Tarptautinė konferencija "Siaurukui – 120"

Siaurukas atrieda į savo 120-ąjį gimtadienį. Kas jį pasitiks?

Romantikų pamėgtas traukinukas, riedantis siaurojo geležinkelio bėgiais, unikalus ir vienas iš didžiausių išlikusių siaurųjų geležinkelių Europoje mini savo 120-ąjį jubiliejų. Šia proga 2019 metų rugsėjo 6 dieną Siauruko muziejuje, Anykščiuose įvyks tarptautinė konferencija „Siaurukui – 120“.

Dalyvauti pakviestas LR Prezidentas, Vyriausybės ir savivaldybių atstovai bei siauruko mylėtojai ir svečiai iš Lietuvos ir kitų Europos šalių. Ketinama aptarti Siaurojo geležinkelio teikiamas paslaugas, esamą ir būsimą situaciją, būtiną finansavimą, siekiant suformuoti turizmui ir investicijoms patrauklias sąlygas, sutelkiant pastangas Siaurukui išsaugoti. Konferencijoje pranešimus skaitys pranešėjai iš Lietuvos ir užsienio: Jungtinės Karalystės bei Latvijos.

Siaurukas, nors ir sunkiai, bet ir būdamas 120 metų, pūškuoja į kalną. 2019 metais ASG veikla atgijo: atnaujintas maršrutas Anykščiai–Rubikiai, sulaukiantis net iki 200 keleivių vienu reisu, turistai pamėgo aktyviai iškylauti prie Raguvėlės geležinkelio stoties vandens telkinio, gausiai dalyvauja Siauruko organizuojamose šventėse bei išskirtiniame Siauruko teatre, kuris vyksta senojoje Siauruko depo kalvėje.
Keliauti siauruku smagu ne tik vasarą, kai šilčiausios dienos, tačiau ir žiemą. Turistai kviečiami keliauti siauruku į kulinarinio paveldo edukacinę kelionę siauruko stotyse „Lietuviškas skonis su smalsumo pagardais ir emocijos padažu“, vyno degustaciją Surdegio stotyje, linksmai pažaisti miško aikštelėje prie Žąžumbrio ąžuolo, ar Pakalnučių stotelėje, vaikams organizuojamos kelionės į Rekstino girią susitikti su Kalėdų seneliu. Božolė tradicijos- vyno degustacijos Troškūnų vienuolyne turistų labai laukiamos ir pamėgtos.
Populiariausia pramoga jau tapusi legenda apie teatralizuotą traukinio užpuolimą sklinda per visą Lietuvą. Turistai noriai keliauja siauruku iš kaimyninių ir kitų Europos valstybių. Juos domina ne tik kelionė traukinuku, bet ir kitos siūlomos pramogos, ypač pasivažinėjimas elektrine drezina (atviru vagonėliu).
Siaurukas šiandien tapo išskirtiniu šeimų, giminių, kolegų bei vestuvininkų traukinuku, kuriuo keliaudami jie patiria išskirtinių emocijų.
Rugsėjo 6 d. Anykščiuose, po tarptautinės konferencijos pranešimų, VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ gimtadienio proga dovanos koncertą, kuriame dalyvaus Anykščių kultūros centro kolektyvai bei dainų autorius ir atlikėjas Virgis Stakėnas.
Konferencijoje skambėsiantys pranešimai siųs žinią visuomenei ir pasauliui – valstybinės reikšmės technikos paveldas, unikalus Europos kultūrinio turizmo objektas turi būti išsaugotas!
VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ informacija

Pranešimą paskelbė: Zita Bareikienė, VšĮ Aukštaitijos siaurasis geležinkelis

Komentarai