Seimas svarstys siūlymus didinti turistų apsaugą nuo neįvykusių kelionių ir agentūrų bankroto

2022 m. rugsėjo 13 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 Seimas pradėjo svarstyti ekonomikos ir inovacijų viceministro Vinco Jurgučio pristatytas Turizmo įstatymo pataisas, kuriomis siekiama didinti turistų apsaugą nuo neįvykusių kelionių ir agentūrų bankroto, gerinti sąlygas smulkiesiems kelionių organizatoriams bei įtvirtinti Nacionalinę turizmo informacinę sistemą.

Pagal teikiamas naujas nuostatas, turėti draudimą privalėtų visi kelionių organizatoriai (ne tik išvykstamojo ar vietinio turizmo, bet ir organizuojantys atvykstamąjį turizmą). Kelionių organizatoriai savo prievoles turėtų užtikrinti ne mažesne kaip 3 000 eurų suma. Ši minimali suma būtų tiesiogiai priklausoma nuo kelionių organizatoriaus įplaukų dydžio. Tai reiškia, kad į Lietuvą atvykstantys turistai būtų apsaugoti kelionių organizatoriaus nemokumo atveju.

Siekiant sumažinti finansinę naštą smulkiesiems kelionių verslo atstovams (kurių paskutinių metų bendros pajamos mažesnės nei 1 mln. eurų) įstatymo projektu siūloma nustatyti žymiai mažesnę negu iki šiol minimalią draudimo sumą – 20 tūkst. eurų vietoj 50 tūkst. eurų. Augant pardavimo pajamoms ši suma didėtų priklausomai nuo įplaukų dydžio.

Siekiant sumažinti administracinę naštą, įstatymo pataisomis taip pat numatomas Nacionalinės turizmo informacinės sistemos steigimas. Į šią sistemą viešbučiai ar kiti apgyvendinimo paslaugų teikėjai turėtų per 24 val. nuo turisto apgyvendinimo suvesti tam tikrus jo duomenis. Tai galiotų vietoj šiuo metu privalomos tvarkos kaupti ir saugoti penkerius metus užpildytas popierinės formos registracijos korteles. Surinkti duomenys leistų realiu laiku gauti turistų skaičiaus ir apgyvendinimo įstaigų užimtumo duomenis, turistų nakvynių trukmę.

Po pristatymo už teisės akto pakeitimus (projektas Nr. XIVP-1871 ES) balsavo 96 Seimo nariai, susilaikė 17 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Ekonomikos komitete, papildomais – Biudžeto ir finansų ir Kaimo reikalų komitetuose. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti spalio 11 d.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

Komentarai