Atradimų kupinos atostogos Maltoje: maža šalis su turtinga istorija

Malta – tai ne tik svajonių paplūdimiai ir geras oras. Malta – tai ilga istorija alsuojantis salynas Viduržemio jūroje, su nuostabiais gamtos vaizdais, kvapą gniaužiančiomis uolomis bei nenuilstamu atradimų džiaugsmu. Ši nedidelė valstybė turi sukaupusi tiek daug istorijos, kad ją patirti prireiks net kelių dienų, bet tai problema, kurią malonu spręsti. Geriausias būdas pamatyti įspūdingiausias salos vietas ir ne tik – išsinuomoti automobilį. Leiskitės į magišką kelionę po šią nepakartojamą salą.

Valeta ir apylinkės

Nusileidus Maltos tarptautiniame oro uoste, iš karto galite išsinuomoti automobilį – šalia oro uosto yra net 9 automobilių nuomos įmonės, tad sunku nebus. Grąžinant automobilį bus patogu grįžti į oro uostą, o nuo jo Jūsų lauks trumpa pusvalandžio kelionė į Valetą – Maltos sostinę.

Valetos miestą įkūrė Šventojo Jono riteriai, norėdami turėti stiprią stotelę pakeliui į kryžiaus žygius Šventojoje žemėje. Dauguma žinomiausių objektų buvo pastatyti ištaigingu baroko stiliumi. Žinomiausia vieta, kurią būtina aplankyti – tai Šventojo Jono katedra, kurioje taip pat galėsite pamatyti garsųjį Karavadžo dailės kūrinį „Šv. Jono Krikštytojo nukirsdinimas“. Kaip ir visose Viduržemio jūros salose, Valetoje Jūsų lauks siauros gatvelės, didelės prieplaukos, fortai, įtvirtinimai, puikus maistas ir šilti vakarai. Miestui skirkite bent porą dienų, apžiūrėkite nacionalinį archeologijos muziejų, susipažinkite su miesto ir šalies istorija. Taip pat aplankykite terasinius Barrakka sodus, nuo kurių atsivers nuostabus miesto ir jūros vaizdas. Nepraleiskite progos aplankyti ir Didžiojo Magistro rūmų, kurie šiuo metu taip pat yra šalies Prezidentūra. Tačiau būkite budrūs, nes šiuos rūmus galėsite aplankyti tik tada, kai parlamentas nėra sušauktas į sesiją.

Šiaurinė Maltos dalis

Pernakvoję ir patyrinėję Valetą, automobiliu greitai pasieksite Bugibos miestą. Čia rasite bene aktyviausius paplūdimius visoje saloje. Pasirenkite nardymui su akvalangu, uolėtoms pakrantėms, mėlynoms lagūnoms ir nuotykingai praleistam laikui. Aktyvaus laisvalaikio mėgėjams Bugiba gali pasiūlyti viešbučius šalia jūros kranto, kur nesunku išsinuomoti nardymo įrangą.

Jei nuspręsite nepasilikti Bugiboje, toliau kelias veda į Gozo salą – vieną tarptautiškiausių istorinių vietų Maltoje, o gal ir visame Viduržemio regione. Gozo salą pasieksite su reguliariai kursuojančiu keltu, o ten Jūsų lauks Viktorija – Gozo salos sostinė. Šį miestą iš aukšto stebi senoji citadelė, pastatyta viduramžiais, o pats miestas vystėsi kartu su finikiečių, romėnų, arabų, siciliečių, prancūzų ir britų kultūromis. Apsistokite čia ir patyrinėkite siauras gatveles, aplankykite barokinę katedrą, neolitines šventyklas, archeologijos muziejų ir dar daug mažų, stebinančių atradimų. Aktyviems keliautojams Gozo sala pasiūlys ištvermės reikalaujančius pėsčiųjų takus bei įspūdingas nardymo vietas.

Į pietus su poilsiu

Palikus Gozo salą, nuotykiai toli gražu nesibaigia. Persikėlus keltu atgal į pagrindinę Maltos salą, poilsio jau ištroškusių keliautojų lauks Golden Bay paplūdimiai – auksinis smėlis, saulėlydžiai vakariniame salos krante, puikus maistas ir dideli, patogūs viešbučiai su daug atrakcijų ne tik suaugusiems, bet ir vaikams.

Pasigrožėjus auksine įlanka, istorijos ištroškę nuotykių ieškotojai neturėtų praleisti Mdinos – senosios Maltos sostinės. Įkurtas dar prieš mūsų erą, šis miestas vis dar telpa senosiose savo sienose, kurios saugo nuo patrankų šūvių ir invazijų. Čia Jūsų lauks katakombos, romėnų mozaikos, rūmai ir dar viena barokinė katedra. Nuo Golden Bay iki Mdinos – vos 15 minučių automobiliu, tad nebijokite pasilikti paplūdimyje ilgiau nei vieną naktį.

Važiuojant toliau į pietus, Malta nenuskriaus ir mažiausių nuotykių ieškotojų. Vos už pusvalandžio kelio nuo Mdinos įsikūręs Playmobil atrakcionų parkas pritrauks jauniausius lankytojus ir padovanos dieną linksmybių ir nuotykių.

Atgal į sostinę

Malta, nors ir nedidelė šalis, turi tiek daug pasiūlyti, kad kartais gali būti sunku išsirinkti, kur važiuoti toliau. Jūros išsiilgusiems keliautojams siūlome ilgesnį, 1 valandos kelią šiaurine Maltos pakrante. Pravažiuosite kelis fortus ir bokštus, kurie saugojo riterius nuo priešų bei galėsite grožėtis žydra jūra iki soties. Taip pat turėsite progą apžiūrėti modernų Maltos laisvąjį uostą ir pamatyti ten besišvartuojančius laivus.

Dar daugiau istorijos išsiilgusiems keliautojams siūlome trumpesnį kelią, su ilgesniu sustojimu Tarxien mieste. Šioje vietoje esančios šventyklos yra įtrauktos į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Prieš daugiau nei 3600 metų prieš Kristų šio miesto gyventojai jau statė didžiules šventyklas ir dar didesnes statulas Deivei Motinai. Senosios Tarxien šventyklos ir daug vėliau išsiplėtęs ir pastatytas miestas yra unikali vieta, kurią būtina aplankyti neeilinių objektų ieškantiems keliautojams. Na o po šių įdomybių į  Valetą grįšite vos per 20 minučių.

Malta yra tikro tarptautiškumo pavyzdys, puikiai iliustruojantis, kaip daug skirtingų tautų gali sukurti valstybę, kuri, nors ir labai maža, gali sutalpinti savyje tiek daug istorijos, meno, grožio ir pasiekimų. Mūsų siūlomas maršrutas įveikiamas per 5 dienas ar dar trumpiau, tačiau nebijokite išsukti iš kelio ir atrasti tai, ko dar nematėte ar neskaitėte. Malta – tai atostogos, kupinos atradimų!

Komentarai