Vasaros kelionių asortimentas plečiamas ir europinėmis kryptimis: į kur kelionių organizatoriai atnaujina skrydžius jau nuo gegužės?

Nors šią savaitę saulė lepina ir Lietuvoje, visgi mūsų orams bene tinkamiausias apibūdinimas – nepastovumas. Tuo tarpu populiariausiuose Pietų Europos kurortuose – jau beįsibėgėjanti vasara. Gegužę į poilsinių krypčių pasiūlą „įšoka“ kelios ne tik peržiemojusios, bet jau ir maloniai įšilti suspėjusios europinės kryptys. Tad kur Europoje artimiausiu metu galima mėgautis tikros vasaros atostogų malonumais ir kokios šalys jau yra pasiruošusios priimti poilsiautojus? 

Europinė Turkijos alternatyva – nuo gegužės 15 d. atnaujinami skrydžiai į Graikiją

„Praėjusią vasarą Turkija poilsiautojų praktiškai neįsileido, todėl tarp keliautojų iš Lietuvos Graikija tapo bene populiariausiu atostogų pasirinkimu. Graikija išgyvens jau antrą atostogų sezoną pandemijos metu. Praėjusiais metais sezonas truko net 5 mėnesius ir pernai dirbę viešbučiai įgavo pasitikėjimo ir valstybės įvertinimus, įrodančius, kad sugeba pilnai dirbti tokiomis sąlygomis ir užtikrinti keliautojų saugumą. Graikija laukia keliautojų, viešbučiai pasiruošę sezonui. Šalies kuruortuose galima rasti ne tik nedidelių šeimos valdomų viešbutukų, bet ir didesnių ant jūros kranto įsikūrusių viešbučių ir vilų kompleksų, gyvenančių „viskas įskaičiuota“ ritmu“, – pasakojo Inga Aukštuolytė, tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Pavyzdžiui, nemažai tokių viešbučių kompleksų įsikūrę palyginus neseniai į atostogų žemėlapius įtrauktame Peloponese – pietinėje Graikijos dalyje esančiame pusiasalyje, kuriame yra didesnei turizmo infrastruktūrai reikalingų teritorijų, erdvių paplūdimių.  Į Peloponesą skrydžiai atnaujinami jau gegužės 22 dieną.

Graikiškųjų „viskas įskaičiuota“ paslaugų išskirtinumas – patriotiškumas, kuomet svečiams ant stalo rūpinamasi patiekti kuo daugiau vietos ūkininkų užauginto maisto produktų, ypač – vaisių, uogų, įvairių daržovių ir alyvuogių aliejaus. Lygiai taip pat ir viešbučio personalas – daugiausia gyventojai iš aplinkinių gyvenviečių.

Į Peloponesą I. Aukštuolytė rekomenduoja vykti šeimoms su vaikais ir ramių, gurmaniškų atostogų ieškantiems poilsiautojams, mat maistas šioje Graikijos dalyje – skanus, natūralus, nemažai jo auginama ir gaminama – čia pat vietoje. Taip pat trumpas, nevarginantis skrydis. „Pavyzdžiui, vien kol nuvažiuosite nuo oro uosto iki viešbučio, pro langą pamatysite ištisas sirpstančių braškių plantacijas,“ – pasakojo „Tez Tour“ atstovė.

Kai dėl oro, tai gegužę Peloponese būna jau vasariškai karšta ir galvos apdangalai – būtini. Nors šiemet jau balandį termometrų stulpeliai lipo per 30 °C ne tik Peloponese, bet ir Rodo saloje. Rodas ir Kreta nuo žemyninės Graikijos dalies yra dar labiau nutolusios į pietus, Rodas – prie pat Turkijos krantų. Kretoje gegužę tipine lauko temperatūra laikomi 25–27 laipsniai šilumos. Peloponese vasarą būna vėsiau, daugiau pavėsio.

„Gera žinia – keliaujant į Graikiją nuo COVID-19 pasiskiepijusiems asmenims, kuomet nuo paskutinio skiepo jau yra praėję 14 dienų, nebereikia darytis testų ir izoliuotis sugrįžus. Skrydžio metu su savimi tereikia turėti vakcinaciją patvirtinančius dokumentus anglų kalba, – sakė „Tez Tour“ atstovė. – Apskritai Graikija, skirtingai nei daugelis kitų šalių, aptarnavo turistus beveik visą praėjusį sezoną, tad didžiuma su COVID-19 susijusių tvarkų – jau nusistovėję, visos turistams aktualios įstaigos, pavyzdžiui, kavinės, restoranai, parduotuvės – prisitaikiusios, tad galima tikėtis sklandaus ir malonaus poilsio“.

Ispanijos Maljorka jau priima turistus

 

Į šią Balearų salynui priklausančią salą „Tez Tour“ skraidina jau nuo gegužės 8 d. Ir nors šią savaitę visa Ispanija šventė komendanto valandos panaikinimą, Balearų salyne ji tebegalioja (beje, kaip ir Kanaruose), – apsispręsti dėl komendanto valandos Ispanijos regionai gali savarankiškai. Tad Maljorkoje nuo 22 val. vakaro iki 6 val. ryto tebegalioja judėjimą ribojanti komendanto valanda. Visgi restoranai, kavinės veikia – klientus galima aptarnauti prie lauko staliukų. Parduotuvėse žmonių srautai ribojami perpus, ekskursijos leidžiamos grupėms iki 10 žmonių. Kaukės dėvimos ir vidaus patalpose, ir lauke.

„Visgi salos grožio ir jos puikaus klimato, kuomet vasarą vyrauja 27–29 °C temperatūra, nei palikta komendanto valanda, nei pandemija niekaip neveikia. Maljorka – tarp gamtinių krypčių mėgėjų itin paklausi kryptis, mat išsiskiria išties įsimenančiais kalnuotais landšaftais, turi daugybę įvairiausių paplūdimių. Po salą itin rekomenduojama pakeliauti – ar išsinuomotu automobiliu, ar išsiruošus į žygį pėsčiomis ar dviračiu. Gegužę ir birželį orai dar itin palankūs būtent aktyvesniam laisvalaikiui, mat oras laikosi virš 20 laipsnių šilumos“, – sakė I. Aukštuolytė atstovė.

Maljorka garsėja ne tik gamta, bet ir turi nemažai autentiškų šimtmečius menančių senųjų gyvenviečių, kurias aplankyti turistai itin mėgsta. Salą valdė ir savo kultūrinį pėdsaką joje įspaudė finikiečiai, graikai, vėliau – romėnai, bizantiečiai ir arabai, iki XIII a. į Maljorką atsikėlę katalonų naujakuriai čia įsitvirtino ir liko iki šių dienų. Dėl įvairių kultūrų įtakos ir jų reliktų savotiško mišinio sala patraukli keliaujantiems pažintiniais tikslais. Pavyzdžiui, bene garsiausias salos statinys, Palmos katedra, yra pastatyta ant buvusios mečetės – arabų musulmonų palikimo. Sumišusių architektūrinių stilių ir autentiką išlaikiusių pastatų, kaip kad ir senojo miesto struktūrą išsaugojusių gatvių – ne viena ir ne dvi, tad Palmoje rekomenduojama praleisti bent dieną ar dvi.

Tiek Graikija, tiek Ispanija patenka tarp šalių, kurios dengia COVID-19 susirgusių poilsiautojų papildomo apgyvendinimo, maitinimo, ir, jei reikalinga, gydymo išlaidas. 

Pranešimą paskelbė: Inga Aukštuolytė, UAB Tez Tour
Vasaros kelionių asortimentas plečiamas ir europinėmis kryptimis: į kur kelionių organizatoriai atnaujina skrydžius jau nuo gegužės?

Komentarai