Turizmo nominacijos verslo požiūriu

Valstybiniam turizmo departamentui prie LR Ūkio ministerijos paskelbus 2017 metų Turizmo nominacijas, verslas suskato pažymėti išskirtinių turizmo paslaugų teikėjus ir unikalių produktų kūrėjus, skatinančius turizmo plėtrą ir įvairovę.
Šios iniciatyvos ėmėsi Turizmo rinkodaros asociacija, jai pritarė Lietuvos savivaldybių asociacija. Konkursas kaip tik ir yra viena iš turizmo paslaugų rinkodaros priemonių, skatinančių kūrybiškumą ir konkurencingumą. Tuo tikslu šių metų sausio 25 dieną 14.00 val. M.K. Čiurlionio namuose (Savičiaus g. 11, Vilnius) bus įteiktos laimėtojams 8 „2017 metų turizmo nominacijos“: Jie išrinkti ne pagal balsus internete, o pagal kruopščius ir originalius darbus turizmo srityje.

1. Nominacija
2017 metų naujiena – turistinė atrakcija “Iliuzijų namas EUREKA”, Palanga.

Tai ne šiaip muziejus, kur atėjai, pamatei ir išėjai. Čia reikia būti, pramogauti, dalyvauti, tapti ekspozicijos dalimi. Durys atviros bet kuriuo metų laiku visiems Palangos svečiams.
www.namaseureka.lt, el.p.info@namaseureka.lt, tel. +370 685 34244

2. Nominacija 
2017 metų geriausias turistinės informacijos specialistas – Ieva Bernotaitė,
Šakių turizmo informacijos centro direktorė.
Užsukę čia pastebėsite, kaip Turizmo informacijos centras iš keliones parduodančios įstaigos virsta komunikacijos centru, populiarinančiu Šakių turizmo potencialą. Tuo tikslu į dialogą kviečiasi viešojo ir privataus turizmo sektorių atstovus, organizuoja įvairias turizmo paslaugų viešinimo priemones.
www.sakiaitic.lt, el.p. ieva@sakiaitic.lt, tel. +370 603 88889

3. Nominacija
2017 metų kelionių organizatorius – UAB „Udriaus projektai“.
„Kelionės bėginio ir miesto transporto entuziastams“. Kauno r.
Vakarų Europoje yra populiaru stebėti, fotografuoti ir keliauti traukiniais, tramvajais bei miesto visuomeniniu transportu. Kuo įdomi Lietuva šioje srityje?  2017 metais surengtos dvi kelionės: vokiečių miesto elektrinio transporto entuziastų klubui po Baltijos šalis ir Vokietijos geležinkelio muziejaus vadovui pristatytas seniausiojo Prūsijos geležinkelio iš Berlyno į Virbalį maršrutas.
www.superkeliones.lt, el.p.info@superkeliones.lt; +370 610 39490

4. Nominacija
2017 metų maitinimo įmonė – UAB „Gulbelė“.
„Edukacija Zanavykų ragaučius” restorane „Kuchmistrai”
Zypliai, Šakių rajonas.
Šia vaizdinga edukacija siekiama puoselėti ir garsinti zanavykų virtuvės tradicijas. Degustacijos metu „gaspadinė“ ir „mergučės“ pasitinka su krašto patiekalais, gėrimais ir zanavykiška šnekta bei tvarka.
www.kuchnistrai.lt, el.p.redasm@gulbele.lt, tel. +370 682 59460

5. Nominacija
2017 metų turizmo naujokas – VšĮ „Kūrybos ir užimtumo stuba“
„Tekstilės edukacijos”
Zapyškis, Kauno rajonas
Stuboje vyksta poilsio ir laisvalaikio užsiėmimai įvairaus amžiaus žmonėms: kūrybinės dirbtuvės, įvairios paskaitos. Visus metus žmonės mokėsi  dažyti siūlus augalinais dažais, gaminti iš skiaučių lėlytės, velti kumštines vilnones pirštines, austi juostas ir audinius.
www.stuba.lt, el.p. info@stuba.lt, tel. +370 673 27274  

6. Nominacija
2017 metų turizmo mokslininkas – profesorė Brigita Žuromskaitė,
Vilnius.
Mokslininkė su bendraautoriais išleido vadovėlį „Turizmas: plėtra, iššūkiai, perspektyvos“.
Publikavo straipsnių ciklą „Lietuvos žiniose“ apie saugumą turizmo sektoriuje. Kartu su Lenkija atliko tyrimą „Saugumo lygis turizmo regionuose terorizmo rizikos kontekste“. Tyrimo rezultatai ir patirtis pristatomi populiariuose straipsniuose.
El.p.brigita@wp.eu, tel. + 370 699 52739

7. Nominacija
2017 metų unikalus turizmo produktas – „Čiurlionio Vilnius“
M.K. Čiurlionio namai, Vilnius
Čiurlionio namai sukūrė paslaugų paketą, kurį sudaro interaktyvūs edukaciniai užsiėmimai visai šeimai su ekskursijomis po Vilniaus senamiestį Čiurlionio pėdomis, kūrybinėmis dirbtuvėmis ir parodomis Čiurlionio namuose, bei koncertai -susitikimai, kurie atskleidžia Čiurlionio laikmečio Vilniaus miesto dvasią.
www.mkcnamai.lt , el.p.ciurlionio.namai@vilnius.lt, tel. 8 5 262 2451

8. Nominacija
2017 metų turizmo entuziastas – gidas Raimundas Algirdas Šakalys,
Ekskursija „Neįvertintas kunigaikštis Aleksandas Jogailaitis – miesto gynybinės sienos beieškant”
Vilnius
Mėgsta viduramžių Vilnių. Pasakodamas ekskursantams apie Vilniaus senamiestį atkreipė dėmesį, kad Vilnius ir Aleksandras yra stipriai susieti, bet paklausus ekskursantų kas sieja katedros požemius, valdovų rūmus, gynybinę sieną, Šv. Onos ir Bernardinų ansamblius, bei Panevėžio miestą atsakymo neišgirsdavo. Tai paskatino domėtis šiuo valdovu. Tyrinėjo gynybinės sienos likučius ir geriausiai Aleksandro nuopelnus atskleidė vesdamas ekskursiją Artilerijos bastėjoje, kur ir virtualiai parodo viduramčių miestą.
El.p.raimulis@gmail.com; tel. + 370 615 22414

 Parengė: Turizmo rinkodaros asociacijos prezidentė Danutė Mažeikaitė

Pranešimą paskelbė : DANUTE MAZEIKAITE, Turizmo rinkodaros asociacija

Komentarai