„Vokiškos atostogos“ Vilniuje: Oktoberfestas, BMW ir dviračiai

Šį savaitgalį, rugpjūčio 14–16 dienomis, Vilniuje įsivyraus vokiška atmosfera – su maršais, vokišku maistu ir gėrimais nuo pat penktadienio ūš lietuviškoji „Oktoberfest“ versija, vyks Vokietijos pasididžiavimu laikomų BMW automobilių pasirodymas, o po Vilnių su gidu bus galima pasivažinėti dviračiais – be jų vokiški miestai neįsivaizduojami.

Gal Raugintų kopūstų polkos?

Bavariškos muzikos grupė „Allegretto band“ taps lietuviškojo „Oktoberfest“ žvaigžde. Muzikantai pasipuoš autentiška bavariška atributika – kostiumais, kuriuos jiems padovanojo vokiečiai.
„Stebėjome Vokietijoje, kaip viskas vyksta, tad ir čia stengsimės perteikti kuo daugiau autentikos. Daugiausia skambės vokiška–austriška instrumentinė kapelijų muzika, maršai. Tarp jų, žinoma, garsusis šlageris „Rosamunda“, be kurio jau neįsivaizduojama bavariška „Oktoberfest“ šventė, taip pat Raugintų kopūstų polka ir kiti keistų pavadinimų kūriniai“, – sako grupės „Allegretto“ atstovas Saulius Vasiliauskis.

Lietuvoje „Oktoberfest“ šventę organizuojantis vokietis Peter Girg sako, kad šios šventės sėkmė – tai, kad įtraukiami visi geriausi „Oktoberfest“ elementai. Kam teko būti festivalyje Bavarijoje, įsitikins, kad vilnietiškojo „Oktoberfest“ atidarymo ceremonija bus labai panaši į originalią – su statinės kamščio išmušimu, kuris suteikiamas garbingam svečiui, specialiu himnu. Susirinkusiųjų lauks daug tradicinių žaidimų, gražiausių suknelių rinkimai, vokiškas maistas, kuris specialiai šiai šventei užsakomas iš Vokietijos.

P. Girg primena, kad vokiškasis „Oktoberfest” rengiamas jau du šimtus metų su išimtimis, kai negalėjo vykti dėl karų ir pandemijų, kaip ir šįkart. Lietuviškasis Oktoberfest taip pat prisitaikys prie pandemijos taisyklių – didelis dėmesys bus skiriamas saugumui, renginio dalyviams rekomenduojama laikytis saugių atstumų.

„Oktoberfest“ muzikos ir maisto šventė Vilniaus Rotušės aikštėje prasidės penktadienį 17 val. Šeštadienį ir sekmadienį maistu bus galima mėgautis visą dieną – nuo 10 iki 22 valandos, muzikinė programa šeštadienį vyks  17-22 val., sekmadienį – 12-14 val.

Tradicinio vokiško maisto bus galima paragauti ne tik Rotušės aikštėje – penktadienį 16–22 val. gatvės maistas bus ruošiamas ir menų fabriko „Loftas“ maisto zonoje „Open Kitchen“ bei 7–18 val. Halės turguje. Tiek „Lofte“, tiek Halės turguje nuo 18 val. bus rengiami vokiški vakarėliai, kurie perteiks tikrą naktinio Vokietijos miestų gyvenimo įspūdį. 

Kaip gi be BMW?

Vokiškos dvasios Vilniui suteiks ir mieste gausiai susirinkę BMW automobiliai. Bavarijos sostinėje Miunchene įsikūrusi automobilių, motociklų ir jų variklių gamintoja BMW skaičiuoja jau daugiau nei 100 metų veiklos istoriją, o jos gaminami automobiliai ir motociklai vertinami ir mėgstami tiek visame pasaulyje, tiek ir Lietuvoje. Skaičiuojama, kad visame pasaulyje BMW koncerne dirba daugiau nei 100 tūkst. žmonių. Pamatyti lietuvių mėgstamiausius BMW automobilius bus galima šeštadienį 12–17 val. Gedimino prospekte tarp Jogailos ir A. Vienuolio gatvių.

Laukia gausybė ekskursijų

Kasdien „Vokiškų atostogų“ svečių lauks apie dešimt įvairių teminių ekskursijų, tarp kurių ir ekskursija dviračiais „Vilniaus kontrastai vokiečio akimis“.

„Vokietijoje dviratis – populiari transporto priemonė, čia dviračiais keliaujama ir miestuose, ir užmiestyje, vietiniai važinėja parkuose ir paupiuose. Sėskite ant dviračio ir Vilniuje pasijuskite kaip Vokietijoje. Lėksite Neries pakrante tarsi pedalus mintumėte palei Reiną, aplankysite alaus daryklą lyg būtumėte Bavarijoje, pasijausite kaip Berlyne atrasdami gatvės meną, pasidairysite po Vokietijos miestų pavyzdžiu suprojektuotus rajonus ir sustosite vietose, turinčiose istorinių sąsajų su Vokietija“, – kviečia organizatoriai.

Kitų ekskursijų gidai sieks atskleisti vokiečių kultūros pėdsakus Vilniuje – tai ekskursijos „Vokiečių gatvė ir vokiečiai Vilniuje“, „Menas kaizerio laikais: tarp propagandos ir realybės“, „Guten Tag, Vilniau!“, „Vokiškai kalbantys kraštai ir Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai“, „Vilniaus vokiečių pėdsakų beieškant“, taip pat audioekskursijos autobusu „Neįprastos Vilniaus istorijos“.

„Vokiečiai buvo ir vieni pirmųjų didžiojo kunigaikščio Gedimino laikų Vilniaus gyventojų. Per tiek amžių buvo visko: ir draugysčių, ir nelabai malonių susidūrimų. Vienas vokietis net pretendavo tapti mūsų antruoju karaliumi. Nuo istorijų gausos net raibsta akys“, – sako teminės ekskursijos „Guten Tag, Vilniau!“ rengėjai.

Šeimų lauks Lukiškių aikštė

Daug įvairiausių pramogų šeimoms lauks šeštadienį Lukiškių aikštėje. Čia įsikursiančioje šeimos zonoje bus galima stebėti iš Vokietijos atvykusio mago Tobias Campoverde pasirodymą, teatro pasirodymus, ragauti patiekalų iš greta esančių maisto vagonėlių. Taip pat čia Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai kartu su Vokietijos ambasada kvies pažaisti futbolą, mat Vokietijos futbolo rinktinė – viena garsiausių pasaulyje. Mažųjų žaidėjų čia lauks dovanos – garsių Vokietijos futbolo klubų marškinėliai, žaislai, gertuvės.

„Vokiškos atostogos“ vilniečiams ir miesto svečiams taip pat siūlo sudalyvauti nemokamame kompozitoriaus Liudvigo van Bethoveno gražiausių kūrinių koncerte šv. Kotrynos bažnyčioje, orientavimosi žaidime „Vokiškojo Vilniaus istorijos“, „Dūmų fabriko“ šventėje ir ekskursijose N. Vilnioje, nemokamuose kino seansuose ir kituose renginiuose.

Visa renginių programa skelbiama tinklalapyje www.atostogosvilniuje.lt. Čia taip pat galima registruotis, norint gauti nuolaidas atvykimui traukiniu ar autobusu, automobilio stovėjimui, nakvynei, maitinimui.  

Pranešimą paskelbė: Dovilė Ibianskaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

Komentarai