Seimo nario Andriaus Bagdono pranešimas: „Per pusę susitraukusį turizmą siūlo gaivinti papildomomis investicijomis“

2022 m. spalio 25 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Grupė Seimo Ekonomikos komiteto narių siūlo kitų metų biudžeto finansavimą atvykstamojo turizmo skatinimui ir rinkodarai didinti apie 5 kartus. Tokį pasiūlymą valstybės biudžetui užregistravusio Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Andriaus Bagdono teigimu, dėl pandemijos ir karo nukentėjusiam sektoriui būtinos neatidėliotinos viešosios investicijos, kad Lietuvos populiarumas pasaulio turistų maršrutuose grįžtų bent į ikipandeminį lygį.

Dabartiniame 2023 metų valstybės biudžeto projekte turizmo rinkodarai numatyta 1,8 mln. eurų, dar 0,6 mln. priduriant iš Europos Sąjungos fondų. Pagal Seimo nario pasiūlymą, atvykstamojo turizmo skatinimo programai iš biudžeto būtų papildomai skirta 2 mln. eurų, o turizmo rinkodarai – 8 mln. eurų.

„2019 m. Lietuvoje turistai išleido beveik milijardą eurų, kai popandeminiais 2021 m. – tik 370 mln. eurų. Šiais metais Lietuvą aplanko per pusę mažiau turistų nei iki pandemijos, todėl valstybė turėtų pasistengti susigrąžinti jų srautus. Papildomos viešosios investicijos į rinkodarą atsipirks dešimtimis, jei ne šimtais milijonų eurų, kuriuos šalyje išleis atvykę užsieniečiai“, – teigia A. Bagdonas.

Liberalo pasiūlymą pasirašė Ekonomikos komiteto nariai iš įvairių Seimo frakcijų: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Deividas Labanavičius, Laisvės partijos frakcijos narė Ieva Pakarklytė, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Lukas Savickas ir frakcijos narė Laima Mogenienė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Kazys Starkevičius.

Atvykstamąjį turizmą Lietuvoje nuslopino koronaviruso pandemijos ribojimai ir Rusijos karas prieš Ukrainą, dėl kurio potencialūs turistai Lietuvą supranta kaip rizikos šalį. Šiemet taip pat sumenko ir vietinis turizmas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Komentarai