Viceministras J.Skačkauskas Eurokontrolės posėdyje ragino netoleruoti civilinės aviacijos pasitelkimo nelegaliai migracijai

Aviacijos atsigavimo skatinimo planai atslūgus COVID-19 pandemijai, naujų inovacijų pritaikymas sektoriuje, nedemokratinių režimų civilinės aviacijos panaudojimas hibridinėms atakoms – šiais klausimais diskutuota Europos saugios oro navigacijos organizacijos (Eurokontrolės) nuolatinės komisijos posėdyje, kuriame dalyvavo ir susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas.

„Mes turime užkirsti kelią bet kokioms pastangoms išnaudoti civilinę aviaciją kaip priemonę organizuoti nelegaliai imigracijai. Tai darantys turėtų sulaukti atitinkamų pasekmių“, – posėdyje kalbėjo susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas, primindamas Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje tebesitęsiančią nelegalių imigrantų krizę ir Baltarusijos režimo vaidmenį atskraidinant nelegalius migrantus į Minską.

Posėdžio metu J.Skačkauskas padėkojo Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (ICAO) tyrėjams už atliekamą tyrimą dėl šiemet gegužę Baltarusijoje priverstinai nutupdyto į Lietuvą skridusio „Ryanair“ lėktuvo ir pabrėžė Lietuvos lūkestį greičiau sulaukti tyrimo rezultatų.

Posėdyje kalbėjęs Eurokontrolės generalinis direktorius Eamonnas Brennanas pasidžiaugė Europos Komisijos siekiais sparčiau integruoti bepiločius orlaivius į oro eismo vadybos sistemą. Organizacijos, kuriai priklauso ir Lietuva, vadovas pabrėžė, kad 2022 m. skrydžių sezone didelis dėmesys bus skiriamas skrydžių planavimo optimizavimui mažinant į aplinką išmetamas teršalų emisijas. E.Brennanas atkreipė dėmesį ir į kibernetinio saugumo užtikrinimo svarbą aviacijos sektoriuje norint užtikrinti skrydžių saugą bei paragino aviacijos bendruomenę išlikti budria.

Pranešimą paskelbė: Vytautas Beniušis, LR Susisiekimo ministerija
Viceministras J.Skačkauskas Eurokontrolės posėdyje ragino netoleruoti civilinės aviacijos pasitelkimo nelegaliai migracijai

Komentarai