Šalies sanatorijos neįvykusias atostogas užsienyje kviečia keisti sveikatinimo paslaugomis

Lietuvos gyventojai, kaip ir didelė dalis žmonių įvairiuose pasaulio kampeliuose, nuo kovo mėnesio privalėjo nutraukti savo kasdienę, įprastą veiklą ir apriboti laisvalaikį. Ant viso pasaulio užplaukęs pandemijos šešėlis gerokai pakoregavo ir mūsų ateities planus: atšauktų atostogų užsienyje – gausybė. Visuomenėje jaučiamas nusivylimas dėl neįvykusių atostogų, Nacionalinę sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociaciją paskatino imtis iniciatyvos ir raginti žmones atostogauti Lietuvoje, taip gimė akcija „Atostogauk sveikai“.

Asociacijos noras – parodyti Lietuvos žmonėms, kad šiuolaikinės sanatorijos yra puiki sveikų atostogų alternatyva šiltuose kraštuose, suteikiant nuolaidą, jei klientų kelionė užsienyje dėl pandemijos buvo atšaukta.

„Lietuvos kurortai ir juose veikiančios sanatorijos bei sveikatinimo centrai nuo seno garsėja savo gydomuoju purvu, mineraliniu vandeniu, grynu oru. Įstaigose dirbantis personalas ir ilgametė patirtis kasmet pritraukdavo dešimtis tūkstančių užsienio klientų“, – teigė Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos prezidentas Artūras Salda. „Pamanėme, jog galime pasiūlyti puikią galimybę išgelbėti lietuvių atostogas ir net pasiūlyti jas praleisti sveikiau, bet tikrai ne prasčiau. Juk siūlome tą patį ir net daugiau, nei šiltųjų kraštų viešbučiai: baseinų ir pirčių kompleksus, puikų maitinimą, geras apgyvendinimo sąlygas ir, svarbiausia – gydomąsias procedūras. Gal tik saulės ir šilto oro negalime pasiūlyti dėl mūsų klimato ypatumų, tačiau ir tai reikalinga toli gražu ne visiems klientams.“

Akcijoje dalyvaujančios žinomiausios Lietuvos sanatorinio-kurortinio gydymo ir sveikatinimo įstaigos visiems klientams, kurių planuotos kelionės į užsienį buvo atšauktos, pasiūlys net 10% nuolaidą.

„Ar esate pastebėję, kad, kai mes atostogaujame, žymiai mažiau skundžiamės įvairiais skausmais? Atslūgus darbinei įtampai, besimėgaujant atostogų malonumais, daugiau judant ar užsiimant mėgstama veikla, anksčiau kamavę skausmai sumažėja arba visai išnyksta. Ir visa tai dėl to, kad pamažu mus apleidžia vienas didžiausių šiuolaikinio žmogaus priešų – stresas“, – komentuoja „Eglės sanatorijos“ direktorius medicinai, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas Arvydas Balčius. Tai proga kokybiškai pailsėti ir pasisveikatinti, pasisemti sveikatos iš gamtos, sustiprinti imunitetą ir, pakeitus aplinką, daugiau laiko skirti sau.

Pasak Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos vykdančiosios direktorės Linos Nosevič, sanatorinio gydymo ir sveikatinimo programos naudingos visiems – ir jaunesniems, ir vyresnio amžiaus žmonėms: „Ypač šiuo laikotarpiu, kai buvome priversti mažiau judėti, buvome labiau veikiami nerimo ir streso. Ir, žinoma, pandemijai sujaukus mūsų atostogų planus užsienyje“.

„Džiaugiamės, kad akcijoje dalyvauja daugelis Asociacijos narių, todėl klientai galės išsirinkti jiems labiausiai tinkamą įstaigą tiek geografiškai, tiek pagal kainą, tiek pagal paslaugų pobūdį“, – teigė L. Nosevič.

Akcija „Atostogauk sveikai“:

 • Taikoma 10 % proc. nuolaida sanatorinio gydymo ir sveikatinimo programoms (nuolaida fiksuota nuo galiojančių kainų; nesumuojama su kitomis nuolaidomis);
 • ši nuolaida galioja pateikus neįvykusios kelionės įrodymą. Rezervacija neįvykusiai ar neįvyksiančiai kelionei turėjo būti atlikta iki rugsėjo 15 d.;
 • minimali atvykimo į sanatoriją trukmė – 5 nakvynės;
 • galioja iki 2020-12-24.

Akcijoje „Atostogauk sveikai“ dalyvaujantys objektai:

 • Sanatorija „Draugystė“ (Druskininkai)
 • UPA Medical SPA (Druskininkai)
 • „Eglės sanatorija“ (Druskininkai ir Birštonas)
 • SPA VILNIUS (Druskininkai ir Anykščiai)
 • Sanatorija „Versmė“ (Birštonas)
 • „Tulpės“ sanatorija (Birštonas)
 • Sanatorija „Energetikas“ (Palanga)
 • Sanatorija „Gradiali“ (Palanga)
 • Sanatorija „Palangos Linas“ (Palanga)
 • Abromiškių reabilitacinė ligoninė (Abromiškės)

Pranešimą paskelbė: Lina Nosevic, Nacionalinė Sanatorijų ir Reabilitacijos Įstaigų Asociacija

Komentarai