniu atostogų sezonu vis dar tituluojama vasara, kelionių organizatoriai pastebi, kad kasmet auga rudens atostogų populiarumas.

„Rudens sezono kryptys itin mėgstamos mūsų keliautojų – didžiausio dėmesio sulaukia Graikijos, Turkijos, Madeiros kurortai, kuriuose dar galima pasimėgauti vasarišku oru. Rudens atostogas lietuviai renkasi ir dėl palankesnių kainų nei vasarą“, – komentuoja I. Aukštuolytė,.

Jos teigimu, jau dabar besipildančių rezervacijų statistika rodo, kad rudens sezonas pagal keliautojų srautus viršys ikipandeminio laikotarpio rezultatus. Bendrai rudenį planuojamų užsakomųjų skrydžių skaičius bus net 30 proc. didesnis nei 2019 metais.

„Kelis metus neatostogavę svetur, žmonės nori atsigriebti – jie susiplanuoja kelias išvykas per metus. O rudens kelionės itin patrauklios ir todėl, kad sumažėjus turistų srautams, ištuštėja kurortai ir įsivyrauja ramesnis gyvenimas“, – dalijasi I. Aukštuolytė.

Keliautojų srautai nemažės

Nors Lietuvos oro uostuose darbas ir toliau vyksta sklandžiai, o absoliuti dauguma keliautojų savo kelionės tikslą pasiekia laiku, turizmo ekspertai pataria ruoštis skrydžiui atsakingai.

„Keliautojų srautai ir rudenį bus nemaži, todėl tam reikėtų pasiruošti. Geriausia atvykti į oro uostą likus bent 2 valandoms iki skrydžio, kad ramiai atliktumėte visas privalomas procedūras. Taip pat iš anksto patikrinkime, ar kiekvienas keliautojas turi visus reikalingus kelionės dokumentus“, – pataria T. Vasiliauskas.

Anot jo, taip pat svarbu tinkamai pasiruošti aviacijos saugumo patikrai – atkreipti dėmesį į skysčių transportavimo taisykles, draudžiamų daiktų sąrašą bei kitus reikalavimus.

Pranešimą paskelbė: Monika Rimdžiūtė, UAB „Publicum”
Rudens atostogų sezonas: kaip įsigyti kelionę su garantija, kad jaustumėtės saugūs?

Komentarai