Vienas ekologiškiausių Viduržemio jūros kurortų – Maljorka: ką joje verta pamatyti, patirti ir paragauti?

Maljorka – Ispanijos sala Viduržemio jūroje, didžiausia iš Balearų salynų ir labai mėgstama keliautojų. Salą kasmet aplanko daugiau nei 5 milijonai žmonių, pasiilgusių saulės, poilsio bei pramogų. O svarbiausia, kad tai viena ekologiškiausių Viduržemio jūros krypčių, kurioje tvarūs sprendimai atsispindi tiek šviežio maisto restoranuose, tiek vietiniuose ūkiuose.  Saloje taip pat išvystyta infrastruktūra povandeninio pasaulio pažinimui ir net kaimo turizmui, kurį galėsite atrasti žaliausioje Maljorkos dalyje. Kelionių organizatorius „Novaturas“ pristato šių metų vasaros naujieną ir kviečia gegužės, birželio bei rugsėjo mėnesiais leistis į nuotykius Maljorkoje.

Apsilankyti Maljorkos sostinėje

Net 40 saugomų teritorijų turinti Maljorkos sala plati ir tęsiasi 100 km iš rytų į vakarus ir 75 km iš šiaurės į pietus, tad joje daug tyrinėjimo galimybių keliaujantiems automobiliu, o ieškančių poilsio laukia dešimtys laukinių paplūdimių, kurie priklausys tik jums. Šiaurinė Maljorkos dalis išsiskiria laukiniais paplūdimiais bei žaliuojančia gamta, o pietinė – karštesnė bei sausesnė.

Negalima įsivaizduoti geresnės vietos, nuo kurios būtų galima pradėti kelionę po Maljorką, nei jos sostinė Palma de Maljorka. Praleisti dieną ar bent popietę vaikštinėjant po miesto sostinę –

būtina. Palmoje gyvena beveik pusė salyno gyventojų, o beveik kas antras pastatas – viešbutis. Dėl to Palma yra ir uostas, ir kurortas, ir šiuolaikinis didmiestis, kurį patogu pasiekti per netoliese esantį tarptautinį salos oro uostą. 

Tarp lankytinų vietų Palmoje yra viena, kuri išsiskiria iš visų kitų – tai Santa María de Palma katedra, geriau žinoma kaip La Seu. Gotikinio stiliaus salos simbolis buvo pastatytas XVII amžiaus pradžioje. Geriausias būdas pamatyti katedrą ir visos Palmos horizontą – iš netoliese esančio Parque del Mar parko, nuo kurio šlaitų atsiveria nuostabūs vaizdai. 

Sostinė Palma išlieka patraukli visus metus dėl čia esančių puikių restoranų, prabangių viešbučių, madingų barų, iš kurių atsiveria nuostabūs vaizdai, geriausių miesto kavinių su terasomis, dizainerių parduotuvių, kuriose galima apsipirkti, ir garsiųjų Palmos užeigų bei naktinių klubų, skirtų naktiniam gyvenimui. Miestas patrauklus bei išskirtinis ir dėl savo paplūdimių bei plačios kultūrinės pasiūlos, kurią sudaro didelio susidomėjimo sulaukiantys muziejai ir meno galerijos, tradiciniai vietos festivaliai bei koncertai.

Atrasti lobį

Manakoras – antras pagal dydį Maljorkos miestas bei svarbus salos pramonės centras. Jame ir pakeliui į Montuirio miestelį įsikūrę garsūs dirbtinių perlų auginimo fabrikai „Majorica“ bei „Orquidea“. Čia perlai auginami, apdirbami ir parduodami, tad galima ne tik pamatyti jų auginimo procesą, bet ir namo grįžti pasipuošus perlų vėriniu. Manakore taip pat verta apžiūrėti gotikinę miesto bažnyčią ir ištaigingus valdžios rūmus. Į šį miestą geriausia vykti pirmadienio rytą, kuomet vietiniai vyksta apsipirkti į savaitinį turgų. Jame galima rasti visko nuo šviežutėlio vietinio maisto ar saldumynų iki sendaikčių, kuriuos galėsite parvežti lauktuvėms.

Leistis į nuotykius

Lankantis Maljorkoje būtina apsilankyti ir šiaurės vakarinėje salos pakrantėje įsikūrusioje Sa Calobroje, garsėjančioje unikaliais paplūdimiais, įsiterpusiais tarp stačių uolų, kuriuos skiria Torrent de Pareis upės tarpeklis. Šią vietą gana sudėtinga pasiekti – 12 kilometrų reikia įveikti vingiuotais uogų keliukais, tačiau atvykus sunku atsispirti laukinės įlankos grožiui su krištolo skaidrumo vandeniu, įsispraudusiai tarp galingų uolų. Tam, kad išvengtumėte spūsčių, į Sa Calobra rekomenduojama važiuoti labai anksti ryte, o grįžtant pasimėgauti kiek mažiau lankomu, bet ne mažiau kvapą gniaužiančių Cala Tuent paplūdimiu. 

Pasižvalgyti po romantišką Valdemosą

Valdemosa – vienas gražiausių Maljorkos kaimelių, todėl pasivaikščioti jo gatvelėmis, mėgautis ramybe ir pasinerti į kelionę laiku yra tikras malonumas. Valdemosos chartija – tai buvę karališkieji rūmai, kurie yra svarbiausias šios vietovės pastatas. Kaimelio centre esančiame dvare per visą jo istoriją gyveno kultūros, bažnyčios ir net karališkosios šeimos atstovai. Taip pat būtina aplankyti Kartiaziano vienuolyną, kurį kaip savo rezidenciją pastatė salos karalius. Muziejuje galima susipažinti su vienuolių buitimi, aplankyti celę, kurioje gyveno ir romaną užmezgė dvi iškilios asmenybės: rašytoja Žorž Sand (čia ji parašė knygą „Žiema Maljorkoje“) ir garsus lenkų kompozitorius bei pianistas Frederikas Šopenas. Iš Sas Puntes apžvalgos aikštelės atsiveria vienas įspūdingiausių Maljorkos vaizdų. 

Semtis kūrybinio įkvėpimo

Nedidelis Deijos kaimelis, įsikūręs šiaurės vakarų pakrantės gilumoje, jau seniai žavi atvykėlius medaus spalvos akmeniniais namais, vingiuotais keliukais ir vešliomis Siera de Tramuntanta apylinkėmis, kurios itin mėgstamos poetų, kompozitorių bei dailininkų. Šiame bohemiškame kaimelyje gyveno, kūrė bei buvo palaidotas žymus anglų poetas Robertas Greivsas. Deijos kaimelis iki šių dienų išlaikęs tipišką ispanų gyvenvietės jaukumą, o nuo apžvalgos aikštelės atsiveria puikus vaizdas į  Viduržemio jūrą, kur stūkso įspūdinga Sa Foradados uola.

Pabėgti į kalnus

Jei nusibodo miesto pramogos, metas leistis į kalnus. Formentoras – kalnuotas pusiasalis  Maljorkos šiaurėje. Dėl kraštovaizdžio, kvapą gniaužiančių vaizdų, laukinių paplūdimių ir, žinoma, neįtikėtinų saulėlydžių – tai viena mėgstamiausių keliautojų vietų, todėl šio pasimatymo negalima praleisti. Į jį iš Polencijaus uosto veda kelias per kalnus. Keliaudami vingiuotu keliu, susidursite su fantastiškomis apžvalgos aikštelėmis, kol pasieksite Formentoro švyturį – žymiausią salos tašką. Dar vienas iš geriausių dalykų, kuriuos galima nuveikti šioje vietovėje, yra maudynės Cala de Formentor – balto smėlio ir krištolo skaidrumo vandens paplūdimyje, apsuptame tankių pušynų. Tai idealiausia vieta visiškos ramybės ir nuostabių kadrų ištroškusiems poilsiautojams. 

Leistis į paslaptingą požemių pasaulį

Rytinė Maljorkos salos pakrantė garsi daugybe urvų, olų bei grotų. Šalia Porto Kristo miesto yra įdomiausia, didžiausia bei paslaptingiausia Drakono ola (Cuevas del Drach) visoje saloje, o maršrutas po žeme vingiuoja 1700 metrus. Drakono ola nustebins ir daugiau nei 115 metrų ilgio (didžiausiu Europoje požeminiu)  Martelio ežeru.  Specialioje salėje prie ežero rengiami muzikos pasirodymai ant uolų susėdusiems žiūrovams. Neišdildomą įspūdį kiekvienam keliautojui paliks apšviestu ežeru valtelėmis plaukiojantys ir grojantys muzikantai.  Oloje tvyro šilta ir maloni atmosfera, tad nereikia jaudintis dėl šiltesnių drabužių. Vidutinė temperatūra visus metus ten išlieka apie 18 °C. 

Pasigrožėti kaktusų sodu

Pietinėje Maljorkos dalyje, netoli Ses Salines miesto yra vienas didžiausių botanikos sodų Europoje „Botanicactus“, kuriame galima rasti net 12 tūkstančių skirtingų rūšių kaktusų. Apvalūs, pūkuoti, žydintys ar išstypę kaktusai neleidžia praeiti pro šalį. Tuo pačiu galėsite apžiūrėti ir visai šalia žaliuojančias palmių giraites, kurios leis atsikvėpti nuo kaitros, mat kaktusų sodui buvo parinkta sausiausia salos dalis. Sodo teritorijoje galite pamatyti ir didžiausią Maljorkos ežerą, kurio vanduo buvo naudojamas sodo laistymui sausros metu.

Pailsėti Maljorkos paplūdimiuose 

Maljorkos sala keliautojų itin mėgstama dėl skaidraus, žydro Viduržemio jūros vandens ir paplūdimių gausos. Čia jų galima rasti net 262! Dauguma jų puraus ir balto smėlio, tačiau yra ir nedidelį plotą apimančių, akmenuotų ar laukinių. Vienas iš labiausiai keliautojų mėgstamų – saugomoje teritorijoje esantis Es Trenc paplūdimys. Jį galima pasiekti tik automobiliu, tačiau visai netoli jo – sostinė Palma, tad važiuojant pramogauti čia galima užsukti išsimaudyti. Cala Mondrago paplūdimys yra nacionalinio Ispanijos parko teritorijoje. Jame gausu kopų, tad niekada nepristigs ir švelnaus smėlio. Ramesniam šeimų poilsiui rekomenduojami Platja de Santa Ponsa, Cala Millor, Cala Molins, Platja de Muro paplūdimiai, kuriuose galėsite atsikvėpti, kol vaikai turės pakankamai vietos žaidimams ir gamtos tyrinėjimams.

Pasimėgauti vietine virtuve

Maljorkos saloje vyrauja Viduržemio jūros regiono virtuvė: šviežios daržovės, ypač tyras alyvuogių aliejus, jūros gėrybės, vaisiai, alyvuogės bei migdolai. Virtuvės pagrindą sudaro saloje auginama mėsa bei jūroje pagaunama žuvis, taip pat čia pat užauginami grūdai, ankštiniai augalai. Maljorkos virtuvė turi ir tam tikrų panašumų su Katalonijos bei Valensijos gastronomija, o geriausias pavyzdys – paelija, tačiau taip pat pasižymi ir savitomis savybėmis, kurių daugelį lemia salos klimatas. 

Pasivaikščioję po bet kurį salos miestą būtinai užsukite į vietinę kepyklėlę ar saldumynų parduotuvę ir paragaukite vietinės konditerijos gaminių: šviežiai keptos duonos ar saldžių tradicinių kepinių. Saldumynų mėgėjams rekomenduojama paragauti migdolų skonio ledų, o lauktuvių namo būtina parsivežti migdolų likerio. Maljorkoje žydi migdolai, auga alyvuogių giraitės ir vynuogynai, tad per atostogas galėsite ne tik paskanauti iš jų pagamintų produktų, bet ir pasigėrėti jų augimo procesu vietiniuose ūkiuose.

Naktinis gyvenimas

Maljorka populiari ir tarp Europos jaunimo, o mėgstama ne tik dėl nuostabios gamtos bei gero klimato, bet ir dėl įvairiaspalvio naktinio gyvenimo. Keliaujant tiesiog būtina atsipalaiduoti ir patirti nuotykių. Didieji naktiniai klubai ir specializuoti restoranai daugiausiai susitelkę salos sostinėje Palmoje, tačiau jų yra ir turistinėse zonose (Plaja de Palmoje, El Arenalyje, Palmanovoje, Magalufe, Alkudijoje), kur įsikūrę viešbučiai. 

Iš Maljorkos – į Ibizą

Nors savaitės ar dviejų viską pamatyti bei patirti Maljorkoje gali ir neužtekti, verta aplankyti ir kitą, legendinę Balearų salą – Ibizą, garsėjančia ne tik naktiniu gyvenimu, bet ir kvapą gniaužiančia gamta, vietinėmis istorijomis bei tradicijomis. Ekskursijos metu aplankysite Santa Eulaliją – vieną mėgstamiausių miestų šeimoms, keliaujančioms su vaikais. Šis Ibizos miestas, trečias pagal gyventojų skaičių saloje, lankytojams siūlo istorinį kvartalą, kuriame galima pasivaikščioti ir pasimėgauti ispaniška atmosfera bei terasomis ir atrasti nuostabius paplūdimius. Turėsite progą pamatyti vieną iš pagrindinių salos turistinių kurortų – San Antonijaus miestą bei Žavingą San Chuano Bautistos miestelį, kuriame jūsų laukia balti namai, tradicinės parduotuvės, barai ir restoranai. 

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR
Vienas ekologiškiausių Viduržemio jūros kurortų – Maljorka: ką joje verta pamatyti, patirti ir paragauti?

Komentarai