Kryptis Islandija: mistiškoji Šiaurės pašvaistė ir pigios žiemos

Nors Islandija toli gražu nėra pigi kelionių kryptis, kiekvienais metais vis daugiau lietuvių renkasi keliauti į šią įspūdingą salą. Net jeigu niekada nesvajojote apie Islandiją, čia atvykus, likti abejingiems tiesiog neįmanoma. Nėra nei vieno turisto, kurio nepavergtų įspūdinga Islandijos gamta, kuri čia, regis, viską sustyguoja taip, kad gyvenimas alsuotų mistika ir ramybe.

Ką pamatyti Islandijoje?

Į šį klausimą atsakyti trumpai ir glaustai, regis, neįmanoma. Kadangi ši valstybė savyje talpina tiek daug įspūdingų vietų, jog visas išvardyti sunku. Tačiau žinoma, jog kiekvienas keliautojas, apsilankęs Islandijoje, pirmiausia turėtų savo akimis pamatyti tikrus geizerius. Kelionių organizatoriai pataria apsilankyti prie Geysir pavadinimu pakrikštyto geizerio, kuris pripažintas vienu seniausių geizerių Islandijoje. Tai puikus lankytinas objektas, nes šalia galima pamatyti ir mažesnių geizerių bei savo akimis išvysti iš 32 m. aukščio krintantį krioklį.

Gamta Islandijoje – pats didžiausias įspūdis. Čia lankantis galima išvysti gamtos grožį, jos galią ir paslaptingumą. Todėl atvykę į Islandiją, būtinai nuvykite ir į labiausiai turistų lankomą Islandijos vietoje – Žydrąją lagūną. Tai žalsvai žydro spalvos vandens telkinys, kurį maitina geoterminiai vandenys. Kiekvienais metais Žydroji lagūna fiksuojama daugybės turistų, o užfiksuotose nuotraukose net sunku patikėti, kad tai tikras vaizdas. Booking.com turistams netgi sudarė sąrašą viešbučių, kuriuose gyvenant šį lankytiną objektą pasieksite patogiai ir lengvai. O mes esame anksčiau esame surašę, kokios yra 7 netikėtos ir šaunios vietos apsistoti keliaujant Islandijoje. 

Ir net jei į Islandiją atvykote vos kelioms dienoms, būtinai susiplanuokite maršrutą taip, kad spėtumėte apsilankyti ir Tingvedliro nacionaliniame parke. Tai į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktas didžiulis parkas su nemokamu įėjimu. Parkas turistams praskleidžia paslapties šydą ir pasisveikina su didžiausiu Islandijoje telkšančiu ežeru Tingvadlavatnu, įspūdinga gamta, didžiuliu tarpekliu ir seniausiu veikiančiu Parlamentu pasaulyje.

Kada geriausiai keliauti?

Daugybė žmonių į Islandiją keliauja rudens pabaigoje, nes būtent šis laikas Islandijoje itin žavingas. Šiuo laiku šalyje galima pamatyti Šiaurės pašvaistę. Skirtingi šaltiniai skirtingai nurodo laikotarpį, kuomet Islandija pasipuošia Šiaurės pašvaistės švytinčiu žalumu. Kai kur sakoma, jog ji matoma kiekvieną žiemos dieną, o kartais nurodoma, kad geriausia ją stebėti rudenį. Ir tai reginys, kurį vertina ne tik turistai, bet ir vietiniai. Esama atvejų, kai vietos valdžia užgesina miesto šviesas, kad gyventojai galėtų pasimėgauti šiuo unikaliu reginiu.

Jeigu svajojate aplankyti Islandiją, tačiau manote, kad ši kelionė – per brangi, puikus laikas rinktis šią šalį yra žiema. Tuomet ne tik pigiau keliausite, mažiau mokėsite už nakvynę, bet ir pamatysite šalį, kai joje mažai turistų. Tuomet iš arčiau galima susipažinti su vietinių gyvenimu.

Dar vienas įspūdingas patyrimas Islandijoje – poliarinės dienos. Tiems, kas nori savo kailiu patirti, ką reiškia gyventi, kai saulė beveik nenusileidžia kiaurą parą. į Islandiją keliauti reikėtų nuo gegužės iki liepos mėnesio. Islandija tuo ir nuostabi, kad kiekvienam keliautojui, kad ir kokiu metu laiku jis viešėtų šalyje, Islandija turi ką parodyti, kuo nustebinti ir, regis, puikiai žino, kaip turistams įsirėžti į atmintį.

Komentarai