Seimas svarstys siūlymą grįžti prie ankstesnės pinigų grąžinimo už neįvykusias keliones tvarkos

Seimas pradėjo svarstyti ekonomikos ir inovacijų ministro Rimanto Sinkevičiaus pristatytą Civilinio kodekso pataisą (projektas Nr. XIIIP-5129 ES), kuria siekiama sugrįžti prie ankstesnės pinigų grąžinimo už neįvykusias keliones tvarkos.

Teikiamomis pataisomis siūloma panaikinti nuostatą, leidžiančią, kelionių organizatoriui ir turistui nesusitarus dėl sumokėtų pinigų už neįvykusią organizuotą turistinę kelionę kompensavimo Turizmo įstatyme nustatytomis priemonėmis ir sąlygomis, pinigus turistui grąžinti ne vėliau kaip per 90 dienų. Kaip pažymėjo ministras, Europos Komisija pradėjo ES teisės pažeidimo procedūrą dėl Lietuvos priimtų teisės aktų, nes dabartinė tvarka neatitinka Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos.

Jei Seimas pritartų šiems pakeitimams, vėl galiotų bendra nuostata ir kelionių organizatorius privalėtų ne vėliau kaip per 14 dienų nuo organizuotos turistinės kelionės sutarties nutraukimo dienos grąžinti visus turisto arba jo vardu sumokėtus pinigus už organizuotą turistinę kelionę. Kelionių organizatoriams, patyrusiems sunkumų dėl COVID-19 situacijos, ir toliau bus palikta galimybė siūlyti turistams alternatyvą – kuponą, kurio vertė turi būti ne mažesnė nei už neįvykusią kelionę sumokėtą pinigų sumą.

Seimas gegužės 21 d. leido kelionių organizatoriams už neįvykusias keliones pinigus turistams grąžinti ne vėliau kaip per 90 dienų po karantino (apribojimų) pabaigos. Ši nuostata šiuo metu taikoma karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, ekstremaliosios situacijos ar ekstremaliojo įvykio atveju arba kai Lietuvos Respublikos piliečiams uždraudžiama išvykti iš Lietuvos Respublikos arba kitų valstybių piliečiams atvykti į Lietuvos Respubliką ir dėl to kelionių organizatoriaus įsipareigojimų pagal organizuotos turistinės kelionės sutartį vykdymas tampa neįmanomas.

Po pristatymo už teisės akto pakeitimus balsavo 76 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 11 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete, papildomu – Ekonomikos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti rugsėjo 29 d.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

Komentarai