Ar sudėtinga namuose įsirengti židinį?
|Nusprendę įsirengti židinį, pagalvojame ir apie jo montavimo darbus. Juk tai ne elektrinis šildytuvas, kurį užtenka įjungti į elektros lizdą. Tačiau židinio įrengimas nėra labai sudėtingas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Turint pakankamai informacijos ir reikalingus įrankius bei priedus, tai įmanoma padaryti ir patiems. Pateikiame pagrindinių židinio įrengimo darbų aprašymą.
- Kamino montavimas
Kaip ir visoms kitoms patalpų šildymo sistemoms, židiniui taip pat būtinas kaminas. Jų yra keletas rūšių – dvisieniai, segmentiniai, keramikiniai. Tinkama rūšis pasirenkama atsižvelgiant į židinio tipą ir namo konstrukcijos savybes. Židinio ir kamino pajungimas gali būti tiesioginis arba per trišakį. Židinio kaminą patogiausia įsigyti internetu, o poreikiui esant pasikonsultuokite su internetinės parduotuvės konsultantais, kurie patars koks kaminas jums tinkamiausias.
- Oro cirkuliacija
Kambaryje, kuriame bus montuojamas kaminas yra būtina tinkama oro cirkuliacija, t.y. į jį nuolat turi patekti šviežio oro. Jei patalpoje nėra papildomų vėdinimo sistemų (pvz., oras – oras siurblio), pagalvokite ar pakaks tik langų mikrocirkuliacijos režimo. Jei tokios funkcijos langai neturi arba ji labai silpna, tuomet būtina reikia įrengti orlaides.
- Papildoma įranga
Papildomos įrangos ir jos montavimo reikės jei ketinate židinio pagalba apšildyti didesnį patalpos plotą. Priklausomai nuo židinio rūšies ir naudojamo kuro, vidutiniškai šiluma sklinda apie 4 metrų atstumu nuo židinio. Jei norite, kad apšildomas plotas būtų didesnis, pasidomėkite karšto oro ventiliatoriais ar ortakiais. Šios sistemos nuo židinio sklindančią šilumą paskirsto patalpoje. Aptarėme pagrindinius židinių montavimo darbus ir jiems reikalingas medžiagas. Be šių, darbų eigoje gali prireikti ir papildomų priedų, tokių kaip traukos reguliatorius ar apdailos žiedai. Na, o montavimo darbus be abejo geriausia patikėti šios srities meistrams, ypač jei neturite šių darbų patirties.