Susisiekimo ministerija siekia visuomenei atverti Klaipėdos švyturį
|Šiandien su darbo vizitu lankydamasis Klaipėdoje, susisiekimo ministras Marius Skuodis aplankė seniausią Lietuvoje Klaipėdos švyturį, kurį po daugelio dešimtmečių iki kitų metų numatoma atverti visuomenei. Švyturio atvėrimo klausimus ministras aptarė su Klaipėdos uosto ir miesto vadovais bei Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) atstovais.
Šiuo metu Klaipėdos valstybinio jūrų uosto teritorijoje esantis istorinis švyturys yra uždaras objektas. Siekiant jį atverti visuomenei, būtinas sklandus LTSA, miesto ir uosto sutarimas ir bendradarbiavimas.
„Lietuva neturi tiek turto, kad galėtų laikyti jį užkonservuotą, todėl norime šį itin patrauklų objektą atverti visuomenei ir turizmui“, – sako ministras.
Savivaldybei perėmus ir visuomenei atvėrus Klaipėdos švyturį, jo pagrindinė paskirtis išliktų – padėti laivams įplaukti į uostą, nes tai svarbus navigacinis objektas jūrininkams. LTSA Jūrų departamento specialistai toliau rūpinsis navigacine įranga.
Tikimasi, kad atvertas Klaipėdos švyturys taps traukos centru ne tik klaipėdiečiams, bet visos Lietuvos bei užsienio turistams. Tai pratęstų švyturių atvėrimą Baltijos pakrantėse – pernai duris atvėręs Nidos švyturys ant Urbo kalno tapo vienu lankomiausių pajūrio objektų, svarbiu ir edukacinei veiklai.
40 metrų aukščio Klaipėdos švyturys, pasitinkantis į uostą įplaukiančius laivus, pastatytas ir įžiebtas 1796 m. Jis buvo vienas pirmųjų šiaurės rytų Baltijos jūros pakrantėje. Nuo pirmojo įžiebimo iki šių dienų švyturys buvo aukštinamas, įrengta daugiau atšvaitų, o per Antrąjį pasaulinį karą buvo visiškai sugriautas, tačiau 1945 m. vėl atstatytas.
Pranešimą paskelbė: Dalia Perednienė, LR Susisiekimo ministerija